fn tuşu çalışmıyor nasıl aktif yapabiliriz

Kodla Büyü

mursidem

Site Gezgini
asus f3f serisi bilgisayarımda birşeyler ayarlarken fn tuşunun çalışmadığını farkettim nasıl aktif yapabilirim

Var. Aynı sorunu bende yaşadım. Teknik servisi aradım onlar da öyle dedi. Düzeldi şu anda. İstersen sen de ara onların yönlendirmesiyle daha kolay yaparsın..

Şimdi bu sorunun cevabını verebilmem için bilgisayarımı kapatmam gerekiyor. Üzgünüm :)

teşekkür ederim
çok sağolun ilginiz için
bi ara bakarsanız yazabilirmisiniz
bu başlığı takip edeceğim
selametle

Hocam bende asus f3sc serisini kullanıyom, vistayı kaldırıp xp kurduktan sonra benimde fn tuşlarım çalışmıyordu sonra ATK Hotkey driverları var ben onları bi kaç kere kurdum sonra sorunum düzeldi, şuan sorunsuz çalışıyorlar,hatta ATK ile ilgili sanırsam 3 tane daha driver var (isimlerini tam hatırlamıyom, atk ile başlıyor) onlarıda deneyebilirsiniz :oops:

Kolay gelsin

Hocam bende asus f3sc serisini kullanıyom, vistayı kaldırıp xp kurduktan sonra benimde fn tuşlarım çalışmıyordu sonra ATK Hotkey driverları var ben onları bi kaç kere kurdum sonra sorunum düzeldi, şuan sorunsuz çalışıyorlar,hatta ATK ile ilgili sanırsam 3 tane daha driver var (isimlerini tam hatırlamıyom, atk ile başlıyor) onlarıda deneyebilirsiniz :oops:

Kolay gelsin

hotkeymiymiş bunun ilacı bir kaç kez denedim driverları ama olmadı
deneyeceğim çok sağolasın hocam
selametle...

dene bakalım hocam olmazsa yaz buraya ben bilgisayarımı kapatıp setup ayarlarına bi bakayım... Ben ordan düzeltmiştim.

sayın hocam
bilgisayarımı kapattım ve bios ayarlarıma baktım. Yalnız benim pc HP olduğu için seninkiyle birebir tutmaz. Ancak genelde benzer birbirlerine. bendeki ayarlar şu şekilde :
System Configurasyon __ Device Configurasyon __ Swap Fn/Ctrl keys (Disable)
Bu şekilde olması gerekiyor. Seninkisi (Enable) olarak kalmış sanırım...

Bazi Şeylerİ Sİlerken Senİn Sİstem Dosyalarinida SİlmİŞtİr Uzun İŞ En İyİsİ Sen Yedek Al Ve Format Senİn Problemİnİ ÇÖzÜcektİr Artik Forrmatlar Uzun SÜrmÜyor Mesela VİrÜs Programlari Bİle Kullanilan Dosyalari Sİlebİlİyor Kolay Gelsİn

arkadaşlar bu fn tuşunu 2 aydır çözemedim en sonunda format attım bugün
driverlarını tümden yaptım bios ayarlarına girdim ama olmuyor olmuyor olmuyor
fn siz olmuyor

bu fn tuşu ne işe yarıyor acaba merak ettim
benim kılavyede var ama hiç bir etkisi yok :shock: :| :?:

hocam kablosuz ağı tanıtmak için kurduğunuz intel yardımcı programını kaldırıp denermisiniz? intel yerine windows kablosuz ağ sihirbazını deneyin. aynı problemi bu şekilde çözmüş ve intelin farklı bir versiyonunu kullanmıştım sonradan...

hasan46' Alıntı:
bu fn tuşu ne işe yarıyor acaba merak ettim
benim kılavyede var ama hiç bir etkisi yok :shock: :| :?:

hocam alt ya da shift tuşları gibi aynı... mesela ekran parlaklığı için fn tuşu + f10 yada kablosuz ağı kapamak için fn + f8 kullanıyoruz.

Formatla düzelmez hocam. Bios ayarlarından yapacaksın dedim ya. Bilmesem konuşmam.

hotkey isimli fn tuşu programı ve intel wireless programı çakışıyor diye oluyor bu sorun. biosla düzelmez bence

sistem geri yukleme yapın ben yaptım oldu, ama bilgileriniz gider soylemedi demeyin... :D

hocam bios ayarlarında fn ile alakalı hiç bişi bulamadım
IR İYE BİŞİLER VAR O DA ZATEN ENABLE
hatta disable bile yaptım olmadı
wireless ile çakışmasına gelince onu kaldırıp öyle mi deneyeceğim
bide pc yi aldığımda o da yüklü idi ve fn de çalışıyordu

Bence hocam bilgisayarınızın başındayken teknik servisi arayın sizi yönlendirsinler.

evet hocam wireless ile ilgili intelin programının kaldırın düzelecektir. inteli tekrar kullanmak isterseniz ingilizce bir versiyonunda bu sorun olmuyordu onu buluruz...

biraz gec bir konu ama yinede aktiv kalması bence en güzelli yaşadıgım bir sorun
FN tuşları calışmadıgı icin kendimce aradım bir yerde buldum normalde FN tuşları klevyede aktvif etmedim ama bir kac ayarlamada FN kısa yolları maus duyarlı ayarlarını buldum oldu belki işinize yarar diye resimledim

resim orjinal burdan http://img13.imageshack.us/img13/8521/batur.jpg

Ekli dosyalar

• BATUR.jpg
    BATUR.jpg
    245.1 KB · Görüntüleme: 14,610
Geri