faz3 tahtalar için ağ yönetim programı

Kodla Büyü

pin_eses

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar
okulumuzda faz3 etkileşimli tahtalar var.
Tek bir tahtadan tüm tahtaları kontrol etmek istiyorum( program kurulumları, sistemi kapatma vs)
Bana önerebileceğiniz yazılım ismi var mı?

Bayram KARAHAN Bey bunun için bir yazılım oluşturmuş; ancak faz3 de kurulmadı.
(Daha öncede canlı ders için olan uygulamasını denemiştim, yine olmamıştı.. Sanırım faz2 ye göre hazırlıyor.)

Hocam faz3 lerde pardus yüklü ise hala SSH araştırın. Zaten duymuşsunuzdur.
Konsoldan her şeyi olarak yapar.
Adının kısa olmasına bakmayın çok yeteneklidir linux makinelerde.

Bayram bey kurulum dosyasında bi değişiklik yaptı. Sonrasında kuruldu arkadaşlar. Ama başka program önerilerine de açığım.
Cevaplarınız için teşekkürler, deneyerek seçim yapacağım

Hocam bizim okulumuzda da uzaktan yönetime ihtiyaç duydum. Özellikle okul bitiminde açık kalan tahtalar için :

Öncelikle tüm tahtalara wise auto shutdown kurdum , belirlediğim saatlerde tahtayı kapatıyor .

Tüm tahtaların mac adreslerini aldım ve mac adrese göre modemden sabit ip verdim.

Tüm tahtalara kolaylık olması açısından aynı kullanıcı adı ve şifre vererek admin oluşturdum. (Windowstan)

Tüm tahtaların uzak masa üstü bağlantılarını açtım. (windowstan)

Kendi bilgisayarıma ip advanced scanner programını kurdum , ücretsiz , Tara deyip açık olan tahtaların görüyorum. ( Çıkan listeden daha önce mac adreslerini kaydettigim için , hangi sınıf ise bilgisayar ismini, programdakini , sınıf ismi yaptım , ki yapmasanız da olur tüm kullanıcı adı ve şifre aynı sonuçta )

İsterseniz programdan uzak masa üstü yapın, isterseniz windowsun içindeki den , farketmez ikisi de Windows uzak masa üstünü kullanıyor.

Sonuç olarak lisans sorunu olmadan bağlanmanın en kolay yolu olarak görüyorum ,

Geri