FireBase ücretli mi?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Java ile android programlama öğrenmeye çalışıyorum. Uygulamanın veritabanı kısmını firebase ile yapmak istiyorum. Aslına bakarsanız uygulama yazmayı kendim hobi amaçlı yapıyorum. Sqlite'a biraz baktım öğrenmesi daha uzun gibi geldi. Firebase ona göre daha pratik sanki... Zaten çoğu kişi firebase tavsiye ediyor. Teknolojiyi takip etmek adına öğrenmiş de olurum.
Firebase'i sadece öğrenme amaçlı kullanmak istesem belirli bir ücret gerekir mi? Ücret ödeme ne zaman meydana gelir? (Uygulamayı az çok yazdım ancak veritabanı kaldı. Veritabanını oluşturabilirsem beş on defa üye kaydı yaparım giriş yaparım, yapabilirsem beş on tane de ürünü sepete eklerim. O kadar.. Bunun için firebase'e ücret ödeme gerekir mi?)

Burayı daha önceden de görmüştüm ancak emin olamamıştım. Anladığım kadarıyla aylık ve günlük limitler var. Bu aylık ve günlük limitleri geçersek (ki benim yukarıda yazdığım işlemler çok çok düşük sayıda olduğu için geçmesi neredeyse imkansız) belli bir ücret ödeniyor değil mi hocam? Mesela aylık 10 bin kaydı geçersek belirli bir ücret ödemek gibi..

Eğer sadece bahsettiğiniz işlemler için firebase kullanacaksanız sınırı aşmanız mümkün değil.

Zaten consolda günlük kullanım görülüyor. Oradan takip edersiniz. Eğer limiti geçme durumu oluşursa ki oluşmaz bence, bu durumda veritabanı stratejinizi yeniden yapılandırirsiniz.

Firebase de en az sorgunin nasıl yapılacağı ile ilgili videolar yazılar var. Oradan da bakarsınız.

Hocam bende kullanıyorum. Limitleri görmüşsünüzdür. aşmadığınız sürece ücret yok.
Veritabanı seçiminde dikkatli olun. Realtime veritabanına ihtiyacınız varsa seçin aksi halde mySQL en uygunu
Daha önce SQL ile çalışmış birinin alışması zor olabilir. En azından benim için zor oldu.

1 aylık deneme sürümü var galiba. Geçen ay bi deneme yaptım birkaç gündür mail geliyor db silinecek diye

1 aylık deneme sürümü var galiba. Geçen ay bi deneme yaptım birkaç gündür mail geliyor db silinecek diye

Hocam, güvenlik ayarlarını yapılandırmanizi söylüyor o e-posta.

Rules kısmında güvenlik parametrelerini girmeniz gerekir. Çok zor değil yapması. Google'da Firebase Rules diye aratabilirsiniz.

firebase ve react ile ilgili bir ödev teslim etmem gerekiyor ama tıkandım..2 gündür çözemedim sorunu..yardımcı olacak arkadaş aranıyor

Geri