Faz1 Win7 Güncel İmage 2019

Kodla Büyü
hayır yarın okulda kuracagım suan %80 indi sanal makinede deneyecegim .yarın okula.
klavye dediğim ekran klavyesi altta simge halınde ya onu soldan çekince gelmesi.
deepfreeze sıkıntı cıkarmıyor değil mi

IMG_20190218_104521.jpg IMG_20190218_104719.jpg
Hasari hocam. Hocaların z-kitapları açmıyor, bu şekilde hata veriyor. Nedendir acaba?

Sayın hocam okuldaki tüm FAZ-1 tahtalara 2019 imajınızı kurdum. bugün öğretmenlerden tahta klavyesinin kapatılamadığı şikayeti aldım. gidip baktım gerçekten de tahtalarda bulunan klavyeyi yazmak için çektiğinizde tekrar kapatılamıyor. çözümü var mıdır bu durumun. (görev çubuğundan başlatınca aynı sorun yaşanmıyor.)

Dosyayı tahtaya attıktan sonra açmayı deneyin. Anti-virüs etkinse ya devre dışı bırakıp deneyin ya da anti-virüs programında beyaz listeye ekleyin. Çözüm sağlayamazsanız kullandığınız z-kitaplarında sorun olabilir faklı bir flash deneyin.

Antivirüsü tümden kaldırdım hocam, şuan çalışıyor teşekkürler...

İmage süper elinize sağlık tek sorun klavye kapanmıyor hocam @mdelier hocamın dediği gibi

Faz1 Win7 Güncel İmage 2019 (Yeni)

Önceki imajımın güncel versiyonudur. İmaj kurulumu 10 dakikada gerçekleşmektedir. Test ettikten sonra yorum yazmayı unutmayın.

Yapılan değişiklikler:
Yüklü programların tüm sürümleri güncellendi.
Administrator şifresi kaldırıldı.
Boyut düşürüldü (İmaj 13.3 GB).
İmaj artık 16 GB flashlara sığacaktır.

Kurulu program listesi şöyledir:
Adobe Reader
Office 2010 lisans sorunu olmasın diye etkinleştirilmemiş tir.
Libre Office
7Zip
360 Total Security ince ayarları yapılmıştır
Google Chrome
Java
NET Framework 4.7.1 Final
Format Factory
Auslogics Disk Defrag
CCleaner
Vlc
Aimp
Sistem dosyalarını görünür yap bat dosyası
Vsınıf
Meb Sertifika
Fatih Kalem
...

İndir.

Önceki 2018 versiyonu.

NOT: İmaj yükleme işlemi bitiminde tahtada imleç yanıp sönüp bekliyorsa, işlem gerçekleşmiş sadece clonezilla yeniden başlatamamıştır tahtayı bu bir sorun değildir. Düğmeye basılı tutun tahta kapansın, sonra tahtayı açın sorunsuz açıldığını göreceksiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 60854 Ekli dosyayı görüntüle 60855 Ekli dosyayı görüntüle 60856 Ekli dosyayı görüntüle 60857

Flasha boot etme.

Total 360 Security ile ATAK'ı bir Arada Kullanma

hocam son olarak ben buna yönetici şifresi atamak istiyorum. Hani bir kişi bir program yüklemek istediğinde şifre çıksın bu nasıl yapabiliriz bilgi verir misiniz.

Sayın hocam okuldaki tüm FAZ-1 tahtalara 2019 imajınızı kurdum. bugün öğretmenlerden tahta klavyesinin kapatılamadığı şikayeti aldım. gidip baktım gerçekten de tahtalarda bulunan klavyeyi yazmak için çektiğinizde tekrar kapatılamıyor. çözümü var mıdır bu durumun. (görev çubuğundan başlatınca aynı sorun yaşanmıyor.)
Dokunmatik ekranınızda sorun olabilir isterseniz tahtayı temizleyip deneyin. İlk kurulumda bu sorun var mı? Eğer yoksa sonradan kurduğunuz uygulamalardan biri etkilemiş olabilir.

E-kilit ve deep freeze kurmuştum o olabilir. Ama tahtalar temiz. Ekran klavyesini göre çubuğundan başlatınca sorun olmuyor.

Son düzenleme:
HOCAM EMEĞİNİZE SAĞLIK BU İMAJIN 2018 VERSİYONUNU KULLANDIM . ŞİMDİ TAHTALARA KİLİT SİSTEMİ OLARAK MAKS YÜKLEMEK İSTİYORUM. ACABA BU 2019 VERSİYONUNDA OLUR MU. ÖNCEKİNDE OLMUYORDU.

Hocam merhaba faz1 tahtaya bu imajı atmak istediğimde parola giriniz şeklinde bir ekran geliyor. Bilginiz var mı acaba?

Eline sağlık hasarı hocam. Faz 1 hdd sıkıntılı benim bir tahtada normal kurulum yapmaya çalıştım. Ox80000 gibi noktasında bir sorun oluştu diyor. Yeni Hitachi marka hdd taktım. Disk küçük diyor. Klonlasam acaba ise yarar mı normal diskten diğer diske.?

En kötü şartlarda yeni hdd kurulum yapmam gerekecek. Biosta dikkat edilecek hususlar var mı acaba. Cevaplarsanız sevinirim.

Eline sağlık hasarı hocam. Faz 1 hdd sıkıntılı benim bir tahtada normal kurulum yapmaya çalıştım. Ox80000 gibi noktasında bir sorun oluştu diyor. Yeni Hitachi marka hdd taktım. Disk küçük diyor. Klonlasam acaba ise yarar mı normal diskten diğer diske.?

En kötü şartlarda yeni hdd kurulum yapmam gerekecek. Biosta dikkat edilecek hususlar var mı acaba. Cevaplarsanız sevinirim.
Biosta ayar yapmana gerek yok hocam bizim imaj tüm disk imajı olduğundan hata verir. Diskten diske clonlasan bence sıkıntı olmaz. Yada baştan kurulum yapman lazım.

Elinize sağlık öğretmenim 6 tahtaya kurdum, swf uzantıları internet explorer ile açmaya çalışınca açılmıyor. Flash player eklentisi yüklü değil internet explorerlarda. Tekrar elle kurdum 1-2 dk sürüyor.

Benim için sorun değil ama belki sonraki sürümlerde eklersiniz, Teşekkürler

Bu sorun imaj sorunu sanırım. Ben de aynı sorunu yaşadım çünkü kurduğum 6 tahtada yandan çekilerek açılan klavye ortada kalıyor, gitmiyor... ama görev çubuğundan açılan kapatılıp açılabiliyor.

Geri