Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj (MK-V5.7) (16 Nisan 2018 Güncel) 6 Dakikada Tam Format

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında Emsile tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. fixx

fixx Site Gezgini

idm ile indirebilen var mı meb hattından. tarayıcıdan indirme yaparken elektriklermiz illaki gidiyor ve başa sarıyor.sabahtan beri yoruldum.

2. kulluket

kulluket Üye

Hocam bu 6 saniye işini yapmıyor. Sadece hayır deyip geçiyorum şifre girmiyorum admin kısmında bu şekilde kullanıyorum. İnşallah timefreeze sıkıntı çıkarmaz.

Emsile bunu beğendi.
  3. Emsile

Emsile Seçkin Üye Seçkin Üye

İdm'niz muhtemelen illegal yöntemle lisanslanmış. Bazı lisans yöntemlerinde meb hattında google driverdan indirma yapmıyor. sizde de böyle bir durum varsa farklı bir yerden idm indirip kurun.
    Sorunun kaynağı lisans yöntemi...

4. ..LysimakhoS..

..LysimakhoS.. Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler..

5. furkanhoca

furkanhoca Süper Üye Süper Üye

6. Emsile

Bu normal boyut hocam. Mk-V4'te klavye küçük idi V5 ile düzelttim.
    küçük diye kastetmiş olduğum şekline bu adresten bakabilirsiniz.

7. v_nehir

v_nehir Üye

8. Emsile

Kurum epostası olduğu için şifreyi gönderdim Hocam. normalde indirme adresindeki açıklama dışında şifre göndermiyorum bilginiz olsun. Malum şifre yetkisi olaması gereken birinin eline geçerse işler karışır.

9. furkanhoca

furkanhoca Süper Üye Süper Üye

Tamam hocam. teşekkür ederim. Önceki gün öğretmen arkadaşımın bahsettiği sorunu paylaşayım sizinle. Sağ üst köşeye yakın bir noktaya tıklayınca açılan sayfayı kapatıyor. Ekran dokunmatiğini değişik noktalarda denediğimde herhangi bir sorun görünmemekte. Acaba o noktanın lekeli/kirli vb. oluşundan mı kaynaklanır bu yoksa sistemsel bir sıkıntı olabilir mi? İyi çalışmalar.

10. Emsile

Bahsettiğiniz sorun %99 ekranın kirli yada kenarlardaki lazer kısımların tozlu olmasından kaynaklı olabilir. Ekranı ve kenarları iyive temizleyip bi kalibrasyon yaparsanız sorun çözülecektir sanırım. Tahtayı branşım gereği (Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim) aktif kullanan biriyim bu tip bir sorunla karşılaşmadım.

furkanhoca bunu beğendi.
  11. eras63

eras63 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam ben Lisans etkinleştirme sorunu yaşıyorum. çoğu tahtada baya uzun süren ve sonucunda etkinleşmeyen dijital lisans sorunu var. tahtaları tekrardan yükleyerek denemem rağmen ve işlemcilerin intel olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum. umarım bu sorunu çözeriz.

12. sambal

sambal Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler

13. Emsile

Faz1 de biosta lisans anahtarı olmadığı için farklı yöntemler izlemek gerekebiliyor.
    Faz2 de böyle bir sorun olmaması gerekiyor hocam. en son 2 hafta önce aynı gün 16 tahtaya format attım sadece biri etkinleşmedi diğerleri sorunsuz etkinleşti.
    Faz2 etkinleştirme sorunu windows lisans sunucudu yoğunluğu sebebiyle olabiliyor, bir de bazen meb hattının dengesizliğinden windows etkinleştirme sunucuları engelle karşılaşabiliyor.
    Format sonrası ilk iş olarak etkininleştirmeyi deneyin, imkan varsa meb hattı dışında bir bağlantı ilede deneyin

14. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

15. Emsile

Adrese tıklayıp 30 saniye zaman ayırın şifre kısa süre içinde sizde olur Hocam.

16. keyhusrev

keyhusrev Üye

Hocam, imaj çok güzel eline sağlık. Tahtalar daha stabil ve hızlı çalışmaya başladı. Ayrıca eba videoları açmama sorunu da çözülmüş oldu.

Şöyle bir sorunumuz var ama: Hocamızın bir tanesi derslerde "exe" uzantılı uygulamalar kullanıyormuş. Bu imajda çalışmadığını söylüyor. Kullandığı uygulamalar yayınevlerinin verdiği uygulamalardan. Sorunu nasıl çözebiliriz acaba?

17. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Adobe air yüklü olmayabilir. Birkaç tanesi Adobe Air istiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

18. alidogramaci

alidogramaci Aktif Üye

Antivirüs programı engelliyo olabilir. Bende de bazı uygulamaları engellemişti

19. Emsile

bu tip bir soru daha öncede geldi bir kaç yayın evinin bahsi geçen exe uzantılı e kitaplarını test ettim sorunla karşılaşmadım.
    Sorunla karşılaşan arkadaştan dosyanın hangi yayınevine ait hangi ders olduğunu öğrenirseniz yine test eder sorunu çözmeye çalışırım.
    Adobe air yüklü Hocam. Scratch programı adobe air olmadan yüklenmiyor bu sebeple eminim.

omd bunu beğendi.
  20. keyhusrev

keyhusrev Üye

Üstadım antivirus programı engelliyormuş, biraz önce baktım. "allow" deyince açıyor. Esen yayınlarının uygulamaları hocam.

Emsile ve omd bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal