Fiber Bağlı Okullarda ET ve BT Sınıfı Kontrol Programı

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi çalışmalar;

Fiber bağlı okulda akıllı ( etkileşimli ) tahtaları ve BT sınıfındanki bilgisayarları kontrol edebileceğimiz bir program var mı dır ? Ayarları ile birlikte önerirseniz sevinirim.
Çünkü farklı ip aralıklarında mesela kablosuz bağlantı bilgisayarıma NSS ' yi kurdum switch e bağlı öğrenci bilgisayarına da kurdum aynı sınıf içine alamadım . İp farklı çünkü. Nasıl sağlarız bunu.

Örnek vermek gerekirse Kablosuz Bağlantı İp'leri
>Ana Bilgisayar<

*IPv4 192.168.63.225
*Alt Ağ Maskesi : 255.255.224.0
*Default Ağ Geçidi:192.168.32.1

>Kontrol Edilecek Akıllı Tahta İp'leri<

*IPv4 192.168.23.215
*Alt Ağ Maskesi : 255.255.224.0
*Default Ağ Geçidi:192.168.16.1

teamweawer iş görür mü ki okul ağı içinde dışardan meb hattına erişemiyor ama okul içinde bir denemek lazım

Öğretmen bilgisayarında kablolu olarak BT sınıfına aynı zamanda kablosuz fatih ağına bağlıyım.BT sınıfını netsupporttan kontrol ediyordum zaten fatih ağına bağlanınca da sınıfımdaki ETyi netsupporta ekleyebildim.Bi sıkıntı yok tek sıkıntı netsupport lisans :D BTR değilim bu yüzden diğer ETleri sallamıyorum.Ama kendi sınıfımdaki ET bağlanıyorsa diğerleri de bağlanır diye tahmin ediyorum.

söylemeyi unutmuşum sınıfımdaki ET de hem kablolu hemde kablosuz şekilde fatih ağına bağlı

Bugün fatih projesi destek hattı ile görüşme sağladığımızda tahtalar 10 ile baslayan ip alacak dediler. Ama bizim tahta ilk mesajımda belirttigim sekliyle ip aldi. Bu sekilde olmamasi gerekiyormus normalde . Yani bt simifimdaki tahtam 192 ile baslayan ip aliyor diger tahta 10 ile baslayan ip alıyor.

Geri