Fırat Üniversitesi ( elazığ ) Yazılım mühendisliği kazandım

Kodla Büyü
Ben fırat üniv. mezunuyum, öncelikle bilmeni isterim oraları boşver bence. Sorunada gelince herşey senin elinde. Direk atandığın bir kurum var mı bilemiyorum. Adına aldanma boşver.

Hersey senin elinde bence de. kendini geliştirirsen özel sektörde

iyi paralar kazanabilirsin, ilk etapta bunu dusun bence,bosver ogretmen olmayı.

meraba ben fırat teknık egıtım mezunuyum.bızım bolum yazılım müh olmus galıba.hocalar aynımıdır yoksa mühendislikten mi gelir bilmiyorum.her iki durumdada elazıgda okumak pekte güzel değil ama madem kazanmışsın en iyi ortalama ve kendını yetiştirmiş olarak bitir bence.tabıkı diğer unilere göre dezavantajlı ama herşey senın elinde :wink:

Yazılım mühendisi olacaksan patro seden direk ürün isteyecek. yani sen bir programcının bildiklerini bileceksin ama programlama dilleriyle uğraşmayacaksın. UML , CBM , veritabanı medelleme gibi üst düzey işleri yapacaksın . Tabiki bu işleri diploman yapmayacak sen yapacaksın. Özel söktör senden referans isteyecek. Dört yıl sonra eline alacağın diplamanın referasların varsa değerli , yoksa bir anlamı olmayan ancak KPSS notun ile devletin bazı kurumlarında bilgisayar mühendisi ünvanı ile çalışmanı sağlayacak bir kağıt parçasından başka bir anlamı olmayacak.
Herşey sende bitiyor.
Başarılar.

Yani hocam doğru, ismi güzel ama kendini çok iyi geliştirmen gerekiyor bence, çünkü özel sektör sana yazılım mühendisi gözüyle bakacak , senden çok şeyler bekleyecek

biraz geç oldu ama hepinize teşekkürler değerlendirmelerinizi dikkate mutlaka alıcam kendimi geliştirmek için çok çaba harcıcam.zaten lise de öğretmenler fazla bişey göstermediler onun acısını mutlaka çekerim ama şimdi önüme bakmam lazım.tekrar teşekkürler :)

:+1:
değerli öğretmen arkadaşlarıma katılmamak elde değil
sadece elazığda okumak iyi değil diyen arkadaşa katılmıyorum
saygılarımla

elazığ güzeldir.Bu yıl gittim daha da güzelleşmiş.
Unutma insan severse bir yeri orası ona cennet,
sevmezse eğer orası ona cehennemdir.

Bu sitede http://portal.firat.edu.tr/WebPortal/?BirimID=233

"İngilizce olarak başlatılacak bu programda hazırlık dâhil olmak üzere öğrenciler 3 yıl Fırat Üniversitesinde eğitim görecekler, 3. ve 4. Sınıflarını Amerika’da tamamlayacaklardır. Okul harçları açısından ele alındığında, Fırat Üniversitesinde ilk 3 yıl için öğrenciler her yıl 2000 TL harç ödeyecekler. Amerika’da geçirecekleri 2 yıl için de her yıl için 6000 dolar olmak üzere toplam 12000 dolar ödeyecekler. Harçlar açısından ele alındığında Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği İngilizce Bölümünü tercih edecek öğrencilerin ödeyecekleri toplan harçlar, diğer üniversitelerin öğrencilerden talep ettikleri harçlar ile kıyaslandığında, beşte bir fiyatına mal olduğu görülecektir."

Benim burdaki yazıdan anladığım kadarıyla bu bölüme başvuranlar 3. ve 4. sınıfta amerikaya gidecekler ve bu iki yılın harcı 12000 dolar.bunu biraz açıklarmısınız.Bu kimleri ilgilendiriyor.Yani amerikaya gitmek isteyenler mi gidiyor yoksa herkez mi amerikaya gidiyor?

apnifayu' Alıntı:
Ben fırat üniv. mezunuyum, öncelikle bilmeni isterim oraları boşver bence. Sorunada gelince herşey senin elinde. Direk atandığın bir kurum var mı bilemiyorum. Adına aldanma boşver.

Bende Fırat mezunuyum TEF Bilgisayar Öğretmenliği. Sonra kapandı Teknoloji Fakültesi oldu. Yani bizim önceki hocalar Yazılım Mühendisliğinde devam ediyo.
Hocama katılıyorum orayı boşver ya da gidiyosan hocalardan bişey bekleme. Genelde boşlardır!!!!

eğer beni de okutan hocalar hala ordaysa bırak elazığı malatya da bile okuma derim :) ... o kadar uzaktan bile seni köreltebilirler yani... ben hala onların anlattıklarını unutup işe yarar birşeyler öğrenmeye çalışıyorum...

bilogrt38' Alıntı:
apnifayu' Alıntı:

Bende Fırat mezunuyum TEF Bilgisayar Öğretmenliği. Sonra kapandı Teknoloji Fakültesi oldu. Yani bizim önceki hocalar Yazılım Mühendisliğinde devam ediyo.
Hocama katılıyorum orayı boşver ya da gidiyosan hocalardan bişey bekleme. Genelde boşlardır!!!!
Katılıyorum. Bazıları program anlatım cd'si koyup giderler, bazıları proje ödevi verir sürekli, bazıları da konuları öğrencilere dağıtıp siz geleceğin öğretmeni olacaksınız diye konuları bize anlattırırlar... Allah kurtarsın...

bilogrt38' Alıntı:
apnifayu' Alıntı:

BENDE FIRAT TEF MEZUNUYUM EĞER HOCALAR AYNI İSE SLAYT HOCALARI FAZLA BİRŞEY BEKLEME............... BENİM ZAMANIMDA BİTİRENLER KENDİ ÇABALARIYLA BİR KAÇ KİŞİ DONANIMLI MEZUN OLDU YAZILIM ÖĞRENDİLER........ ONLARDA GENELDE SINIFTA KALDILAR OKULA ZAMAN HARCAMADILAR......... BİRÇOĞU BEN DE DAHİL BOŞ BİTİRDİK................ TABİİİ BURDA BİZİM TEMBELLİK PAYIMIZDA VAR

Geri