fORMAT ATTIM AMA HİÇBİR İŞE YARAMADI

Kodla Büyü

sarix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
selam arkadaşlar evdeki bilgisayarım iki kere format attım biri perşembe günü diğeri dün akşam yine kilitleniyor çok yavaşladı
nedenini anlamadım xp cdsimi bozuk dicem format atmadan önceki haline döndü
sp2 yi hiç yükleyemiyom
bir virüs bulaştıda virüsümü temizleyemedim dedim ama kasperki kullandım 1 sene memnundum onu kaldırdım nod32 yi kurdum o da bir işe yaramadı

bu akşam eve gidince yine xp yi kurcam acaba donanım kaynaklımı diye düşünmeye başladım daha önce format attımmı hiçbir sorunum kalmazdı.

bilgisayarımda monitör sürekli kapanıyor görüntü karışıyor ekran kartımda sorun olduğunu düşündüm ama aynı zamanda pc de kasılıyo

daha iyi bir virüs programı arayıp taratmayı düşünüyom

bu sorunumla ilgili önerileriniz ne olabilir?

arkadaşlar fikir öneri ve cevaplarınızı bekliyorum

lütfen yardım edin

anakart üzerindeki bios pilini çıkarıp,biraz bekletip geri taktıktan sonra format atmayı dene,ben lformat konusunda sorun çıkaran bilgisayarlara bu yolu deniyorum.Sadece antivirüs değil casusu yazılım programlarıyla da,adaware gibi,taratmanı öneririm.İnternet seçeneklerinden de geçmişte tutulan dosyaları falan temizle.

daha hiç kullanamadımki internetten geçmişi sil yapayım
iki kez format attım gene kilitleniyo

bios pili nasıl oluyo açıklarmısınız

hocam kasayı guzelce acın 1)ıslemcı uzerındekı fanın durumuna bakın
2)bıos ayarlarından hardware monıor secenegı ıle ıslemcı sıcaklıgını kontrol edın eger ıslemcı sıcaklıgı acılısta cok yuksekse 60derece ve uzerı ıslemcı fanını bastırın eger hala sorun cozulmemısse ıslemcı ve fan arasındakı termal gresı sılmenızı onerırım eger bunu yaparsanız soyleyeceklerı su olur ıslemcı daha cabul ısınır bu hıkayedır termal gres olmazsa ıslemcı en fazla 3 derece daha ısınır ama termal gres ısını gormuyorsa vay halınızze
3)format atarken komple bır formatmı yoksa dıskın bır bolumune atıyorsunuz
4)sp2 yukleyeymıyorum demıssınız ne tur bır hata verıyor yoksa hata vermeden makınamı kıtlenıyor

adiyif' Alıntı:
hocam kasayı guzelce acın 1)ıslemcı uzerındekı fanın durumuna bakın
2)bıos ayarlarından hardware monıor secenegı ıle ıslemcı sıcaklıgını kontrol edın eger ıslemcı sıcaklıgı acılısta cok yuksekse 60derece ve uzerı ıslemcı fanını bastırın eger hala sorun cozulmemısse ıslemcı ve fan arasındakı termal gresı sılmenızı onerırım eger bunu yaparsanız soyleyeceklerı su olur ıslemcı daha cabul ısınır bu hıkayedır termal gres olmazsa ıslemcı en fazla 3 derece daha ısınır ama termal gres ısını gormuyorsa vay halınızze
3)format atarken komple bır formatmı yoksa dıskın bır bolumune atıyorsunuz
4)sp2 yukleyeymıyorum demıssınız ne tur bır hata verıyor yoksa hata vermeden makınamı kıtlenıyor

1)bu dediklerinizi yapmaya çalışıcam
2)format atarken Bilgisayarımda diskin bir bölümünemi attınız demişsiniz C ye format attım
D ve E sürücülşerine bişey yapmıyom
3)sp2 yi yükleyemiyom valla bir hata verdi ama ne hatası bilmiyom sonra kurulum başarısız dedi onu da iki kere kurmaya çalıştım olmadı

ve bunları yazarken sürekli möonitörüm kapanıp duruyo görüntü karışıyo
dediklerinizi yapmaya çalışcam

Ekran kartı yerinden oynamış olabilir veya ekran kartın bozulmuş. Ekran kartını takrar yerine oturtmayı dene. Olmadı ekran kartını değiştir. Yine olmazsa diğer virüs seçeneklerini değerlendir.

"daha hiç kullanamadımki internetten geçmişi sil yapayım
iki kez format attım gene kilitleniyo

bios pili nasıl oluyo açıklarmısınız"

Hocam anakartın üzerinde yuvarlak yassı bir pilfazla zorlamadan onu tutan küçük bölümü hafif geriye bastırın çıkar.Biraz bekleyin tekrar takın.Arkadaşların söylediği gibi anakart üzerindeki kartlardan herhangi biri yerinden gevşemiş yada oynamış mı kontrol edin.

Geri