Format attığım bilgisayar kendiliğinden sistem geri yükleme

Kodla Büyü

akif_van

Aktif Üye
arkadaşlar bir bilgisayara windows 7 kurdum ama bilgisayara office kuruyorum diğer proglarmları kuruyorum kuruum başarılı ama bilgisayarı kapatıp açtığımda sanki hiç birşey kurmamışım gibi bilgisayar gene aynı posizyonda... ne yapmalıyım :(((((

arkadaşlar yokmu yanıtını bilen..daha yeni format attım 1 gün boyunca uğraştım...şimdi sıfırdan format mı atmalıyım...lütfen bilen varsa iki satır bişeyler yazsın.... :(

Akif arkadaşım bilgisayarın sık sık çöküyorsa ve yeni formatladığın halde yine işletim sistemi gidiyorsa.
Büyük ihtimalle harddiskinin işi bitmiş.
Farklı harddisk düzenleme programları var. Ancak genelde düzelme şansı çok az oluyor.
yenisi almak gerekecektir.

hocam bu bilgisayarın sık sık çöktüğünü bilmiyorum ama bana format at dediler bende attım..şimdi programları ve kablosuz inet driever yüklüyorum...kurulum yapıyor herşey tamam..ama bilgisayarı kapatıp açtığımda..office programlarının adı var ama açılmıyor..ve driver hiç kurulmamış gibi görünüyor....program ekle kaldıra baktığımda hiç bir program listelenmiyor orası boş görünüyor.... :(((((

Benzer bir durum başıma gelmişti, kesin çözüm harddiski değiştirmek. Ama tüm harddiski biçimlendirip c ve d sürücüsünün boyutlarını değiştirerek yükleme yapın bakalım sonuç ne olur...

akif_van' Alıntı:
arkadaşlar bir bilgisayara windows 7 kurdum ama bilgisayara office kuruyorum diğer proglarmları kuruyorum kuruum başarılı ama bilgisayarı kapatıp açtığımda sanki hiç birşey kurmamışım gibi bilgisayar gene aynı posizyonda... ne yapmalıyım :(((((
hocam hiren boot cd ile aç.windowsun şifresini kır yeniden başlat.

zesues' Alıntı:
akif_van' Alıntı:
hocam hiren boot cd ile aç.windowsun şifresini kır yeniden başlat.
pardon hocam ya.ben hiç açılmıyo sandım bilgisayar.Benim labdaki bilgisayarlara win7 kurduktan sonra hiç açılmamıştı.bu yöntemi onun için yapmıştım.

beyazgolge' Alıntı:
hocam diskin ayrı ayrı bölümlerinde de windows kurulu olmasın
hocam ben kurarken disklerin ikisinide biçimlendir dedim...birde eğer 2 sürücüdede olsa açılışta bana uyarı vermez mi? birini seç die....

akif_van' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:
hocam diskin ayrı ayrı bölümlerinde de windows kurulu olmasın
hocam ben kurarken disklerin ikisinide biçimlendir dedim...birde eğer 2 sürücüdede olsa açılışta bana uyarı vermez mi? birini seç die....
ikisinide biçimlendiriyorsanız benim teori yatar ama başlangıçta hangi işletim sistemi seçmek istiyorsunuz bölümünün süresi ayarlanabiliyor(gelişmiş sistem ayarları-başlangıç ve kurtarma).

Geri