Faz1 Faz2 Faz3 Windows 10 İmaj

Kodla Büyü

Hafızoğlu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okullardaki tahta çeşitliliğinin artması birden fazla iso dosyası ve birden fazla usb bellek taşıma gibi bir zorunluluğu kaçınılmaz hale getirmiş durumda. Bende bu soruna çözüm olarak 4 farklı donanım özelliğine sahip bilgisayara uygun bir imaj oluşturarak çözüm buldum.

Tüm etkileşimli tahtalara uygun sürücüler iso dosyası içinde mevcut, hangi tip makineye yüklerseniz ona uygun sürücü devreye girip sorunsuz bir kullanım sunacak İnşallah.
Dosya MEB'de kullanılan 4 farkı tip, faz1, faz2 intel-amd ve faz3 arçelik tahtada test edildi herhangi bir sorunla karşılaşılmadı.

Burda hiç bir şekilde Faz3 Arçelik tahtaya Windows 10 yüklemek yasal mı değil mi tartışmasına girmek istemiyorum, lütfen hiç kimse de bu başlık altında böyle bir tartışmaya mahal vermesin, sitede bu konu ile ilgili başlık açılmış, tartışmak isteyen o başlık altında devam edebilir tartışmaya.

https://www.hafizoglu.net/hafizoglundan-buraya-kadar/

Harcanan emeğin farkında olmayan saygısızlar ve emek hırsızları, kendileri imaj hazırlayabilirler.
İçerik kaldırılabilir, benim için imaj paylaşımı bitti.
8 yıl boyunca onca emek harcayıp, masraf yapıp bir kuruş kazanmadan paylaştım.

Kıymetini bilerek kullananlara Hakkım helaldir. Ticari olarak kullanıp para kazananlara, emeğim üstünden kazandıklarının bir hesabı vardır elbet.

Son düzenleme:
Hocam daha Perşembe günü Faz1-Faz2 30 a yakın tahtaya siteniz
https://www.hafizoglu.net/faz1-faz2-windows-10-2004-mk-v2020-3-sistem-yedegi-11-kasim-guncel/
adresindeki imajı yüklemiştim. Okulda hem Faz1 hem Faz2 tahta olduğu için bu imajı tercih etmiştim. Tüm tahtalarda sorunsuz çalışıyor, teşekkür ederim.
Bu paylaşım artık bi dahaki yüklemeye kaldı. Çöken, virüs bulaşan tahtalar olursa onlara bunu yüklerim sanırım.

Çalışmalarınız için tekrar teşekkür ederim.

Teşekkürler hocam. Tek sorum şu Faz 3 Arçelik tahtalara Pardus harici kurmak garantilerini bozar mı ? Herhangi bir arıza durumunda bunda Windows yüklü yapmayız deme hakları var mı ? Sonra idare ile papaz olmayalım

Teşekkürler hocam. Tek sorum şu Faz 3 Arçelik tahtalara Pardus harici kurmak garantilerini bozar mı ? Herhangi bir arıza durumunda bunda Windows yüklü yapmayız deme hakları var mı ? Sonra idare ile papaz olmayalım
Mantıken bakarsak yüklenen sistemle garantimiz alakası yok, Arçelik resmi Web sitesinde makinesini tanıtım sayfasında açık net bir şekilde makinenin Windows 10 destekli olduğu yazıyor. Burdan hareketle garantiyi ihlal etmiş olmayız derim. Her servis kendi kafasına göre işlem yapıyor. Bölgenizdeki servisten bilgi almak daha yararlı olur bu konuda. Benzer sorular vestel Faz2 içinde geliyordu, bazı servisler tahtada sıkıntı çıkınca ısrarla Windows 8 yüklü değil sıkıntı ondan deyip işin içinden sıyrılmaya çalışırken bazıları yüklenen sisteme bakmaksızın donanım arızalarını garantiden gideriyordu.
Böyle tutarsız durumlar olabilmekte. Pardus yüklemeden il koordinatörünüze ve okul müdürümüz danışın mutlaka. Yapabiliyorsanız öğretmenler kurulunda tahtaların sisteminin Windows 10 a geçmesi ile ilgili karar aldırın.

Faz3'te bizzat test etme imkanım olmamıştı, test eden arkadaş sorun yok demişti ama ekran ve ses sorunu varmış, soruna çözüm buldum. mevcut iso dosyalarını yarın güncelleyeceğim, yükleme yapmış olanlar için 320 mb bir dosya ile sorunu çözmelerini sağlayacağım inşaallah.

Çok güzel çalışma. Teşekkürler hocam. Açıjlamada var ama emin olmak için hocam. Faz 1 de bazıları ssd ile değişti. Hdd de var. Diğer okulumda faz 2 ler var. Hepsine bu imajı atıyoruz di mi?

Çok güzel çalışma. Teşekkürler hocam. Açıjlamada var ama emin olmak için hocam. Faz 1 de bazıları ssd ile değişti. Hdd de var. Diğer okulumda faz 2 ler var. Hepsine bu imajı atıyoruz di mi?
Atabilirsiniz sorun olmaz, yanlız videodaki açıklamaları dikkate alarak işlem yapmanız daha iyi olacaktır. Sadece faz3 te, paylaşımdaki dosyada ekran kartı ve ses sorunu var, onu da hem paketi yenileyeceğim, hemde kurulum yapanlar için çözüm yolunu paylaşacağım.

Faz3 ekran ve ses sorunu çözülüp iso dosyası tekrar paylaşıma açıldı. 15 Eylül 2021 Öncesi dosyası indirenler bir üst mesajdaki çözüm yöntemini kullanmalı

merhaba, bunu yüklemeden önce gatherosstate ile lisansı taşımamız gerekiyor mu? bir de win7 tahtalarda çalışıyor mu bu gatherosstate uygulaması, bilginiz var mı?

E-kilit veya atakla imajları kullanan oldu mu sorun var mı
Faz 1, Win 10 ve 120/240 GB SSD takılı cihazlarda hem ATAK 2.0 hem deep freeze kurdum haftasonu.. ATAK 2.0 bazı cihazlarda her açılışta sınıf soruyor, sınıf adını girmezsen tahta açık aklıyor, tamam tusuna basarsan tahtayı o zaman kitliyor. Bende direkt çalıştığı bir sırada deep freeze aktif ettim, sonuclar yakında gelir henuz okulda arkadaslar bugun test edecek.. Not: Deep Freeze ve ATAK 2.0'yi tek tek tahtalara kurdum, imaj ile daha cok hata verecek diye aklımda kalmış

merhaba, bunu yüklemeden önce gatherosstate ile lisansı taşımamız gerekiyor mu? bir de win7 tahtalarda çalışıyor mu bu gatherosstate uygulaması, bilginiz var mı?
Tahtada daha önce yasal yolla windows 10 etkinleştirme yapılmamışsa bahsettiğiniz işlemler gerekir. Bahsettiğiniz uygulama windows 7de çalışıyordu.
E-kilit veya atakla imajları kullanan oldu mu sorun var mı
Her 2 programı da kurup kullanan var. Şu ana kadar şikayet gelmedi.

Tahtada daha önce yasal yolla windows 10 etkinleştirme yapılmamışsa bahsettiğiniz işlemler gerekir. Bahsettiğiniz uygulama windows 7de çalışıyordu.

Her 2 programı da kurup kullanan var. Şu ana kadar şikayet gelmedi.
İmaj başarılı olmuş bu arada hocam, eline sağlık.

hocam elinize sağlık imaj cok güzel benım okulum da 3 tip tahta da var üçündede suana kadar problem yok. Ancak ATAK kurarken "Admintrator hesabıyla yükeleme yapmalısınız" hatasını alıyorum başka hesap da yok sanırım nasıl aşabilirim bu problemi

Geri