flash menü de nasıl link vermeliyim?

Kodla Büyü

fabe

Site Gezgini
merhaba. arkadaşlar 123flash menü prog ile menü hazırladım. c içindeki html sayfasına link verdim. tıkladığımda o sayfaya gidiyor. ama ftp sitesine koyduğumda tıklanınca o sayfaya(link verdiğim) gitmiyor. Link verirken nasıl vermeliyim ki ftp ye attığımda da o sayfaya gitsin? tşk

hocam dosyalarınızın site adında bir klasörde olduğunu ve link satırında örneğin c:\belgelerim\site\index2.html ye link verdiğinizi düşünelim. o linkin başındaki c:\belgelerim\ kısmını sileceksiniz. site klasörünüzü de ftp den göndereceksiniz.. zaten diğer dosyanızda site klasörünüzde ise link verirken sadece link verdiğiniz sayfanın adını vermeniz yeterli

Sevgili Arkadaşlar Yapılan genel hatalardan biri de Vereceğimiz Lİnki kendi bilgisayarımıza göre veriyoruz.Oysa Sunucu üzerindeymiş gibi hareket etmemiz gerekir.

sedom arkadaşım tamam kendi bilgisayarımdaymış gibi verdim. doğru. Öbür türlü nasıl yapmam lazım onu soruyorum. Diğer arkadaşımın dediği gibi c\web\siniflar.html şeklindeydi. c\web\ kısmını sildim ftp ye gönderdim gene olmadı.Biraz daha ayrıntılı verebilirmisiniz?

hocam c yok direk dosya neredeyse o dinizine vercen.dosya a klasörünün içindeyse a/vercen değilse yani ana dizinde ise direk link vercen yani direk dosya adı vercen

Sayfanızdan vereceğiniz link, yürürlükteki sayfayla aynı klasördeyse (aynı yere kayıtlıysa), sadece dosya ismini ve kökünü yazmanız yeterli olacaktır. (anket.html gibi) Bazen linkini verdiğiniz adres, sayfayla aynı yere kaydedilmiş bir klasörün içinde de olabilir. O zaman adresi o klasörün isminden de başlatmalısınız. (Mesela klasörün ismi "anket" ise, linki verilen sayfanın ismi de "oku.html" ise: "anket/oku.html" yazılmalıdır.)
bir diğer durum ise menünün ve link vereceğiniz sayfaların alt klasörlerde olması örneğin Siteniz "sitem" klasörünün içinde, menünüz "site/menü" klasörü içinde link vereceğiniz sayfa ise "site/anket" klasörü içinde olsun bu dürümda linliniz "../anket/oku.html" olmalı buradaki "../anket" bir üst klasördeki anket klasörü demek oluyor.

sayın hocam
index.html,okulumuz.html,link.html gibi linkleri belirmen gerekir
C:\Documents and Settings\AGB\Belgelerim\okulumuz/index.html gibi link verirsen eğer hata verir.

link verirken genelde yapilan hata masa üstüne göre verilmesidir

yapmaniz gereken linki direk ftp nin icinden görecegi örn. index attiginiz sayfa index.html seklinde olmalidir

arkadaşlar ben 123 flash menu de menu hazırladım ancak lınkler çalışmıyor prog içersinde link çalışıor ancak internete attığımda sanki link yokmuş gibi görüyor yardımcı olursanız sevinirim.

Geri