Fiber bağlantı kabulü

Kodla Büyü

e-volkan

Site Gezgini
Arkadaşlar okula bugünlerde fiber çekilecek, kabul esnasında özellikle dikkat etmemiz gereken noktalar var mıdır?Okulunda fiber olan arkadaşlar sıkıntı yaşanabilecek konularda bilgi verirse sevinirim.

hocam bize gelen fiber kablosu kısa kesilmiş yuvada yalnış yere takılmıs şimdi doğru yere takılmak isendiğinde kablo yetişmiyor. router takmaya gelen adamlar değiştirmeden işini yaptı tutanak tuttu ama sizin bağlantı geç olur dediler. fiberi ap yönlendirecek ekip gelicekmiş sorunu tespit edip düzeltmek için birilerini gönderecekmişte sonra onlar beklenecek sonra tekrar son kurul gelicek derken bizim fiber hayelleri belkide 6 ay ertelendi

Ben de normal bi teslim olmayacağını tahmin ettiğimden ön hazırlık yapayım dedim hocam, teşekkür ederim.

1. Fiber kablolar düzgün çekilmemişse düzelttirin.
2. Router takıldıktan sonra taahhüt edilen hızın gelip gelmediğini belirlemek için test yapın. (Hem Upload, Hem Download) http://fatihhiztesti.turktelekom.com.tr
3. Eğer yukarıdaki maddelerde bulunan işler doğruysa Tutanağı imzalayın.
4. Tutanak imzasından sonra Altyapıyı yapan firma(Netaş) ile iletişime geçin ya da ilçede/ilde bulunan Fatih Projesi Koordinatörü ile iletişime geçin ki Access Pointler ve Etkileşimli Tahtalara Internet verilmesi için ayar yapsınlar.
5. Işığı yanmayan AP, Internete çıkmayan Etkileşimli Tahta, Çalışmayan idari uç vb. Netaş firmasına düzelttirin. (Arıza kaydı bırakın 4447555)

cmnbot1' Alıntı:
2. Router takıldıktan sonra taahhüt edilen hızın gelip gelmediğini belirlemek için test yapın.
4. Tutanak imzasından sonra Altyapıyı yapan firma(Netaş) ile iletişime geçin ya da ilçede/ilde bulunan Fatih Projesi Koordinatörü ile iletişime geçin ki Access Pointler ve Etkileşimli Tahtalara Internet verilmesi için ayar yapsınlar.
5. Işığı yanmayan AP, Internete çıkmayan Etkileşimli Tahta, Çalışmayan idari uç vb. Netaş firmasına düzelttirin. (Arıza kaydı bırakın 4447555)

Eyvallah hocam.

e-volkan' Alıntı:
cmnbot1' Alıntı:
2. Router takıldıktan sonra taahhüt edilen hızın gelip gelmediğini belirlemek için test yapın.

Eyvallah hocam.
2. Router takıldıktan sonra taahhüt edilen hızın gelip gelmediğini belirlemek için test yapın. (Hem Upload, Hem Download) http://fatihhiztesti.turktelekom.com.tr

birazcık düzenleme yaptım

Fiber internet içinde kabul işlemi uyguluyormuyuz? Görevlendirme ile gittiğim okula akıllı tahtalar geçen sene gelmiş. Kabul işlemi yapmışlar tahtalar için. 2 hafta öncede telekomdan gelip fiber interneti aktif hale getirmişler. Ben haftada 3 gün gittiğim için telekomcularla karşılaşmadım.

hız testi yaparken mutlaka yanında olun. %10 hata payı var eğer 100Mbit bağlanacaksa en az 90Mbit görmeniz lazım.

Arkadaşlar benim de görevlendirme gittiğim okulda Router takılmış en son. Okul da iki bina var. Yanlız router takan görevli switch ler arası bağlantı yapmamışlar demiş birde diğer kabinle bağlantı yapılması lazım demiş. netaştan elemanlar gelip bu eksikleri giderecek mi yoksa biz mi arayacağız

Teşekkürler arkadaşlar bizim okula router takıldı ama tahtalara hâlâ internet vermediler biz mi arayacagiz?

Geri