Fiber(Fatih) ağında Netsupport Problemi

Kodla Büyü

ümit45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar fiber fatih ağı bağlandı gayette hızlı, ancak şöyle bir problemim var;

Normal adsl hattında iken 25 bilgisayarımın hepsini görebiliyordum, fiber ağı bağlanınca sadece 10 tanesini görebiliyorum, sebebi ne olabilir. Gördüklerimde hep aynı bilgisayarlar, sebebini bulamadım.

Göremediğim diğer bilgisayarın hepsinde internet var, ağa bağlı olduğuna göre neden netsupportta göremiyorum acaba?

Hocam ilk fiber takıldığında bilgisayar ağa bağlanırken ortak ağ diğerleri. Ev ağına bağlanmış olabilir.Bende aynısı olmuştu.Sonra baktım 5 ortak ağa 10 tanesi Ev ağına bağlanmıştı.Sonra hepsini Aynı ağa baglayinca duzelti.

Buarada adsl modemi kapattin. ip çakışması da olabilir ve okula ikinci fatura gelmemizi için adsl interneti okul müdürü türk telekoma giderek kapatsin.

Arkadaşım ortak ağa bagladiginda sorun cozulmezse ben öğrenci pclerinde netsupport ı kaldırdım yeniden kurdum sorun düzeldi.

Teşekkürler deneyeceğim, ev ağı nı görmüştüm bir kaçında ama, sorun oradan olabilir.

Aynı durumu bende yaşadım netsupport u yeniden kurdugumda ilk kurulumda bilgisayari görüyorum yeniden başladığında bağlantı kopuyor. Sabit ip verdim. Çeşitli netsupport lar kurdum sonuç aynı. Arkadaşın söylediği gibi aynı bilgisayarlari görüyor. Şimdi konuda farkettim adsl modem aktif onu kapatıp deneyeyim birde. Hiç olmazsa lan school u deneyeceğim. Bir arkadaşım sorunsuz kullandığını söyledi.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öğrenci bilgisayarlarından tcp ip ayarlarına girip otomatik ip almasını sağlayın ve tcp ip bölümünü açıp gelişmiş butonuna tıklayın daha sonrada wıns diye bir bölüm var o bölümden tcp ip üzerinde netbiosu etkinlestirin sorun düzelecektir.
Eğer daha önceleri sabit ip ile bağlandıysanız Netsupport öğretmen programından öğrenci bilgisayarlarına tek tek sağ tıklayınız ve properties bölümünü açıp en alttaki ip numaralarını silmeyi unutmayın

hocam bu hafta bana da aynısı oldu. tamamı iş ağında olmasına rağmen 26 bilgisayarın 6 7 tanesi bağlandı. ben de güvenlik duvarlarını kapattım sorun çözüldü...

Arkadaslar tahtaya giren kırmızı cat5 kablolardan birini kendi pc nize bağlayıp tekrar deneyin

İdariuç, tahta bağlantısı ucu farkı olabilir. Farklı ağlarda olabilirsiniz.

Muhtemelen bağlandığınız ucu tek tahta için bırakmışlardır. Sentimi arayın ya da Ankara da fatih ile ilgilenen birim var arayın düzeltirler. Kendinizi boşa yormayın.

Bu sorun bende de şu şekilde;
15+1 fiber bağlı laboratuvarda bazen 1, bazen 2, bazen 3 bilgisayar da sıkıntı oluyor. Netupschool bilgisayarı görüyor fakat müdahale edemiyorum. Bilgisayarlar değişken bazen 8. bilgisayar bazen 15. bilgisayar vs. Yeniden kuruyorum bazen düzeliyor bazen düzelmiyor çözemedim bir türlü. Sanki kısıtlama getiriyor 15 bilgisayar aynı anda bağlanmasına izin vermiyor.

Geri