Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

FAZ1 WİNDOWS 10 ACRONİS İMAJI PAYLAŞIYORUM

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında yanıyosun fuat abi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mattea

mattea Site Gezgini

hocam eline sağlık yanlız bunları nasıl birleştireceğiz cilt bozuk hatası veriyor

2. yanıyosun fuat abi

yanıyosun fuat abi Aktif Üye

6 partın tamamını indirdikten sonra(tüm partlar aynı klasörde olmak şartıyla) part1'i açın ve içerisindeki dosyayı tutup herhangi bir klasöre bırakın. Gerisini kendi halledecektir. 10 GB ebatlarında tek bir imaj dosyası oluşmalı.

3. trilaylayloom

trilaylayloom Aktif Üye

Bu başlıktaki imajı yüklemeye çalışıyorum. Fakat kendi eski yöntemimle, yani multiboot usb yapmadım. Acronis başlangıç usb'si ile boot edip harddiskimde imajın yerini gösteriyorum(Acronis 2016 sürümü değil). W7 imajı atarken çıkmayan bir bölüm çıkıyor "Specify new partition location" diyor ve resimdeki gibi C diski silik oluyor, seçilemiyor.

Bunun üstüne W7 imajı atmayı denediğimde sorunsuz yapılabiliyor.

Ekli Dosyalar:

4. yanıyosun fuat abi

C bölümü silik değil hocam, harfler karışmış yalnızca. Gerçek C bölümünüz D olarak görünüyor burada dikkat ederseniz. 146 GB olan kapasiteden belli. Siz burrada D bölümünü seçerek ilerleyin problem olmayacaktır. (Primary Active yapmayı unutmayın)

5. trilaylayloom

trilaylayloom Aktif Üye

Maalesef dediğiniz gibi seçip yaptım, normal imaj atıyormuş gibi görünüyor, işlem bitince w7 ve Pardus seçenekleri çıkıyor ve sistemi başlatamayıp başlangıç onarmaya giriyor.

6. trilaylayloom

trilaylayloom Aktif Üye

Bunu yapmadım, nasıl yapabilirim?

Edit:

Başardım :) Artık W10 bir tahtam var şimdi denemelere başlayacağım, ama benim gibi takılan olursa diye sorun gerçekten diskin özelliklerini değiştirip "Primary Active" yapmamaktan kaynaklanıyormuş.
    "Specify new partition location" bölümündeki ikinci seçenekten disk özelliğini "active" olarak işaretlemeniz gerekiyor.
    Sonrasında next ile ilerlediğinizde w10 imajı tahtanıza yüklenmeye başlıyor.

İmaj ve yardım için teşekkürler.

7. yanıyosun fuat abi

imajla ilgili ciddi geri dönüş sağlayan ilk kişi sizsiniz. yüklemenize sevindim. ben size teşekkür ederim :)

8. saavaas38

saavaas38 Üye

teşekurler hocam elne sağlık yüklü pogramları banada atabilirmisin lisans sorunu olan pro. varmı 972201@meb.k12.tr

9. nuro86

nuro86 Site Gezgini

Hocam win 10 kurduk her şey güzel fakat win 7 deki touchScreen Control Panel Win 10 da çalışmıyor bize win 10 da çalışan bir kalibrasyon programı lazım çünkü faz 1 dokunmatik problemleri çok oluyor ve öğretmenler bu konuda sıkıntı yaşıyorlar

10. trilaylayloom

trilaylayloom Aktif Üye

Bir kez etkinleştirme yapmak yeterli oluyor mu tahtalarda? İmaj atılmış tahtaya yeniden imaj attığımızda geniue.html yi yeniden yapıştırmamız gerekecek mi?

11. yanıyosun fuat abi

Evet hocam bir kez etkinleştirmek yeterli. Sonrasında doğrudan imaj atıp geçiceksiniz.

12. yanıyosun fuat abi

Kalibrasyon uygulaması yok evet ama ben şu ana kadar hiç kalibrasyon problemi yaşamadım. Adeta büyük bir tablet gibi etkili çalışıyor. Siz denediniz ve olumsuz sonuç mu aldınız hocam?

13. nuro86

nuro86 Site Gezgini

şuanda sadece bilgisayar sınıfndaki ET ye win 10 kurdum hocam.ET larımızın genelinde bezen kaymalar oluyor dokunmatikte ve ilk yaptığımız ekranı kalibre etmek.az buçuk iş görüyor.Birde şu yönü var bazı ET dokunmatik bir bölüm çalışıyor bir bölüm çalışmıyor servis çağırmak zorunda kalıyoruz kalibrasyon programı çalışmazsa servis problem çıkartabilir.

14. trilaylayloom

trilaylayloom Aktif Üye

Bugün servisle konuştum, servis tutturmuş kalibrasyon programı masaüstünde olsun diye. w10'a geçerseniz Milli Eğitim ile sıkıntı çıkabilir dedi, ben de yasal olduğunu söyledim. Kendileri her seferinde bir şey yaparken başka bir şeyi bozuyorlar değişik bir işletim sistemi ile karşılaşmak istemiyorlar.

15. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

benzer birşeyi servis bana söyledi. windows update üzerinden güncelleme gelmiş win10 olmuş noolucak dedim :D kaldı öyle. kalibrasyon programı var ama driver değiştiği için dokunmatik donanım bulunamadı diyor. denetim masasında tablet pc ayarlarında kalibrasyon aracı var.

16. nuro86

nuro86 Site Gezgini

Hocam bu TouchScreen Control Panel i win 10 da nasıl çalıştırırız bize yardım edin kalibrasyon programı aramaktan deli oldum.bunun bir çözümü yokmu :?

17. emrahsahan

emrahsahan Seçkin Üye Seçkin Üye

Touchscreen çalışmıyor win 10 da daha önce denedim ben.Çözüm aradım bulamadım.O yüzden win 10 imajı yüklemek mantıklı gelmiyor bana.

18. yusufziya35

yusufziya35 Üye

hocam merhaba ben akıllı telefon kullanmıyorum da giriş için okulumdan şifre istediğimde verilmedi bilgilen dire bilir misiniz beni

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal