Faz2 dokunmatik ayarları

Kodla Büyü

Aylinhoca

Aktif Üye
Arkadaşlar tahta mouse ile çalışıyor. Sıfırladım ancak aynı. Dokunmatik çalışmıyor ayrıca kalibrasyon ayarı yapmak istediğimde optical touch device açılıyor ancak herhangi bir işlem yapılmıyor. Sizce be yapmalıyım?

algılayıcı kameraların bağlantıları ile ilgili bir sorun vardır. aynı şekilde benim okulumda da sorun yaşamıştık. arıza kaydı bırakacaksınız gelip yapacaklar. sizlik bir durum yok

hocam orijinal imaj ile yükleme yapın. Sorun devam ederse servisi arayın hallederler.

aynı sorunu yaşıyorum bu ara, faz1 tahtalarda win 10 lu imaj yüklü, kalibre programını başlatma butonu pasif kalıyor

Aynı sorunu yaşıyorum. Dokunmatik çalışmıyor. İmajı yeniden yükledim fakat faydası olmadı. Deneyeceğim başka çözüm yolu var mı?

Dokunmatik çalışmıyor imaj yükledim fayda etmedi. kalibrasyon menüsü pasif. Servislik bir durum mu başka ne yapabilirim acil yardım lütfen

Kalibrasyon menüsü pasif ise dokunmatiğin takılı olduğu tahtanın içindeki usb girişi bozulmuştur. servis gelip usb girişini değiştirecek yada tahtanın dışında bulunan normal usb'lere takacak dokunmatiği sonra çalışır kendiniz de yapabilirsiniz ama garanti olduğu için dokunmayın.

Kalibrasyon menüsü pasif ise dokunmatiğin takılı olduğu tahtanın içindeki usb girişi bozulmuştur. servis gelip usb girişini değiştirecek yada tahtanın dışında bulunan normal usb'lere takacak dokunmatiği sonra çalışır kendiniz de yapabilirsiniz ama garanti olduğu için dokunmayın.

Hocam bizim garanti bitti biz ne yapabiliriz, anlatırsanız çok sevinirim .

bence imajdan kaynaklı, win 7 iken normal çalışıyordu, ne zaman win 10 kurdum hiç bir tahtada kalibrasyon yapamıyorum, bir türlü çözemedim sorunu. (tahtalar faz1)

hocam tahtalar faz1-faz2 ayrılmış olsa da kendi içinde de farklı işlemci modelleri varmış. dolayısıyla kurduğunuz imaj ile işlemci farklı olabilir. böyle bir durumda çalışmıyormuş dokunmatik. ona dikkat edin bence.

Hocam bizim garanti bitti biz ne yapabiliriz, anlatırsanız çok sevinirim .
Akıllı tahtayı bir masaya ekranı masaya değecek şekilde yatırın flash belleği taktığımız kısmın arka tarafında kare şeklinde tornavida ile sökülecek bir alan o alanı açacaksınız içinde yeşil renginde kart var kartın üst kısmında siyah renkte usb soketine takılı bir dokunmatık ekran kablosu var bu kabloyu oradan çıkarıp flash belleği taktığımız usblerden birine takacaksınız yani usb slotlarının 1'i iptal olacak. arka kapağı tekrar vidalarken dışarı çıkardığımız dokunmatik kablosunun geçtiği yer kapanmayacak vidanın tam oturması için kablonun geçtiği yeri hafifce kesiniz sonra vidalayınız.

Akıllı tahtayı bir masaya ekranı masaya değecek şekilde yatırın flash belleği taktığımız kısmın arka tarafında kare şeklinde tornavida ile sökülecek bir alan o alanı açacaksınız içinde yeşil renginde kart var kartın üst kısmında siyah renkte usb soketine takılı bir dokunmatık ekran kablosu var bu kabloyu oradan çıkarıp flash belleği taktığımız usblerden birine takacaksınız yani usb slotlarının 1'i iptal olacak. arka kapağı tekrar vidalarken dışarı çıkardığımız dokunmatik kablosunun geçtiği yer kapanmayacak vidanın tam oturması için kablonun geçtiği yeri hafifce kesiniz sonra vidalayınız.
benim okulumda da bugün aynı sorun oldu program açılıyor ama pasif tüm butonlar. Çözümü bu mudur başka bir sebepten olma olasığı var mıdır ona göre deneyeceğim?

Geri