Formatör öğretmen iki okulda görevlendirilirni ?

Kodla Büyü

okanbaris

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben bu sene 1. dönem formatörlük tercih etmedim iki okul görev verildi 27 saat ders karşılığı bu yorucu oluyordu.
Bu yüzden ikinci dönem kendi okulumda kalmak için formatörlük tercihinde bulundum fakat ilçe mem öğretmen yetersizliği için yine iki okul verdi ve 20 saat derse giriyorum.
Şimdi bu iş yönetmeliğe ters ne yapmam lazım bana akıl verin arkadaşlar.

okanbaris' Alıntı:
Arkadaşlar ben bu sene 1. dönem formatörlük tercih etmedim iki okul görev verildi 27 saat ders karşılığı bu yorucu oluyordu.
Bu yüzden ikinci dönem kendi okulumda kalmak için formatörlük tercihinde bulundum fakat ilçe mem öğretmen yetersizliği için yine iki okul verdi ve 20 saat derse giriyorum.
Şimdi bu iş yönetmeliğe ters ne yapmam lazım bana akıl verin arkadaşlar.
Hocam ben bildiğim kadarıyla bir formatör bir kaç okula birden görevlendirilebilir.
Mesele pazartesi salı birine
çarşamaba perşembe cuma birine
ders konusuna gelince bizim durumda aynı

formatörlük olarak 2 okul verebilir ama toplamda en fazla 10 saat derse girebilirsin. Yönetmelik öyle diyor

Hangi belgeye göre hangi yönetmeliğe göre ili okula birden görevlendiriliyor? Lütfen arkadaşlar sanırımlarla galibalarla olmaz..

İki okulda görevlendirilmeniz normal, Ancak böyle bir milli eğitim müdürüyle çalışmanız anormal bir durum. 10 saatten fazla ders alamazsınız. Milli Eğitim müdürü formatör bir iş yapmıyor boş yere ekders almasın diye size 20 saat dersi vermiştir. Eğer eğitim adına yapıyorsa diyecek sözüm yok. Ama bunlar belli bir doğrultuda giden müdürler. Eğitim nedir bilmezler...

Bulunduğum okulda 8 saat dersim var. Formatörlüğe başvurmak istiyordum. Başvurular başlamadan 16 saat de başka okulda vermişler. Bunun olmaması için hakkımız var mı?

Geri