Faz1 Win10 SSD ve HDD Güncel İmage 2021_V1 (Uçan Win10 Geldi)

Kodla Büyü
İmajı ventoy, Rufus,USB Universal İnstaller ve WinSetupFromUSB gibi programlar ile flash belleğe boot edebilirsiniz.

Flash belleğe mi boot ediyoruz? Live olarak mı çalışıyor bu? Anlamadım. Yoksa flash belleğe iso'nun içeriğini yazacak mıyız?

Ben macos kullanıyorum. Balenaetcher ile yazsam çalışır mı? İçinde clonezilla falan mı var? Ventoy'un kendi bootloader'ı var çünkü bildiğim kadarıyla o yüzden emin olamadım. Mac'te iso'nun içeriğini de göremiyorum format uyumsuz olduğu için.

Flash belleğe mi boot ediyoruz? Live olarak mı çalışıyor bu? Anlamadım. Yoksa flash belleğe iso'nun içeriğini yazacak mıyız?

Ben macos kullanıyorum. Balenaetcher ile yazsam çalışır mı? İçinde clonezilla falan mı var? Ventoy'un kendi bootloader'ı var çünkü bildiğim kadarıyla o yüzden emin olamadım. Mac'te iso'nun içeriğini de göremiyorum format uyumsuz olduğu için.
Flash belleğe boot edeceksiniz live değil clonezilla kurulum dosyaları var. Clonezilla devreye girip harddiske yükleme yapıyor direk bildiğiniz işletim sistemi gibi flash belleğe yazdırın.

Bu dosya bir clonezilla imajı mı yani? İçinde clonezilla da var mı? Yani ben bu iso dosyasını mesela linux'taki dd programı ile yazsam bilgisayarı boot eder mi? İndirdiğim rar arşivinin içindeki ventoy yazılımını çalıştıracak windows'lu bilgisayarım yok. Alternatif yöntem arıyorum o yüzden. Etcher ile yazdırmayı denedim yazmadı mesela.

Bu dosya bir clonezilla imajı mı yani? İçinde clonezilla da var mı? Yani ben bu iso dosyasını mesela linux'taki dd programı ile yazsam bilgisayarı boot eder mi? İndirdiğim rar arşivinin içindeki ventoy yazılımını çalıştıracak windows'lu bilgisayarım yok. Alternatif yöntem arıyorum o yüzden. Etcher ile yazdırmayı denedim yazmadı mesela.
Evet bu imaj bir clonezilla imajıdır içinde clonezilla gömülü ama sistem bildiğiniz herhangi bir işletim sistemi iso dosyası gibi flash belleğe nasıl atılıyorsa buda öyle flash belleğe atılacak. Sonra flash bellekten bilgisayar boot edilecek hepsi bu kadar. linux ve macosta alternatif hangileri bilmiyorum.

ekteki resimde belirttiğim şekilde hata aldım hasari hocam

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-01-11 at 09.33.35.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-11 at 09.33.35.jpeg
    144.5 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2022-01-11 at 09.52.35.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-11 at 09.52.35.jpeg
    81.8 KB · Görüntüleme: 15
Geri