formatör dyned'in neresinde

Kodla Büyü

lbaz

Aktif Üye
bt formatör öğretmeni olarak, dyned'in hangi aşamalarında yer alıyoruz. yarın bir gün müfettiş geldiğinde "dyned için ne yaptın?" diye soracak olursa hazır olmak adına, tam olarak sorumluluklarımız nelerdir?

lbaz' Alıntı:
görevimizin sadece kurmak olduğunu gösterir bir belge var mı?

hocam ne yapalım bizmi anlatalım ingilizceyi müfettişe dersin kurdum öğretmenlere sınıfları verdim şifreleri oluşturdum benden bu kadar. Başka ne yapabilirsiniz ki?

başka ne görevimiz olacak hocam, dyned dersine de mi biz gireceğiz? zaten ingilizce öğretmenleri öğrencileri sınıf sınıf yüklemeyi bilmeleri gerekiyor. onun dışında bizim işimiz sadece donanım ve yazılımsal destek. en azından ben bu şekilde yardımcı oluyorum...

lbaz' Alıntı:
bt formatör öğretmeni olarak, dyned'in hangi aşamalarında yer alıyoruz. yarın bir gün müfettiş geldiğinde "dyned için ne yaptın?" diye soracak olursa hazır olmak adına, tam olarak sorumluluklarımız nelerdir?
Hocam kaymakamdan, okul müdürüne ; ingilizce öğretmeninden, bilgisayar öğretmenine yetkilerin ve işlerin belirtildiği yazı var yanlış hatırlamıyorsam dyned33.wordpress.com adresinde istediğiniz yazıları bulabilirsiniz.
Burada ki bilgileri okur ve hatta indirirseniz, söylediğiniz müfettiş geldiğinde kulaktan dolma bilgiler yerine daha doğru bilgilerle daha dik durabilirsiniz. Ama biraz emek isteyecektir, size şimdiden kolay gelsin diyorum.

geçen sene gelen müfettiş puanların ekside olduğunu görünce, soruşturma açılabileceğini söylemişti ve bundan sizde sorumlusunuz demişti. (bt sınıfında dyned kuruluydu)
yakında da müfettişler gelecek, bu yüzden sordum

hocam görev tanımı net değil. Kurulum artı destek. Ama ingilizceciler listeleme öğrneci ekleme gibi işleride bize yıkmaya çalışırlar dikkat edin. bende şöyle bir resmi yazı var.

Ekli dosyalar

• dynedd.jpg
    dynedd.jpg
    294.6 KB · Görüntüleme: 1,603
  • dyned2.jpg
    dyned2.jpg
    255.9 KB · Görüntüleme: 1,591
arkadaşlar yukarıdaki yazıda resmen bilgisayar öğretmeni demiş gerizekalılar. bi kere onnun adı bilişim teknolojileri öğretmeni bu yazıyı yazan bir maldır :!:
ayrıca onun öncelikle BT formatör öğretmeni yazması lazım. doğru yazı burda il mem ler nasıl kendilerine göre yorumlamışlar. :verymad:

http://mebides.meb.gov.tr/files/DynEd%2 ... elleme.pdf

Only set up and when teacher come to class ask him can ı solve any problem about the computer if he say no we dont have any problem go to teachers room and drink tea :) İngilizceyi unutmuşum biraz kusura bakmayın :p

aliogus' Alıntı:
Only set up and when teacher come to class ask him can ı solve any problem about the computer if he say no we dont have any problem go to teachers room and drink tea :) İngilizceyi unutmuşum biraz kusura bakmayın :p

küçük ı yoktu hocam, I olcak :D biraz dyned dersine takılmak lazım arada

omd' Alıntı:
aliogus' Alıntı:

küçük ı yoktu hocam, I olcak :D biraz dyned dersine takılmak lazım arada

Olur o kadar 180 saatlik ingilizce formatör öğretmeni kursu verseler geçerim sanırım :mrgreen: Konuya dönersek biz dynedin sadece kurulumunda ve doğru çalışmasında görevliyiz 3 ingilizce öğretmeni var gül gibi geçinip gidiyoruz şimdilik. Hatta dün okuduğum bir başlıkta müdürün birisi dyned yapılırken sınıfta olmadığı için formatöre soruşturma açmıştı. Onu anlattım ingilizcecilere hep beraber güldük
İngilizcecilerin müfettişlere göstermesi gereken evraklardan birisinde bizimle ilgili bir bölüm var. Bu bölümde sorulan sorular dyned programı bilgisayara kuruldu mu? Dyned programı güncel mi düzgün çalışıyor mu? Dyned cdleri öğrencilere dağıtıldı mı?

Bu 3 soru dışında ne adımız geçiyor nede başka birşey.

seferzafer' Alıntı:
hocam görev tanımı net değil. Kurulum artı destek. Ama ingilizceciler listeleme öğrneci ekleme gibi işleride bize yıkmaya çalışırlar dikkat edin. bende şöyle bir resmi yazı var.

iller heralde bilişimcilere yıkmaya çalışıyor bu işi. Bari ingilizce derslerinide bilişimciler versin deseymiş. Yav zaten biz lablara kuruyoruz kullanan kullansın.

DYNED BİLGİSAYAR OKUL SORUMLULARI’NIN GÖREV VE SORUMLULUKLARI

1- DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi ile ilgili eğitimi DynEd İngilizce Okul Sorumlusu’ndan almak,
2- Gerektiğinde çoğaltmak üzere en az bir adet DynEd Kurulum CD’si bulundurmak,
3- Okullarında DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi’nin sorunsuz çalışması için sunucu ve istemci bilgisayarlara gerekli kurulumları yapmak,
4- Okula Ait Gözlemci Şifresini DynEd İngilizce Okul Sorumlusu’ndan almak,
5- Öğrencilerin DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi’ni şahsi bilgisayarlarına yükleyebilmeleri için gerekli teknik yönlendirmeyi yapmak,
6- Okuldaki bilgisayarlarda ve öğrencilerin şahsi bilgisayarlarında DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi’nin sorunsuz çalışması için DynEd kapsamında teknik destek vermek,
7- Okuldaki işleyişi Gözlemci Şifresi ile izlemek ve sorun olduğu takdirde DynEd İngilizce Okul Sorumlusu ile birlikte İl Bilgisayar Koordinatörü’ne, sorunun çözülememesi hâlinde DynEd Bilgisayar Merkez Destek Ekibi’ne bilgi vererek sistemin çalışmasını sağlamak,
8- Okullarındaki DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi’nin çevrimiçi olmasını sağlamak (İnternet erişimi ile ilgili bir sorun olduğu takdirde kayıtlarının güncellenmesi için internet erişiminin düzgün olduğu bir zamanda okullarındaki sunucu bilgisayarın Bakanlık DynEd Sunucu Bilgisayarı’na bağlanmasını sağlamak.)
9- Bilgisayarlar ve diğer donanım (mikrofon ve kulaklıkla) ile ilgili oluşabilecek olan tüm teknik sorunları gidermek,
10- DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi’nin yeni sürümlerinin hazır olduğu bilgisi geldiğinde güncelleme yapmak,
11- Gerektiğinde DynEd Bilgisayar İl Koordinatörü’nden destek almak.

Okula her sene başında gelen belgelerden bize ait olan bölümü.

Geri