flash disk ghost boot ?

Kodla Büyü

hacounter

Aktif Üye
arkadaşlar ilgili diğer konuları da inceledim ama çözüm bulamadım.

flashımdan ghost u boot etmek istiyorum.
tüm işlemleri yaptım laptopumdan başlarken boot ediyor bi sorun yok.
ama sınıftaki bilgisayararda anakartın usb boot desteğ olmasına rağmen flashdan boot etmiyor.
farklı usb portlarından denedim olmuyor.

acaba nedendir.?
çözüm ? :verymad:

hocam benim okuldaki bazı pclerde boot etmiyor. bilgisayarınızı cd den boot edip sonra ghostu çalıştırırsanız ghost programı açlınca belleğinizi görüyor. o zaman sistem imajını alabilir ya da belleğe imaj kurabilirsiniz. ama bu arada bellek takılı olması gerekiyor. sonradan takınca yine görmüyor.

Ben de günlerdir aynı sorunla uğraşıyorum. Aynı işlem labdaki 10 bilgisayarda oluyor ama 4 bilgisayarda ne yaptıysam usb den boot olmuyor. Bi de olmayan bilgisayarların 2,4,8 ve 12 numaralı olması ilginç. Gidip bi piyango bileti almalı.
Kasayı eve getirdim artık, evde uğraşacağım. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardım bekliyorum.

Hocam ekli dosyanın içindeki Usb format programını aç. Resimdeki gibi seçenekleri ayarla(Win98 Disketi klasörünü gözattan göstermeyi unutma) formattan sonra klasörün içindeki zekeriya.exe dosyasını ve autoexec.bat dosyasını flash belleğin içine kopyala ve gizli yap. biostan flash belleği (usb hdd) yi birinci harddisk olarak göster ve başlat. çalışmazsa tekrar bana sorabilirsin.Bir dua yeter.

Ekli dosyalar

• Boot Usb.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 362
  • 1.JPG
    1.JPG
    34.9 KB · Görüntüleme: 1,971
Geri