Formatör dönem içinde yıllık izin kullanabilir mi?

Kodla Büyü

mavi50

Site Gezgini
20 günlük yıllık iznimi eğitim-öğretim yılı içinde kullanabilir miyim? Mesela aralık ayında izin kullanmak istiyorum. Mümkün mü?

derse girdiğiniz için alamazsınız o kadar da düz memur değiliz.

Hocam ben formatörken kullanıyordum. dönem içinde ve tatillerde olmak üzere iki durumda da kullandım. mebbisimde de yazıyor yıllık izin diye.

hulya08' Alıntı:
Hocam ben formatörken kullanıyordum. dönem içinde ve tatillerde olmak üzere iki durumda da kullandım. mebbisimde de yazıyor yıllık izin diye.
20 günü birden mi kullandınız hülya hocam dönem içinde

ben de yıllık izin olarak kullanmştım ve mebbis e o şekilde işlendi. ama aynı ilde farklı uygulamalar mevcut. bazı formatörler yazın okula gelmedikleri için yıllık izin kullanamıyorlar.

serbatma2000' Alıntı:
20 günlük yıllık iznimi eğitim-öğretim yılı içinde kullanabilir miyim? Mesela aralık ayında izin kullanmak istiyorum. Mümkün mü?
Hocam bu yaz formatör müydünüz? Ya da ara tatil formatörlük görevlendirmenize mi denk geliyor bunlar önemli? İdarecilerin çalışma saatlerine tabiyiz sadece. Onların izinleriyle bizimki farklı. Mesela yazın 2 ay tatil yaptınız. Aralık ta da 20 gün izin kullandınız. Görevlendirme Ocak sonu bitti diyelim formatör olmadınız bir de ara tatili kullandınız. Böyle bir yıllık izin kullanımı normalde yok ama veren de verir.. Görevlendirmenin hangi zamanlarda yapıldığıyla ilgili biraz da.

cevaben eger yaz tatili kullandıysanız izin hakkınız yok eger yarı yıl tatilinizi kulladıysanız.bu yıllık iznininizden düşülerek izin kullanabilirsiniz.eger hem yarı yıl hem de yaz tatili hakkınızı kullanmadıysanız.10 yıldan az memursanız 20 gün fazlaysa 30 günlük hakkınız vardır.
http://sorucevap.memurlar.net/soru/737/

netame' Alıntı:
serbatma2000' Alıntı:
Hocam bu yaz formatör müydünüz? Ya da ara tatil formatörlük görevlendirmenize mi denk geliyor bunlar önemli? İdarecilerin çalışma saatlerine tabiyiz sadece. Onların izinleriyle bizimki farklı. Mesela yazın 2 ay tatil yaptınız. Aralık ta da 20 gün izin kullandınız. Görevlendirme Ocak sonu bitti diyelim formatör olmadınız bir de ara tatili kullandınız. Böyle bir yıllık izin kullanımı normalde yok ama veren de verir.. Görevlendirmenin hangi zamanlarda yapıldığıyla ilgili biraz da.
hocam bizde görevlendirme 1 ağustos - 31 aralık, 1 ocak - 31 haziran yapılır. Yani yaz tatili, sömestr tatili olmaz sadece yıllık izin olur

Ben 10 günlük mazeret iznimden değişik zamanlarda 1,2,3 günlük şekillerde kullandım. Ama bir arkadaşın bahsettiği gibi BT Rehberliği dönem içinde verilen extra görev... Dolayısıyla bence kendinizi öğretmen gibi düşünürseniz yerinde olur...

Derdimiz yerinde iş yapmak hocam o yüzden bu konunun bir yönetmelik genelge gibi bir prosedürü var midir diye araştırıyorum. Kendimizi ne gibi hissettiğimiz yada düşündüğümüz önemli olmuyor biliyorsunuz.

egitimci34' Alıntı:
Derdimiz yerinde iş yapmak hocam o yüzden bu konunun bir yönetmelik genelge gibi bir prosedürü var midir diye araştırıyorum. Kendimizi ne gibi hissettiğimiz yada düşündüğümüz önemli olmuyor biliyorsunuz.
Hocam, eğer ifade rahatsız ettiyse affola. Ama kastım zaten, sadece 10 gün mazeret iznine sahip olduğunuz ve onunda yönetmeliklerde ne halde kullanılabileceğinin belli olduğu yönündeydi. Şu an görevlendirmemiz extra görev niteliğinde ve okul açılış kapanışlarına göre düzenlenmiş durumda. Dolayısıyla değerlendirmede izin olarak ayrı bir değerlendirmeye tabi değiliz...

Geri