Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj - (10 ARALIK GÜNCEL) Kolay Kurulum - Kur Kullan

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında Emsile tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. durmus09

durmus09 Üye

emsile hocam mkv3 Admin Şifresini gönderebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim..

2. Emsile

Emsile Seçkin Üye Seçkin Üye

@edamnur, bahsi geçen programı meb güvenlik duvarı engelliyor olabilir. Yarın fırsat bulursam indirip test ederim.

@Kobe, bazen zamanla kendisi etkinleştirme sağlıyor.

@durmus09, MK V3, V4, V5, V6, aynı Şifreyi kullanıyor. Kişisel sitem üzerinden Şifre talebinde bulunabilirsiniz.

3. nasri

nasri Site Gezgini

Bu yeni sürümü kurdum. Şöyle bir durum oldu. Eskiden bir program kurduğunda şifre kısmı ekrana küçük bir pencere gibi gelirdi yazma kısmına tıklayınca klavye görünürdü. Bu yenisinde şifre girme penceresi geldiğinde klavye çıkmıyor. İlginç bir durum. Klavye bağlayıp şifre yazdım birkaç kez. Bugün fotoğraf paylaşırım. Başka bir sıkıntı yok süper olmuş eline sağlık

Emsile bunu beğendi.
  4. Emsile

Windows kaynaklı bir durum. O şifre isteyen küçük ekranda "Diğer ayrıntıları göster" yazıyor önce ona tıklayın sonra şifre yazma yerine tıklayın dokunmatik klavye otomatik açılacaktır. Ben bu yöntemi uyguluyorum

nasri bunu beğendi.
  5. solitary

solitary Aktif Üye

Hocam faz2 akıllı tahtaya wk7 imajınızı kurdum, sonra programları okulumuza göre ayarladım. Daha sonra acronis ile imaj aldım. Geçenlerde iki tahtaya kurdum lisans anahtarını girdim etkinleştirmişti. Bugün iki tahtaya daha imaj attım lisans anahtarınız geçerli değil diye hata veriyor.

Ekli Dosyalar:

6. Emsile

Okula göre program ayarlarken tahta internete bağlıysa ve siz bu şekilde imaj alıp başka tahtaya yüklediyseniz etkinleştirme sorunu vermesi normal ve kaçınılmaz bir durum. Sistem üzerinde düzenleme yapıp imaj alacaksanız tahta hiç bir şekilde imaj işlemi bitene kadar internete bağlanmamalı. Bağlanırsa başka tahtada lisans sıkıntısı olur.
    Yok buu işlemleri tahta internete bağlı değilken yaptınız buna rağmen lisans sıkıntısı veriyorsa geçici bir sorundur, daha sonra tekar deneyin.

7. ed1903

ed1903 Aktif Üye

Hocam ellerine sağlık. Sistemi kullandım ve şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Size sormak istediğim hem c hem tüm disk imaj yükleme işlemini nasıl ayarladınız. Ayrı ayrı imaj alabiliyorum ama sizin yaptığınız gibi seçmeli menüyü falan nasıl yaptınız?
    Biraz araştırma yaptım ama bir açıklama göremedim. Bu konuda müsait olduğunuzda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

8. nasri

nasri Site Gezgini

merhaba. hocam şöyle bir senaryo olabilir mi?
    sistemi kursam sonra gerekli ayarlamaları yapsam programları kursam.
    yedek bölümü aktif etsem
    Usb Raptor programını kursam şifre oluşturup açılış dosyasını flasha kaydetsem.
    bu işlemler esnasında internet bağlı olmasa.
    yedekleme bölümünden sistemin yedeğini alsam(clonezilla)
    sonra gidip o yedeği gizli bölümden kopyalayıp sizin şuanki iso dosyanızdaki partimag içerisindeki ile değiştirsem
    usbraptor ile açılabilen hazır bir sistemim olur mu

9. Erzurum79

Erzurum79 Üye

Emeğinize sağlık, sağ olun hocam

10. mas1961

mas1961 Seçkin Üye Seçkin Üye

Takip

11. Emsile

Teşekkür ederim Hocam. Tam format ve sadece C format olayı benim onlarca deneme sonrasında bulduğum bir yöntem, tamamen deneme yanılma ürünü, clonezillanın sitesi de dahil hiçbir yerde bununla ilgili bilgi bulunmuyor.
    @nasri hocaya cevaben yazacağım yöntemi kullanın şimdilik. müsait olduğum bir vakitte kişisel web sitemde bu konuyu ayrıntılı paylaşacağım.

Mantıklı bir akıl yürütme yapmışsınız Hocam.
    Bir kaç püf noktası yazayım onlara göre işlem yapın sorun çıkmayacak.
    1. Öncelikle bir tahtaya bu imajı internet bağlantısı olmaksızın yükleyin, her türlü özelleştirmeyi internet bağlantısız yapın.
    2. Sonra Clonezilla ile bu tahtanın tam yedeğini alın. İmajı alırken Save disk değil saveparts olan seçeneği kullanın, (clonezilla sürümüne göre isim değişir, part part seçim aşaması gelmeli seçenkte) imaj adını "MK-WINDOWS-10" şeklinde belirleyin. (MK-V6 kullandığınızı düşünerek yazıyorum, farklı versiyon ise iso dosyası içinde "\home\partimag" klasörü içindeki klasör adıyla aynı olmalı imaj adı) isim farklı olursa imaj yükleme hata verir.
    3. 2 maddedeki şekilde almış olduğunuz bu yedeği iso dosyası içinde "\home\partimag\MK-WINDOWS-10" içindeki tüm dosyaları silip buraya ekleyin. (bu işlem için PowerISO programını tavsiye ederim.)
    4. Her tahtaya tek tek E sürücüsü içine yedeği manuel atmayayım imajla yüklensin diyorsanız -2 adımda aldığınız bu yedek klasörünü E sürücüsünde "\clonezilla\images" klasörü içine atın.- Sonrasında tekrar clonezilla ile manuel tam yedek alın. 3. Maddedeki gibi iso oluşturun. Bu durumda 25 gb cıvarında bir imaj dosyası çıkar ortaya, buda bir tahataya 15 dakika gibi bir sürede yükleme yapar.
    NOT: clonazilla imaj almadan yedekleme sistemini aktif ederseniz aldığınız imajı yüklediğiniz tahtada "MBR" ile ilgili tek satırlık bir hata çıkar ve tahta hiçbir şekilde açılmaz.
    Kısacası yedekleme sistemi aktif edilen makinanın tam yedeği işinize yaramaz.

Eksik kalan yer varsa sorun cevaplarım. Şuan kısaca aklıma bunlar geldi.

nasri bunu beğendi.
  12. nasri

nasri Site Gezgini

teşekkürler hocam.
    1-internet bağlantısız programlarımı yükleyeceğim
    2-clonezillaile tüm disk yedeğini alacağım.
    3-aldığım yedeği sizin imajdaki gerekli yere kopyalayacağım
    4- yedekleme bölümüne karışmayacağım çünkü hem imaj artıyor hem süre. zaten bir sorun olursa flash ile 6 dakikada geri yükleniyor. 32 tahtam var.
    5- usb raptor veya atak programını halledersem bu işlemlere başlayacağım

Emsile bunu beğendi.
  13. Emsile

@nasri Hocam Tamamdır. İmajı alırken ekteki resimdeki kırmızı seçeneği kullanmalısınız. Bunu yerine birinci seçeneği kullanırsanız imaj hata verebilir.

Ekli Dosyalar:

nasri bunu beğendi.
  14. ed1903

ed1903 Aktif Üye

İlginiz için teşekkür ederim hocam. Merakla bekliyorum :)

Emsile bunu beğendi.
  15. nasri

nasri Site Gezgini

Hocam cevaplar için teşekkürler.
    USB raptor program olayı olmadı. Herşey düzgün çalışıyordu Usb Raptor u kurdum flash ı çekince ekran karardı olması gerektiği gibi flashı taktığımda Eba Admin oturumunda açılıyor ve durum çubuğu çalışmıyor. ATAK ı deneyeceğim

16. Emsile

@nasri hocam, MK-V6 varsayılan olarak EbaAdmin oturumunda açılmaz. Ben aynı işlemi maks ile denedim sorunsuz imaj aldım ve tahtalara yükledim. Normal şartlarda usb raptor çalışıyorsa imaj alım işleminde de çalışması gerekir.

17. nasri

nasri Site Gezgini

ilginç bir hata oldu. Normal tahta açıkken Sınırlı Kullanıcıda iken kurulum yaptım Eba admin şifresi istedi girdim programı kurdum. Flash ı çıkardım o anda usb raptor ekran koruyucusu geldi. flash geri taktığımda Eba admin oturumundaki masaüstü geldi ilginç. Ben o kullanıcıya geçmedim. sınırlı kullanıcıda idim. usb raptor işi olmadı daha imaj almaya başlamadım bile.
    USB raptor akıllı tahtada sıkıntı çıkarıyor. windows 10 için söylüyorum bu dediklerimi . Başka bir formatör arkadaş windows 8.1 de stabil çalıştırıyor.

18. Emsile

@nasri hocam usb raptor hiç kullanmadım. Bazı programlar Windows 10 da sıkıntı çıkarabiliyor. Örneğin Time Freeze Windows 7de sorunsuz Windows 10 da mavi ekran hatasına sebep oluyor.
    Atak 1 versiyonu Windows 10 da sanal masaüstü açığı ile geliyor. Bunun yerine MK-V7 ile maks kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü atak 2 versiyonu sınırlı kullanıcıda çalışmaz. MK-V7 Yönetici yetkili kullanıcı olduğu için sorun çıkmaz.

nasri bunu beğendi.
  19. nasri

nasri Site Gezgini

Teşekkürler.
    Dediğiniz gibi MK-V7 yi deneyeceğim.

Emsile bunu beğendi.
  20. syfckr

syfckr Üye

hocam yüklerken böyle hata alıyorum sebebi nedir

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal