Format attığım bilgisayarın USB girişi çalışmıyor...Ne iş???

Kodla Büyü

botemlk

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar

Format attığım bilgisayarın USB wireless adatörü var yani internete Airtiesın usb girişleri wireless adaptörüyle giriyoruz..
Acaba diyorumki ben o adaptörün sürücüsü yüklerken mi oldu bu hata ama şuan usb girişlerinin hiç biri çalışmıyor..
Bir de işin kötüsü bu bilgisayar öğretmenler odasındaki bilgisayar ..Bir an önce düzelmezse çatlak sesler de yükselmeye başlayacak..

Sizce sorun nedir.. ya da usb girişleri için de bir driver var da ben mi bilmiyorum..
Teşekkürler

hocam aygıt yöneticisinden evrensel seri yol denetleyicisini kontrol edin hocam sürücüsü düzgün çalışıyor mu diye muhtemelen anakart cd si çözüm olacak

Bu olay benim de başıma geldi bugün sabahtan, bu saate kadar bu sorunla uğraştım.Mouse başka Pc'de çalışıyor.Bende hiç bir sorun yokken birden mouse çalışmaz oldu.Yabancı kaynaklardan çeviriler yaptım ve nihayet sonuca ulaştım.Bu usb'nin sorunu özellikle Vistada çok hissediliyor.Olası sorunları sıralıyorum;

1) Usb girişinde güç azalmasından dolayı sorun yaşanıyor ve usb hata veriyor,
2) Güncelleştirmeler yüklenirken bir güncelleştirme Usb'nin usbstor dosyasını siliyor ve aynı sorun yaşanıyor, (Son güncellemeleri geri alın)
3) Birden fazla Usb takıldığında usbler arasında çakışmalar oluyor ve usbstore dosyasının bozulmasına neden oluyor,

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u sağ tıklayıp Değiştir deyin.

3. Buradaki değer verisini 3, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü tıklayın. Usbstor.inf klasöründen iki adet var ancak bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var hangisi en güncelse tarihe göre onu bulun ve klasörü açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın.Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın.10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

alıntı:http://forum.donanimhaber.com/m_5360205/tm.htm

iş şöyle hocam aygıt yöneticisinden tüm evrensel seri yol ıvır zıvırlarını kaldırın yeniden başlatın windows sürücü yükleyecektir usbler için ben bu şekilde bi kaç kere halletmiştim.

Geri