Fiber internete bağlandıktan sonra LAB'da Netsupport sorunu

Kodla Büyü

Mr.Spermata

Süper Üye
Süper Üye
Okulun bağlantısı fiber internete geçtikten sonra netsupportta artık 3 5 pc den fazlası bağlanmıyor arkadaşlar. bir kaç şey denedim ama sorun düzelmedi. karşılaşan var mı?

Bende de aynı sorun vardı labtaki switche bir tane acsess point bağladım, apden bağlanıyorum sorunsuz tüm pcler gözüküyor.

Ben de aynı sorunu yaşadım. Farkettim ki öğretmen pc si ile öğrencilerin pc lerin IP Havuzu farklı. Meğer ögretmen PC sinin RJ 45 Portu başka switche bağlı. Onu da aynı switche bağladım. Böylece labdaki tüm pc ler aynı IP havuzunda oldu. Sorun çözüldü.

IP leri kontrol edin derim

Ev ağı kurmayı deneyiniz. Ben ev ağı kurarak halletmiştim.
Arkadaşlar da yazmış tekrar olacak ama bt sınıfına gelen swich bağlayabildiğiniz porrta swich bağlayıp bütün pclere o swichten dağıtın.

Tüm öğrenci ve öğretmen bilgisayarlarına otomatik IP verdim. Bilgisayar adları farklı olduğu için Netop buradan tanıyor her bilgisayarı ve görüyor. Stabil bir şekilde bende çalışıyor sıkıntı yok şu an.

s.a. arkadaşlar bende bugün buna benzer bir problem yaşadım.bizim server bilgisayarlı bir sistem kurulu labımız var ben meb hattından gelen hattı sınıfa çekilmiş fiber hatta bağladım labımdaki ağ kayboldu server bilgisayarlara bağlanan client cihazlar sunucuyu görmüyor. sadece sunucuyu fiber hatta direk bağlayınca internet var kablolardaki rj45 leri yeniledim kablodada sıkıntı yok yeni ağ kurmayıda denedim fakat bir türlü ağımı kurtaramadım networkle de fazla tecrübeli değilim yardımlarınızı bekliyorum acaba ne yapmam lazım

finefrenzy' Alıntı:
Ben de aynı sorunu yaşadım. Farkettim ki öğretmen pc si ile öğrencilerin pc lerin IP Havuzu farklı. Meğer ögretmen PC sinin RJ 45 Portu başka switche bağlı. Onu da aynı switche bağladım. Böylece labdaki tüm pc ler aynı IP havuzunda oldu. Sorun çözüldü.

IP leri kontrol edin derim
aynen gelen hattı eski hattı çıkarıp switche bağladım ip havuzları aynı pc ler ip yi otomatik alıyor. ev ağı olarak bağlıyorum kimi parola istiyor, kimi kendisi parola üretiyor, parola isteyene üretilenlerden giriyorum biri bağlanıyor diğeri bağlanmıyor. Özellikle bu ev ağı olayını tam anlayamadım bi kaç pc yi ev ağına bağlayıp sonra netsup görmeye başladı ama bazılarında hiç işe yaramadı.

Arkadaşlar aynı ip havuzunda bi yardımcı olur musunuz lütfen ev ağı yapan arkadaş bunu nasıl başardı? ben de ev ağına bağlanıyorum aynı parolayı giriyorum diğer pclere olmuyor

23 bilgisayarin fiber baglandiktan sonra 10 pc yi ogretmen bilgisayari gormuyordu.Öğrenci pclerde programı kaldırıp yeniden kurdum sorun çözüldü

BARAN38' Alıntı:
23 bilgisayarin fiber baglandiktan sonra 10 pc yi ogretmen bilgisayari gormuyordu.Öğrenci pclerde programı kaldırıp yeniden kurdum sorun çözüldü
Sonunda düzelttim hocam, teşekkürler.

Geri