format sırasında boot from cd yazıp takılıyor?

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okuldaki bi pc açılırken disk gözden geçirin uyarısı veriyor..disk gözden geçirme yaptığımda gözden geçirme tamamlanıyor ancak pc orda kilitleniyor. gözden geçirme yapmazsam windows ekranında takılıp kalıyor.
bende format atayım dedim ama bu sefer de BOOT FROM CD yazısı ekrana gelioyr ve orda takılıp kalıyor..ne yapmam gerekiyor? sizce sorunun kaynağı nedir??

Farklı cd okuyucular ve cdler ile denemenize rağmen o kısmı aşamadıysanız. Donanımsal bir soruna işaret ediyor olabilir. Diskler çok eskiyse bad sektör oluşumuna bağlı bir durum olabilir. Sabit diski , başka bir bilgisayara takıp deneme şansınız varsa , biçimlendirdikten sonra deneyebilirsiniz. Hızlı biçimlendir yapmayın.

hocam sabahtan ilk dört saat uğraştım denemediğim şey kalmadı..
az önce nasıl olduysa güvenli modda açmayı başardım ve sistem geri yükleme yaptım sorun düzeldi..lgilenen arkadaşlara çok teşekkürler..hepimize kolay gelsin :wink:

nurhayat' Alıntı:
az önce nasıl olduysa güvenli modta açmayı başardım ve sistem geri yükleme yaptım sorun düzeldi..lgilenen arkadaşlara çok teşekkürler..hepimize kolay gelsin :wink:
hocam aynı sorunu bende yaşıyorum 2 bilgisayarda ben aynen ne yaparsam olmadı ve güvenli modta açmaya çalıştım olmadı, benimde 4 saat aralıksız başında mı durmam gerekiyor yoksa :D :D
evet konu ile ilgili arkadaşlardan yardım beklemeye devam ediyoruz :D

jahr' Alıntı:
nurhayat' Alıntı:
az önce nasıl olduysa güvenli modta açmayı başardım ve sistem geri yükleme yaptım sorun düzeldi..lgilenen arkadaşlara çok teşekkürler..hepimize kolay gelsin :wink:
hocam aynı sorunu bende yaşıyorum 2 bilgisayarda ben aynen ne yaparsam olmadı ve güvenli modta açmaya çalıştım olmadı, benimde 4 saat aralıksız başında mı durmam gerekiyor yoksa :D :D
evet konu ile ilgili arkadaşlardan yardım beklemeye devam ediyoruz :D

Olası bir donanım hatasını gözardı etmeyiniz.

benimde aynı sorun oluyor
xp format cdsini koyup başlattığımda boot from cd den sonra donuyor bilg.
farklı bir cd koydum win7 cd sini böyle olmadı takılmadan açtı
cdden önyükleme için tıklayınız geldi
bende dvd rom un bozuk olmadığını cdnin bozuk olduğunu düşündüm
xp cdsini boot edilebilir olarak yeniden yazdırdım başka cd yazdırdım 2. cd de böyle oldu
ultraiso programını kullanıyom ve imaj dosyası açılabilir yazıyo
benmi boot edilebilir xp cdsi yapamıyom acaba

eğer lab bilgisayarı ise başka bir bilgisayarla sabiy diski değiştirip deneyin. Donanım arızası olabilir. Sabit disk muhtemel ama ben benzer bi arızayı işlemci fanındaki bir çentik çatladığı için dahi yaşamıştım.

Geri