FİLM ARŞİV PROGRAMI VERSİON 2.0

Kodla Büyü

bshark

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR PROGRAMDA KÖKLÜ :D DEĞİŞİKLİKLER VAR ANCAK YİNE DELPHİ OLMAYAN BİR BİLGİSAYARDA ÇALIŞIP ÇALIŞMAYACAĞINI BİLMİYORUM. YANLIZ BU SEFER BOYUTU BİRAZ FAZLA 25 MB. PROGRAMI DENEYİP EN AZINDAN KARŞILAŞILAN HATALARI BANA BİLDİREBİLİRMİSİNİZ? ŞİMDİDEN ÇOOOOOK TEŞEKKÜR EDERİM. EĞER ÇALIŞIRSA (İNŞALLAH) program files\bshark\film\resimler klasöründeki troy.wmv dosyasının yerine başka bir avi dosyası koyarak (ama adı yine troy olmalı) menü sayfasındaki film fragmanını değiştirebilirsiniz. :D

http://rs177gc2.rapidshare.com/files/107805420/film.exe

teşekkürler hocam desenize meraktan uyuyamayacağım :D teşekkür ederim tekrar

sabah aceleyle çıktım laptop u yanıma alamadım
okulda indirdim w98 makinaya kurmayı denedim ama hata verdi.eve gidince xp de deneyeyim.

hocam programı kurdum kurulum esnesında bir hata verdi devam dedim ve ilerledi.
şimdi vaktim olmadığından film kaydı yapamayacağım yapınca haber veririm.yanlız program yapısında hemen dikkati çeken bir hata(aslında hata değil ama ayrıntı)film kaydet penceresinde film kaydet butonu,film ara penceresinde film ara butonuna gerek yok bence.sonuçta bulunduğu pencereye geri getiriyor.bunlar toglge gibi çalışsa daha güzel olur bence.yani film ara penceresinde film kaydet butonu,film kaydet pencersinde film ara butonu sadece yeterli olur bence

hocam kurulumda hata vermesi önemli değil hatalarda ok deyip geçtiğiniz de kuruyor. benim merak ettiğim program bilgisayarda çalışacak mı? uğraştığınız için çok teşekkür ederim

hocam ben de aynı şeyi düşünmüştüm :D teşekkürler. peki programın başındaki fragmanın gösteriminde bir sorun yok değil mi?

hocam iki kayıt yaptım acele ile kayıtları girdi.aramada listelemede sorun çıkmadı şimdilik .
daha detaylı analzi akşam yapacağım ellerine sağlık güzel program.
not : ben filmleri dvd ve external hdd de de saklıyorum ve her dvd ye bir numara verdim.buna saklanılan ortam bilgisi ve buna ek özellikler eklenirse daha güzel olur.

hocam söylediklerinizi yapmaya çalıştım. inşallah olmuştur. yeni link aşağıdadır.

my movies programını kullanabilirsiniz oda güzel bir program imdb den bilgileri resimleri falan indiriyor kullanışlı anlayacağınız.

delphi olmayan bir bilgisayarda çalışmaması durumu varsa eğerki veritabanı kullanıyorsan ondan kaynaklanıyordur.

veri tabanı kullanıyorum. ancak installshield programı ile setup hazırlayıp, veritabanının da runtime dosyalarını yüklüyorum. merak ettiğim şey setup ı doğru hazırlayıp hazırlamadığım. :D

viper33' Alıntı:
my movies programını kullanabilirsiniz oda güzel bir program imdb den bilgileri resimleri falan indiriyor kullanışlı anlayacağınız.
hocam program indirmek ve kullanmak sorun değil.önemli olan arkadaşımızın yaptığı çalışmaya destek olmak sonuçta.birbirimize yardım etmek.yoksa o tarz birçok program vardır.açıkçası bende c# çalışmaya başlicam ama proje üzerinden gitmek herzman daha mantıklı geliyor.ne programı yazacağıma karar veremedim.
bt labları için bir program olabilir.belki...

hocam yeni olanı anca inceleyebilmdim.şu formatörlük problemleri ve yüksek lisans işlerinden.
yorumum:
program sorun vermedi.kayıt ve arama kısmında.fakat bazı eksiklikler gözüme çarptı
1- düzenleme bölümü yok galiba yada ben göremediğim.girdiğim bir veriyi tekrar düzenleyebilmeliyim
2-çıkışta çıkmak istediğinize eminmisiniz diye sormasın bence,emin olmasam kapatmam zaten(bu durum sadece kayıt aşamasında bir bilgi yazılmış fakat kaydedilmemişse kaydetmediğiniz film var yinede kapatmak istiyormusunuz gibi olabilir.)
3-normal windows tabanlı görsel programlarda üstte bulunan simge durumunda küçültme ve kapatma butonları eklemeniz kullanımı kolaylaştırr bence
4-çıkış butonu resim var.kapatma işlemini buradan yapmayı düşünmüşsünüz.ama çok küçük kalıyor.kapatma butonu olmuyorsa bile çıkış kısmını biraz büyütseniz bence.
5-arka plan kötü değil.fakat gri menüler-ve siyah arka plan galiba görsel açıdan birbirini tamamlamamış.yada benim gözlerim bozuk :) şaka tabiki.bunun için rek değiştirme seçenekleri getirebilmeniz süper olur.mesala programın arka planındaki rengini kullanıcı istediği bir film fragmanı olarak seçebilse mesea
bu kadar yeter sanırım.programlama biraz bilgim var ama delphiden hiç anlamam.fakat mükemmelliyetçi yapım nedeniyle biraz ince elerim.bazen...
kusuruma bakma bshark hocam.

Geri