Flash belleğe virüs bulaşmasını engelleme GÜNCELLENDİ

Kodla Büyü
Re: Flash belleğe virüs bulaşmasını engelleme (programsız)

denemekle birşey kaybetmeyiz. kazancımız olur. Teşekkürler

tesekkürler ilk fırsatta deneyeceğim

Hocalarım yazma izni olayını yaptım ama bu sefer atak programı yazma izni olmadığından flasha şifre tanımlanamıyor. flash_hazırla ekranındayken flashın yolunu değiştirebiliyor muyuz? Bahsi geçen ilk klasöre yol tanımlamak için.

Arkadaşlar virüslere karşı en etkili yöntem anahtarlı flash bellek oda piyasada satılmıyor. Çok eskiden vardı şimdi satmıyorlar. Onun yerine kart okuyucu ve flash kart kullanın yazma anahtarını okulda kapatırsınız evde açarsınız. :)

eesahan' Alıntı:
Hocalarım yazma izni olayını yaptım ama bu sefer atak programı yazma izni olmadığından flasha şifre tanımlanamıyor. flash_hazırla ekranındayken flashın yolunu değiştirebiliyor muyuz? Bahsi geçen ilk klasöre yol tanımlamak için.

Hocam önce flash belleği ntfs olarak biçimlendirin daha sonra atakta anahtar işlemlerini tamamlayın en son da anlattığım koruma işlemlerini yapın işiniz çözülür. Kolay gelsin.

Kendi flashıma ve okuldan bir kaç kişinin flashına bu uygulamayı yaptım sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanıyoruz
Teşekkürşler :+1:

FLASH BELLEĞİ NTFS İLE FORMATLAMAK HER FLASHDA OLMUYOR.OKULDA FARKLI FLASHLARDA DENEDİM BELLİ MARKALARDA MÜKEMMEL ÇALIŞIYOR .USB 3.0 GÜZEL ÇALIŞIYOR HİÇ DEĞİSE FLASLAR TEMİZLENİYOR YALNIZ BİLGİSAYARI TEMİZLEYECEK BİR PROGRAM HERHALDE YOK

hocalarım aşağıdaki ürünü aliexpress den aldım (~46tl dolar kurunu hatırlamıyorum). resimde görüldüğü gibi yazma koruma kilidi mevcut. işletim sistemi kurmak, hirens, program kurmak gibi işlemler için almıştım (windows-isletim-sistemi-f84/usb-format-win7-8-8-1-xp-hirens-acronis-ademhoca2014-t119044.html). şuana kadar bir sıkıntı ile karşılaşmadım değişik yöntemlerle denedim ama içindeki veriyi silemedim. okuma yazma performansı ise sentetik testlerimde standart bir usb 3.0 kingston bellek performansında kötü lakin kullanımda bence doyurucu bir performansı var.

Ekli dosyalar

• USB3_hardware_write_protection2-500x500.jpg
    USB3_hardware_write_protection2-500x500.jpg
    11 KB · Görüntüleme: 650
Geri