Fn mode tuşu her açılışta açık.

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
Okulumuz laboratuarına yeni bilgisayarlar alındı. Klavyeleri Everest UN-663 ve bilgisayarlar her açıldığında "Fn mode" aktif hale geliyor.
Klavyede Fn mode tuşu ve Fn mode ışığı var. (Caps lock gibi)

Bios'u 15-20 kere kontrol ettim. Numlock status dışında br ayar yok. Ayrıca diğer bilmediğim çoğu ayarı Disable yaptım. Yine 15-20 kere aç-kapa.

Gene de her seferinde fn mode açık. Dolayısıyla tuşların yarısı kullanılamıyor.

Bilgisayar sistemi Intel dual Core 2.93, 2 GB ram, onboard ekran kartı, PS/2 klavye ve fare.

Fn mode her açılışta yanmaması için ne yapmalıyım?

hocam bir fn ve insert tuşlarına basıp denermisiniz olmazsa
birde fn ve scroll
fn ve break

yok olmadı.

her açılışta gene Fn mode ışığı yanıyor.

açıldıktan sonra fn mode basıp kapatıyorum.

Öğretmen bilgisayarında bunu her sefeinde yapıyorum. Ama çocuklara anlatmaktan gına geldi.

Sıkmaya başladı. :verymad:

Bilgisayarlarda win7 yüklü. Birisine xp yükledim gene olmadı.

bir internet sitesinden şunu buldun. gene olmadı. Admin olarak açtım bilgisayarı gene olmadı.

Regedit i çalıştırın.
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard anahtarını bulup “InitialKeyboardIndicators” değerini 0 (sıfır) olarak kaydedin.
bu durumda klavye indicator lerinin tamamı kapanacaktır. Tam listesi şu şekildedir:

0 - all indicators off
1 - Caps Lock on
2 - Num Lock on
3 - Caps Lock and Num Lock on
4 - Scroll Lock on
5 - Caps Lock and Scroll Lock on
6 - Num Lock and Scroll Lock on
7 - Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock on

ne yapılabilir. Galiba cebimden para verip klavyelerin hepsini değiştireceğim.

Klavyede; Klavyede Fn mode tuşu ve Fn mode ışığı var. (Caps lock gibi)
Bilgisayarları her açılışından sonra Fn mode tuşuna basıp ışığını kapatmak zorunda kalıyoruz.

Bunu da her öğrenci yapamıyor.

daha önce o tür bir klavye kullanmadım ama belki aygıt yöneticisinde usb ve hid klavye ayrı görünüyor ise hid olanı devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz hocam

Hocam, Öncelikle klavyenin marka modelini yazarsanız bizde internet üzerinden bu tarz bir problemle karşılaşan olmuş mu onu görebiliriz. Bunun dışında; klavyeye özel bir uygulama var ise ve kurmuşsanız ayarlarını kontrol ediniz veya deaktif duruma getiriniz. Hiç kurmadı iseniz kurunuz ve ayarlarını kontrol ediniz. Kolay gelsin.

Klavye Everest UN-663.

aygıt yöneticisinde sadece Standart PS/2 klavye var.

İnternette girmediğim site kalmadı. Driver2ı yok. kutusunda da gelmedi.

Bilgisayarlardan birisine bir kere vista, 3 kere XP, 2 kere win7 yükledim gene olmadı. Şu anda win7 ultimate var.

Geri