Flash Bellekte NTFS ve FAT32 Olayı???

Kodla Büyü

xapex

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar HP marka yeni bir flash bellek aldım.
dosya sistemini NTFS olarak biçimlendirdiğimde dosya kopyalama hızı müthiş derecede düşüyor. (5 Mb 2-3 dk gibi)
FAT32 yaptığımda ise hiçbir sıkıntı yok.
ama önceki flashımda böyle bir sıkıntı yoktu.
ben NTFS olarak kullanmak istiyorum. HP nin format tool programı var onunlada denedim, FAT32 yapıp sonradan NTFS'ye de (Convert komutu ile) çevirdim ama nafile.

Gözden kaçırdığım birşey mi vr?

Hocam eğer tek başına 2GB ve üzeri büyüklükte dosyalar kopyalamıyorsanız fat32 olarak kullanın derim. NTFS genelde büyük dosyalar kopyalamak için uygun oluyor bildiğim kadarıyla.

aynen öyle hocam bende zaten sırf bu yüzden NTFS olsun istiyorum.
aksi halde büyük boyutlu dosyaları 2 gb lık parçalara ayırıp kopyalamak zorunda kalıyorum.
buda baya bi uğraştırıyor.

xapex' Alıntı:
aynen öyle hocam bende zaten sırf bu yüzden NTFS olsun istiyorum.
aksi halde büyük boyutlu dosyaları 2 gb lık parçalara ayırıp kopyalamak zorunda kalıyorum.
buda baya bi uğraştırıyor.
hocam fat32 desteği 2 değil 4GB diye biliyorum.+ evet NTFS olunca yazma hızında bir düşme oluyor ama sizinkisi kadar olmaması lazım.
heralde markadan başka hata aranacak yer yok.

bende markadan diye düşünüyorum. çünkü markasız usb belleklerde bile hiçbir azalma olmadan kullanabiliyorum.
bu arada HP nin teknik anlamda destek veren bir servisi yok arkadaşlar aklınızda bulunsun.
müşteri hizmetlerini aradım bana yurtdışı mail adresi verdi, sorununuzu ingilizce olarak mail atın onlar ilgilenirler dedi :oops:

HOCAM FAT32 OLURSA ÇOK BÜYÜK DOSYALARI TEK PARÇA HALİNDE ATAMIYORSUNUZ...

MESELA Bİ DVD İMAGESİNİ ATAMAZSINIZ AMA NTFS DE O SIKINTI YOK...

aynı sıkıntı bende de var hocam 2 gündür ntfs biçimlendirdim ama hız çok düştü flash ım Lexar marka ... tekrar fat32 ye çevirmeyi düşünüyorum :(

aktasankara' Alıntı:
HOCAM FAT32 OLURSA ÇOK BÜYÜK DOSYALARI TEK PARÇA HALİNDE ATAMIYORSUNUZ...

MESELA Bİ DVD İMAGESİNİ ATAMAZSINIZ AMA NTFS DE O SIKINTI YOK...

hocam onu biliyoruz sıkıntımız o değil.
büyük dosyalarla uğraştığım için Ntfs yapmak istiyorum ama hız çok ciddi anlamda düşüyor.
bunun çaresi yokmu onu soruyorum

Geri