Flaş Bellek Win10'da görünmüyor

Kodla Büyü

pcreis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Flaş belleğim win7 yüklü işletim sistemlerinde gözüküyor ama win10larda gözükmüyor.takınca sadece uyarı sesi geliyor.ne disk yönetiminde ne de cmd ekranından aygıtları listeleyince çıkmıyor.win7lerde sorunsuz çalışıyor.çözüm olarak ne önerirsiniz çaresiz kaldım.

Win10 olan bilgisayarın diskinde kaç bölüm var?
Aynı bilgisayarda başka bir Flash disk açılıyor mu?
hocam farklı win10 bilgisayarlarda da denedim açmadı.farklı flaşlar çalışıyor.kendi flaşım win10 hangi bilgisayara takarsam takayım görmüyor win7lerde sorunsuz çalışıyor.

hocam anakart modeline sistem özetinden bakın, googlea yazıp güncel usb driver kurmayı deneyin win10da

usb root hub guc seceneklerinden kapatmayi pasif et
usb port surucusunu guncelle
sistem guc seceneklerinden hizli baslati pasif et
sistem guc seceneklerinden usb guc secenegini bekle ozelligini pasif et

Hocalarım sadece bir bilgisayarda yapmıyor bu hatayı bütün win10larda açmıyor.

Ben flash belleğime pardus etap işletim sistemini yükledim. Flash belleğimin boyutu küçüldü. Dediğiniz gibi windows 10 da görünmüyor, windows 7 de ise sadece belirli bir kısmı görülüyordu. İnternette şöyle bir bilgi buldum. Bunları yarın deneyeceğim.
https://www.google.com/search?q=flash+belleğimin+boyutu+küçüldü&rlz=1C1SQJL_trTR785TR785&oq=flash+bell&aqs=chrome.2.69i57j0j69i59j0j69i61l2.24173j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Hocam disk yönetiminden flashın görünmeyen kısmını yeni birim olarak tekrar biçimlendir. sonra Universal Usb installer ile istediğin işletim sistemi için bootable iso yap. ama bura Wipe Disk diye bir kutu çıkacak onu işaretle. Sorunun düzelecektir.

Geri