Flash yardım...

Kodla Büyü

aliye

Üye
Flasta hazırladığım bir animasyonun label ini veya frame numarasını veyahut da bir değişkeni herhangi bir yere kaydetmek istiyorum. Animasyonu kapatıp açınca yine kaydettiklerime ulaşabileyim. Bunu nasıl yapabilirim... Yardımlarınızı bekliyorum...

aliye' Alıntı:
Flasta hazırladığım bir animasyonun label ini veya frame numarasını veyahut da bir değişkeni herhangi bir yere kaydetmek istiyorum. Animasyonu kapatıp açınca yine kaydettiklerime ulaşabileyim. Bunu nasıl yapabilirim... Yardımlarınızı bekliyorum...

Hazırladığınız animasyona ait labellerdeki frameleri tek tek kaydetmek yerine file/save as yolunu kullanarak .fla uzantılı olarak kaydedersiniz ve dilediğiniz zaman açıp kullanacağınız labela ait frameleri seçerek copy/past ile yeni çalışmalarınıza aktarabilirsiniz.

Eğer .fla uzantısının boyutları büyük o nedenle sadece belirli katmanları kaydetmek istiyorum diyorsanız kaydetmek istediğiniz katmanlar dışındaki katmanları silin ve dosya/farklı kaydet ile .fla olarak kaydedin.

Kolay gelsin...

Dosyanı fla olarak kaydettiğin zaman zaten veriler olduğu gibi saklanır.HATTA İSTERSEN EĞER ACTİONSCRİPT LE ARANIZ İYİYSE BİR METİN BELGESİNE YAZDIRABİLİR YADA DEĞİŞKEN OLARAK TUTABİLİRSİNİZ

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler arkadaşlar.
Öncelikle Ebf hocam, ben flahta hazırladığım animasyonları veya katmanları kaydetmekten bahsetmiyorum. Ben framein labelini vaya framein numarasını kayedetmek istiyorum mesela bir txt dosyasına olabilir.
Mustafa hocamın dediği gibi değişkene atayıp kaydetmek ve animasyonu tekrar açınca o değişkeni tekrar kullanmak istiyorum. Fakat action scripte kodunu bulamadım. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Flashmax hocamın verdiği örnek çok güzel fakat ben sunucu kullanmıyorum.

Ben anlatamamışım tam olarak. Ben bir eğitim yazılımı ile uğraşıyorum. Öğrenci tasarımdan çıkıp tekar girdiğinde "Şu konuda kadınız." gibi bir mesaj verdirmek istiyorum. Nerde kadığınıda framein labelinden veya numarasından kontrol edebileceğimi düşünüyorum. O yüzden son kaldığım framei kaydetmek istiyom. Böyle bir yöntem geldi aklıma ya da faklı bir yol kullanabilirmiyim?

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. benim için çok önemli :)
Aslında flashta bir veri tabanı oluştrumak istiyorum. bunu yapmam mümkün bir yol gösterin lütfen :twisted:

Geri