Fiber İnternet Kafayı Yedi...

Kodla Büyü

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
Çok ilginç bir problemle karşı karşıyayız.
Tüm bilgisayarlarda üstelik bu sorun.
Sorun şöyle;

Örneğin benim bilgisayarımda chromedan ebaya girebiliyorum explorerdan giremiyorum. Explorerdan hotmaile girebiliyorum chromedan giremiyorum. Operadan mynete girebiliyorum chromedan giremiyorum. Yani bikaç site şak diye açılıyor. Başka siteler açılmıyor. Ama açılan siteler tarayıcıdan tarayıcıya değişiyor. Üstelik bu sorun tüm bilgisayarlarda.
Çözüm öneriniz yada başka bir tavsiyeniz var mıdır? Çevrimdışı çalışır demeyin sürekli yenilenen sitelere giriyor bazıları bazıları girmiyor :(

bizde de internet göçmüş durumda. :x :verymad:
fiberden geçtim, dial up günlerimi arar hale geldim.

Bizde de google dahi açılmıyor ama MEB siteleri anında açılıyor hocam

Hangi ara sorun yokki hocam :D MEB'de ne olsa şaşırırsınız deseler heralde yapılan bir iş sorunsuz olursa derim

Pazartesi oldu değişen bişey yok. Cuma günü bakanlığa da yazdım turktelekoma da arıza kaydı açtım yine ses soluk yok :-1:

Genel olarak tüm tahtalarda bazen internete giriyor bazen girmiyor. internete girilen sitelerde de o site içinde baska linkle girilmiyor. google arama yapıyoruz linklere tıkladığımız zaman link açılmıyor.
Resmen kafayı yedi fiber. işin kötü tarafı okulda baska hat yok işe yaraman fiberler uğraşıyoruz.
Bide öğretmenler beni servis sağlayıcı sanıyor. fiberin bozuk olduğunu anlatamıyorum

Bizim tahtalarda da sözde fiber hat var ama bence normal adsl den bile berbat çalışıyor. Geçen hız testi yapmamız istendi 9,8 Mbps ölçüldü. Koordinatör arkadaş en az 50-60 çıkması lazım diyor :)

bakanlığa mail attık, türktelekoma arıza kaydı açtık. Ne arayan var ne soran var ne gelen giden var. :verymad:

Ben bunun fiber internetle ilgili değilde ağdaki bir virüsle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bana tüm ağı taratabileceğim bir virüs programı önerebilir misiniz?

Sıkıntı büyük idari işler resmen durdu... Ne mail atabiliyoruz, ne belli girişleri yapabiliyoruz, yapabilen arkadaşlarda inanılmaz sabırlı :/

Bizde de aynı sorun var.Sakarya.Böyle garip sorunla hiç karşılaşmamıştım.Bazı bilgisayarlar e-okul raporlama sayfasını açarken bazıları açmıyor.Sunucuya bağlanamıyor diyor.HAdi diyelim ağ sorunu var.O zaman bütün bilgisayarlarda aynı sorun olması lazım.BAzılarında olup bazılarında oolmaması çok garip.

Ekli dosyalar

• erisim.jpg
    erisim.jpg
    90.5 KB · Görüntüleme: 546
bizde de https ile başlayan siteler bazı bilgisayarlarda açılıyor bazılarında açılmıyor. ne yapacağımı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    24.5 KB · Görüntüleme: 534
Arkadaşlar birşeyler yapmamız lazım. Zaten filtreli olan internet acayip derecede sıkıntıya soktu bizi. Topluca bakanlığı mı arasak mail mi atsak. Bimere mi yazsak. Ne yapsak?

Kendimi vizonteledeki emin gibi hissettim bi an. Düzeldi reis bey düzeldiii.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Arkadaşlar acaba cihazlara bu fiberde ip dağıtılırken MAc adreslerine göre mi dağıtılıyor.DHCP mantığını anlamadım.Bazı bilgisayarlarda girip bazılarında girmemesi çok garip.Denedim bir bilgisayarın ağ kablosunu çektim bir daha taktım DHCP gene aynı İp adresini o bilgisayara veriyor.Normalde bağlantı koptuğu zaman başka ip vermesi gerekmez mi?Anlamadım gitti.

Geri