Faz-2 - Windows 10 v.1809 - Güncel İmaj (17.04.2019)

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Nisan 2019 Güncellemeli Faz-2 Windows 10 1809 UEFI Versiyonlu Güncel Imaj:

Daha önce hazırlamış olduğum 14.09.2018 tarihli imajı biraz da değiştirerek güncelledim. Sistem stabil ve genel ihtiyaçlara göre ayarlanmış durumdadır. Ekran görüntüleri aşağıdadır.

Değişikliklerden ve özelliklerden kısaca bahsedecek olursak:
* Windows 10 v1809 Nisan güncellemeli sistem üzerinden oluşturulmuştur.
* Sadece full imajdan oluşmaktadır; imaj boyutu 12.9 GB'tır
* 17.04.2019 tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* Kodlama için gerekli olabilecek yazılımlar yüklendi.
* Microsoft Office 2010 yüklendi ancak lisanslama yapılmadı. Deneme sürümü uyarısı vermemektedir.
* Tek kullanıcı vardır ve yönetici yetkilidir.
* Arka plan değiştirmeyi engelleme vb. kısıtlamalar yapılmamıştır.
* Intel ve AMD sistemlerde uyumluluğu test edilmiştir.
* Atak ve TimeFreeze test edilip kaldırılmışlardır. TimeFreeze için sistem geri yükleme kapatılmıştır. Program kurulumu sırasında Cache için 10240 mb ve üstü bir değer girin.
* Ağdan yönetimi sağlamak için Netsupport School 11.41.19 TR öğrenci sürümü kurulmuştur. Herhangi bir tahta yada bilgisayara Öğretmen sürümünü kurarak kontrollerini sağlayabilirsiniz.
* Etkinleştirme problemi yoktur; ET internete bağlı olduğu an kendisini otomatik etkinleştirir. Windows 10 Pro şeklinde lisanslanır.
* Yerel Disk D bölümüne etkinleştirmeden sonra sistem güncellemelerini kapatmanız için StopWinUpdates aracı, TimeFreeze ve bazı arka plan görselleri eklenmiştir.
* UEFI Sistemdir. Winsetupfromusb ve Rufus ile flash belleğe yazdırılması test edilmiştir.

Sistem güncellenmiştir.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-2-imaj-windows-10-v1903-eylul-2019.170303/

MD5: AAA271E3CFB11D4454E4E6FFEB9E287B
SHA-1: 2F698CFDE3A8BF9554DF25011E9FB6BA7B1F2C60

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Son düzenleme:
Teşekkürler Hocam, benim imajda alt yapı iyiydi, 3 aydır yayında kaydadeğer bir sorun çıkmadı, inşallah bunda da sorun çıkmaz.
Yönetici yetkili tek kullanıcı yapmışsınız ya, bu yönetici yetkili olan kullanıcı EbaAdmin adında oluşturmuş olduğum kullanıcının adının değiştirilmiş hali mi, Yoksa yeni bir kullanıcı mı?
ayrıca sürücü temizliği gibi birşey yapmadıysanız imaj Faz1'de çalışır, başlığı ona göre düzenleyin isterseniz.

Son düzenleme:
FatihAdmin sizin EbaAdmin olarak oluşturduğunuz kullanıcıdır hocam. Eski Win8 imajındaki EbaAdmin ile karışmasın diye değiştirdim.
Sürücü temizliği yapmadım. Fakat Recovery için ayırdığınız bölümü silip D sürücüsüne ekledim.
Faz-1 ile uyumluluğu konusunda bir fikrim yok ama cuma gününe kadar denerim bir Faz-1 tahtada.

18.02.2016 bu tarih doğruysa pek güncel denemez. 2 yıl öncesinden bahsediyoruz...

Yeni Masaüstü açma özelliği varsa o zaman öğrenciler anahtar programını devre dışı bırakıyorlar. Buna bir çözüm var mı

Yeni Masaüstü açma özelliği varsa o zaman öğrenciler anahtar programını devre dışı bırakıyorlar. Buna bir çözüm var mı
Bu bahsettiğiniz özellik windows 10'da sistem üzerinden kapatılamayan sanal masaüstü olayı oluyor. Bu özelliği kapatmış olan kilit programlar var, kilit programı ararken ona dikkat edin.

Bu bahsettiğiniz özellik windows 10'da sistem üzerinden kapatılamayan sanal masaüstü olayı oluyor. Bu özelliği kapatmış olan kilit programlar var, kilit programı ararken ona dikkat edin.

Örnek olarak önerebileceğiniz proğram var mı hocam, sanal masaüstünü kapatmak yada devre dışı bırakmak için?
Teşekkürler.

Örnek olarak önerebileceğiniz proğram var mı hocam, sanal masaüstünü kapatmak yada devre dışı bırakmak için?
Teşekkürler.
ücretli kilit programlarında sanal masaüstünü kapatmış olanlar var, ücretsizlerde bildiğim sağlıklı çalışan yok. ben ücretli bir program kullanıyorum,

İmajı tahtalara kurmaya başladım, oldukça kullanışlı, "bilgisayarı kapat" ikonu çalışmıyor, onun dışında herhangi bir hata almadım. Atak da kurdum sorunsuz çalışıyor.
Hocama emeğinden dolayı teşekkürler...

Arkadaşlar ilimiz Faz-2 etkileşimli tahta yükleme işlemleri için oluşturmuş olduğum imajı sizinle paylaşmak istedim. @Emsile hocamın son MK V5.3 imajı üzerinde bazı değişiklikler yaparak kullanmaya başladık. Kendisine teşekkürlerimi sunarım.

Değişikliklerden ve özelliklerden kısaca bahsedecek olursak:
* Sadece full imajdan oluşmaktadır; imaj boyutu 12.8 GB'tır
* 18.02.2016 tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* FatihAdmin isimli tek kullanıcı vardır ve yönetici yetkilidir.
* Kara ve yeşil tahta biçimli 2 tane arka plan vardır. Arka plan değişiklik engeli vardır.
* Intel ve AMD sistemlerde uyumluluğu test edilmiştir.
* Atak ve TimeFreeze test edilip kaldırılmışlardır.
* Ağdan yönetimi sağlamak için Netsupport School 11.41.19 TR öğrenci sürümü kurulmuştur.
* Etkinleştirme problemi yoktur. Bazı tahtalar yükleme ile beraber etkinleşir iken bazıları da "Sorun Gider" tıklaması ile etkinleşir.
* WinSetupFromUsb programı gibi multiboot sistemlere eklenerek kullanılabilir.

https://drive.google.com/open?id=1xClawkesYEhlqAwe3kbowGrqYmco9DcI

Ekli dosyayı görüntüle 58616 Ekli dosyayı görüntüle 58617
Ekli dosyayı görüntüle 58618 Ekli dosyayı görüntüle 58619 Ekli dosyayı görüntüle 58620 Ekli dosyayı görüntüle 58621

Teşekkür hacı.. indireli çok oldu lakin fırsat bulup deneyemedim daha. Senden aldığım diyeri bir iki tahtada sıkıntı çıkarmaya başladı. Bunu yüklerim artık.

İmajı tahtalara kurmaya başladım, oldukça kullanışlı, "bilgisayarı kapat" ikonu çalışmıyor, onun dışında herhangi bir hata almadım. Atak da kurdum sorunsuz çalışıyor.
Hocama emeğinden dolayı teşekkürler...
Bugün farklı tahtalarda test ettim; 'Bilgisayarı Kapat' kısayolunun çalışması ile ilgili herhangi bir hatayla karşılaşmadım hocam.

Elinize Emeğinize sağlık hocam indirip deneyeceğim. admin parolası EbaAdmin ile aynı mıdır? değilse özelden alabilir miyiz hocam?

Geri