format cekemiyorum yardım!!!acill!!!

Kodla Büyü

yucegok

Aktif Üye
benım okulda kullandıgım bılgısayar windows NT format cekerken mavi ekran gelıyor. ne yapmam gerekıyor acilll arkadaslar.

Klasik yöntem Ram çıkart tak. olmadı başka bir harddisk tak format atmaya çalış.

hocam mavi ekrandan kastın windows cöktüğü zaman çıkan mavi ekran ise ve devamlı hep yarıda kesilip o mavi ekran çıkıyor ise sorun bios tan yeniden yüklemen lazım biosu

yukardakileri yaptınız ve olmadıysa:
başka CD ile deneyin CD bozuk olabilir bir de sata sürücülerinizi yüklemezseniz de bu problem oluyor

sürekli aynı yerde takılıyorsa bad sector olabilir başka pc de formatla daha sonra yedeklerini al partitionu değiştir değiştirdikten sonra sürekli başka pc ye takmana gerek kalmaz

Anakartın üzerinde bir Pil olacak O pili çıkarınca bilgisayarın hafızasından herşey siliniyor. Çok rahat format atılıyor. umarım işenize yarar. Benim işime çok yarıyor.

Benim başımada aynı şey geldi.win 98 cd tak ,hdd biçimlendir.Tekrar xp cd tak .ok.Kolay gelsin

hocam bu tür sorunların neredeyse tamamı biostan kaynaklanıyor.SP2 li XP cd si ile uyum sağlayamıyor bios. bence bilgisayara sP2 olmayan bir XP yada 98 ME falan kur. sonra anakartın sitesinden biosu güncelle. hiç zor değil bios güncellemek. eminim çözersin.

Geri