Flashta gelişmiş sürükle bırak acil yardım.. ac2.0 ya da 3.0

Kodla Büyü

hodbehod

Üye
http://www.matematikciler.org/images/5/sema-1.jpg
bu şemada yer alan açılarına göre ve kenarlarına göre üçgenleri sürükle bırak yapmak istiyorum ancak dik açılı , dar açılı , geniş açılı bu sıralamanın bi farkı olmayacak ve sağ tarafta üst üste yada alt alta bekliyor olacak..
dik açılı yazanı 3. kutuya da koysam doğru olacak 1. kutuya da..2. kutuya da .. dar açılı yazanı da geniş açılıyı da...
eşkenar, ikiz kenar, çeşit kenar üçgenler içinde aynısı söz konusu dikey olarak sıralama nereye koyarsam koyayım doğru kabul edecek.
kenarlarına göre olan üçgenleri açılarına göre olan üçgenlere sürüklediğimde geri dönecek.. bunu ne şekilde yapabilirim ilginiz ve sabrınız için teşekkürler
her birinini sürükle bırak yaptığımda alt alta otomatik dizebilirsem o da işime yarar..

dar açılı , geniş açılı , dik açılı ,
şemada ki sıralamaya sadık kalırsam dar açılıyı, dar açılıya sürükle bırak olmadı geri dön yapabiliyorum.. geniş ve dik açılıyı da aynı şekilde..
ancak ben şunu yapmak istiyorum.. şema boş olacağı için dar yazan yere dik, dik yazan yere geniş, geniş yazan yere dar gelse de doğru olsun..
sonuçta açılarına göre sıralayacağımız için yukarıdan aşağıya sıralama karışık olsa da doğru kabul etsin..
bunu neden istiyorum.. öğrenci dar açılı üçgen yazan nesneyi tuttu ve ilk kutuya değil de son kutuya bıraktı benim yaptığımda yanlış varsayıp geri dönüyor. dönmemesi lazım :D

Geri