Faz1 Faz2 Faz3 Windows 10 İmaj

Kodla Büyü
Win11 imajınızı faz2 tahtaya 2 kere kurdum hocam. 2-3 gün içinde mavi ekran verdi. Acaba Timefrezee kullanmak mı bozuyor. Koruma için önereceğiniz bir program var mıdır?
Evet hocam tahmin ettğiniz gibi toolwiz time freeze sebebiyle mavi ekran alıyorsunuz. Windows 11 Faz2 de nadiren mavi ekran hatası verir.
O tarz sınıflama programları yerine kilit programı kurun yeterli olur.

Merhaba arkadaşlar.

Windows-10-Faz2-Faz3-Eylul22-V1-Clonezilla-Otomatik-UEFİ.iso

isimli isoyu indiriyorum şimdi.
hafizoğlu.net sitesinde NOT:FAZ2-FAZ3-WINDOWS-10-MK-EYLUL21-V2-Clonezilla-Hafizoglu.NeT isimli iso dosyalarında Faz3 Arçelik Ekran kartı ve Ses kartı sorunu giderilmiştir. şeklinde bir not var. Benim indirdiğim imajda ses kartı ve ekran kartı driver sıkıntısı var mı acaba?

Merhaba arkadaşlar.

Windows-10-Faz2-Faz3-Eylul22-V1-Clonezilla-Otomatik-UEFİ.iso

isimli isoyu indiriyorum şimdi.
hafizoğlu.net sitesinde NOT:FAZ2-FAZ3-WINDOWS-10-MK-EYLUL21-V2-Clonezilla-Hafizoglu.NeT isimli iso dosyalarında Faz3 Arçelik Ekran kartı ve Ses kartı sorunu giderilmiştir. şeklinde bir not var. Benim indirdiğim imajda ses kartı ve ekran kartı driver sıkıntısı var mı acaba?
Yeni faz3 tahta değilse sıkıntı yok.

Usblerdeki virüslerin bulaşmasını nasıl engeleyeceğiz hocam ozaman.Freeze olunda kapanınca sıfırlanıyor.Öğretmen usb kilit kullansa bile öğrencinin flaşını ödevini takınca yine tahtaya virüs bulaşıyor
Evet hocam tahmin ettğiniz gibi toolwiz time freeze sebebiyle mavi ekran alıyorsunuz. Windows 11 Faz2 de nadiren mavi ekran hatası verir.
O tarz sınıflama programları yerine kilit programı kurun yeterli olur.

Okullardaki tahta çeşitliliğinin artması birden fazla iso dosyası ve birden fazla usb bellek taşıma gibi bir zorunluluğu kaçınılmaz hale getirmiş durumda. Bende bu soruna çözüm olarak 4 farklı donanım özelliğine sahip bilgisayara uygun bir imaj oluşturarak çözüm buldum.

Tüm etkileşimli tahtalara uygun sürücüler iso dosyası içinde mevcut, hangi tip makineye yüklerseniz ona uygun sürücü devreye girip sorunsuz bir kullanım sunacak İnşallah.
Dosya MEB'de kullanılan 4 farkı tip, faz1, faz2 intel-amd ve faz3 arçelik tahtada test edildi herhangi bir sorunla karşılaşılmadı.

Burda hiç bir şekilde Faz3 Arçelik tahtaya Windows 10 yüklemek yasal mı değil mi tartışmasına girmek istemiyorum, lütfen hiç kimse de bu başlık altında böyle bir tartışmaya mahal vermesin, sitede bu konu ile ilgili başlık açılmış, tartışmak isteyen o başlık altında devam edebilir tartışmaya.

Ben her zamanki gibi eğitim camiasına faydalı olabilmek adına böyle bir çalışma hazırladım.

Videoda sistem hakkında kısa öz bilgi vermeye çalıştım. Videodaki imaj ile paylaştığım imaj dosyası içeriği arasında farklılık olabilir. Kurulum bilgileri bu imaj içinde geçerlidir.

256 GB SSD/HDD'lere yüklenecek şekilde ayarlama yapıldı.
NOT: web sitem youtube kanalı, facebook grup ve asli görevim olan derslerim sebebiyle bu siteye haftada 1-2 defa girebilme imkanım olmakta. Burda sorulan sorulara geç cevap verirsem şimdiden bilin istedim. sorununuz acil ise youtube kanalım üzerinde yazarsanız daha hızlı cevap verebilirim.
8 Yıldır devam eden ücretsiz imaj paylaşımında biraz geri adım atıp, güncel imajları cüzi bir ücret karşılığı paylaşmaya karar verdim. Sadece bu imaj dosyam ücretsiz paylaşımdadır.
İmaj hazırlama ile ilgili ayrıntılı videolar youtube kanalımda mevcut, bu videoları izleyerek isteyen herkes kendisine özel imaj hazırlayabilir.

Faz1-Faz2-Faz3 Windows 10 İso Dosyası İndir
Dosyanın ana paylaşım adresi.
Hocam öncelikle elinize sağlık link erişim izini istiyor nasıl indirebilirim

İçerik kaldırılabilir, ben paylaşımı bıraktım.
Yanlız içeriğin kaldırılmasını talep edenler, yıllardır bu forumda üye olup, bu foruma yada eğitim camiasına kaç kuruşluk hizmet yapmışladır çok merak ettim.
Ben 8 yıl boyunca onca emek harcayıp, üst düzey bir bilgisayarı sırf bu imajları hazırlama işlemlerinde hurdaya çevirdim, bir kaç defa ssd, hdd yenilemek zorunda kaldım, yaptığım onca masraf cebimden çıktı.
Masrafım çıksın diye 3 kuruş istedik, beleşe alışmış, sömürücü bir kesim hazmedemedi.
Eleştirme hakkını kendinizde görmeden önce daha iyisini hazırlayıp paylaşmayı deneyin.
Saygıyı hak edenlere,
Saygılar.

İçerik kaldırılabilir, ben paylaşımı bıraktım.
Yanlız içeriğin kaldırılmasını talep edenler, yıllardır bu forumda üye olup, bu foruma yada eğitim camiasına kaç kuruşluk hizmet yapmışladır çok merak ettim.
Ben 8 yıl boyunca onca emek harcayıp, üst düzey bir bilgisayarı sırf bu imajları hazırlama işlemlerinde hurdaya çevirdim, bir kaç defa ssd, hdd yenilemek zorunda kaldım, yaptığım onca masraf cebimden çıktı.
Masrafım çıksın diye 3 kuruş istedik, beleşe alışmış, sömürücü bir kesim hazmedemedi.
Eleştirme hakkını kendinizde görmeden önce daha iyisini hazırlayıp paylaşmayı deneyin.
Saygıyı hak edenlere,
Saygılar.
Hocam biz talep ettiğiniz parayı vermeyede hazırdık, Lakin sizden başka para talep edende olmadı hiç başım gözüm üstüne parayı da verirdik bi arkadaşımız kazansın ama 30 40 yaşında insanlarız, ben bu kadar tribi çekemem sağlığıma zararlı, yok bi geldim yok bi gidiyorum yok paylaştım yok bi daha asla paylaşmayacağım vs vs vs bu nedir Allah aşkına, ha ne oldu bu sene kendi imajımı kendim aldım yani çokta büyütülecek bişey değil ki bu, kendinize yazık edersiniz salın gitsin saygılar...

Geri