flash yardım

Kodla Büyü

ayyy

Site Gezgini
arkadaşlar flash cs4 kullanıyorum. kod yazmaya çalışıyorum, çok basit mouse gizleme, sürükle bırak gibi kodları bile çalıştıramıyorum. "1120:daire tanımlanmamış özelliğinin erişimi" diye bir hata veriyor. aynı uygulamaları geçen yıl cs3 te yapabiliyordum. kullandığımız sembollerin özellikler alanında instance name diye bir şey vardı oraya isim yazıyorduk sembol için. cs4 te bu kısmı bulamadım bununla ilgili olabilir mi acaba, fikriniz var mı?

Sayın hocam, çizdiğiniz daireyi seçip, sembole dönüştürdükten sonra, üzerine tıklayıp, seçin. Sağ taraftaki properties bölümünde en üstte isim yazabileceğiniz bir metin kutusu görmeniz lazım. Eğer properties alanını göremiyorsanız Windows menüsünden Özellikler (Properties) panelini görünür hale getirin.

evet yakuphan hocam, işte ben o dediğiniz metin kutusunu properties alanında göremiyorum .. ekran görüntüsü böyle.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 1,129
Şekli sembole dönüştürdükten sonra çift tıklıyorsunuz sanırım. Şu anki görüntüden sembolün içerisine girmişsiniz gibi görünüyor.
Sembole dönüştürdükten sonra sadece sembolün üzerine bir kere tıklayın.

:)) hocam teşekkür ederim, çok dikkatsizim.. sağolun.. kafayı toplamak lazım saatlerdir bu saçma şeyle uğraşıyorum :) Allah razı olsun :)

Geri