format attım ama bilgiler silinmemiş??

Kodla Büyü

rukidu

Aktif Üye
arkdaşlar okuldaki bilgsayarlardan birine format attım herşey normal ilerledi ama ilginç olan C'deki bilgiler silinmemiş. hala 20 gb görünüyor. güvelik kartı yüklü onla ilgili bi durum olabilir mi acaba?

Hocam güvenlik kartı aktif ise bilgiler silinmez. Yapar gibi görünür yapmaz. SAğ gösterip sol vuranlardan bu kartlar :D

rukidu' Alıntı:
peki ne yapmam gerekiyor?? :(

güvenlik kartını pasif hale getirmeniz gerek açılışta devamlı home tuşuna basarsanız karşınıza bi pencere gelcektir orada c sürücüsü işaretlidir o işareti boşluk tuşuna basaraktan kaldırmalısınız. Ama güvenlik kartına göre değişebilir açılıştaki tuş.

açılışta güvenlik kartı uyarısı veriyordur uyarıyı verdiğinde hangi tuşa basacağında yazar (genelde home tuşu ile) orada güvenlik kartını devre dışı bırakmayla ilgili bir seçenek vardır onu seçersin ve şifre sorar şifrede genelde 12345678 girersin ve güvenlik kartı iptal olur.

okyanus hocam kart silikonla sabitlenmiş çıkarmam mümkün değil.
yarın ilk iş home tuşunu deniycem..

hocam bilgisayarın markası neyki okul bilgisayarımı exper ise home tuşuna basmanız yeterli sonra şifre girceksiniz oda normal şartlarda 12345678 dir.

benimde exper gelen teknik servisçi ctrl+home demişti ama home de yeterli olabilir.Ama format attıktan sonra bilgisayar ilk açıllıken kartı yeniden aktif yapmayı unutmayın.Windows tertemizken aktıf yapmak onemli

rukidu' Alıntı:
bilgisayaırn markası vestel umarım home bunun içinde geçerlidir

hocam home vestel içinde oluyordu yanlış hatırlamıyorsam eğer olmazsa ctrl+home tuşunu kullanın devamlı basacaksınız ama unutmayın ekran giderse yeniden başlatmanız gerekir. şifre onada oluyorduu

slm arkadaşlar maalesef home ya da ctrl+ home bizim güvenlik kartlarında işe yaramadı. ama bios ayarlarından güvenlik kartını iptal ettim ve sorun çözüldü. herkese çoooookkkkk teşekkür ederim. :)

Geri