Faz 3 Kurumları ne zaman başlayacak bilgisi olan var mı?

Kodla Büyü
Son bir buçuk senedir btryim, bir de ilk görev yıllarımda yine bir buçuk sene bt formatörlüğü yaptım. Şu son bir buçuk senemde bir tane bile etkileşimli tahtayı -ihtiyaç olmadığı için- tamir etmedim, şu an tamir ihtiyacı olan 2 tane tahtamız var (siyah ekran problemi) ama okulun bütçesi olmadığı için çalıştığı kadar idare ediliyor.

Bakanlığın bt rehberliğini etkileşimli tahtaların ömrü uzun olsun, çalışır durumda kalsın diye yaptığını ve eğitim öğretim rehberliği süsleriyle bize kakaladığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir zamanlar bu görevi zorla yaptırıyordu yani formatörlük zamanları (o zamanlar tahta yoktu ama idarecilerin bilgisayar okuryazarlığı çok düşüktü), neyseki şimdi isteyen btr oluyor, istemeyen de varsa dersine giriyor.

Sayın hocam, aynı düşünüyoruz, ben de öğretmenim, yıllardır burada biz öğretmeniz dedim, meslek lisesinde çalışırken bile ne haliniz varsa görün demedim, düşüncelerimi açıkladım, asıl işimizin öğretmenlik olduğunu söyledim, söylüyorum. Ama aramızda bu tamircilik işini görev addedenler var maalesef. Çoğu da iyi niyetli. Devletimizin işi görülsün, vs düşüncelerle tamircilik işini yapıyorlar ama sonradan gelenlere hiç de iyilik yapmış olmuyorlar.

Dediğim gibi bakanlık meslek lisesi bilişim bölümlerine bu görevin aslında olmayan ama bazı arkadaşların gönüllü yaptığı tamircilik kısmını yüklerse bize btrlik hayal olacak. Çünkü bakanlığın derdi bt rehberliği yaptırmak değil, tahtalar çalışsın yeter (çünkü idarecilerin %90'ın tahtayla ilgilenemez, vakti yok, vakti olanın da ilgisi yok) bt rehberliğini uzaktan eğitim, seminer vs. hallederim düşüncesinde. 2-3 yıl sonra bu yazdıklarımı görürüz.
hiç güleceğim yoktu bakanlık daha ders kitabı bile göndermiyor bize neler neler yapacakmış keşke olsa ama en dandik hisseye yatırım yapsan daha çok kazanırsın hocam bu söylediklerin yanında daha bi fıssss

Allahin günü acma kilidi takiliyor acilmiyor kilitli kaliyor bir dünya sıkıntı faz2 vestellere rahmet okutur
arceligin bu kadar dandik is cikartacagini tahmin edemezdim.
faz3 lerin kilit sistemi malesef facia her gün kilitlenip kaydirma sistemi kitlenip kalan tahtalarla ugrasiyorum

Teşekkür ederim hocam benzer düşünüyoruz. Ben tamir işi yapmıyorum. Sadece elimden gelen ne varsa yapıyorum. Ancak sizden daha uzun yıllar bu camiada olan bir öğretmen olarak Türkiye'de çok uzun vadeli plan yapmamak gerektiğini ben tecrübe ettim. Artık yıl yıl işime bakıyorum. Seneye Allah kerim.
Şimdi hocam artık okulların biraz da olsa bütçeleri var ben ilkokuldayım sınıf öğretmeniyim. geçmişte müdür format çektirirdi şimdi hiç ilgilenmiyor her şeyi bilgisayarcı yapıyor microsoft ve office lisansı konusunda program cra-k whatsapp grubunda paylaştım oradan öğretmenler kendi sınıflarındaki bilgisayarlarda çözüm buldular ben resmi olarak sınıf öğretmeniyim ama okulun bilgisayarcısıyım gayri resmi anlamda. Sadece öğretmenlerin özel işleri olursa ücret karşılığı yapıyorum . Bilgisayar öğretmeni maalesef her okulda bilgisayar tamircisi olarak görünüyor yanlış bir algı bu. Bilgisayar öğretmeni aynı zamanda okulun web sitesi tasarımcısı ve grafik tasarımcısı değildir. Onun görevi derse girmektir. Bunu da her öğretmen gereği gibi uygularsa idareciler bilinçlenecektir.

2022 YILI SONUNA KADAR DERSLİKLERİN YÜZDE 90'I ETKİLEŞİMLİ TAHTAYLA BULUŞACAK​

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrenme süreçlerinin teknolojik altyapıyla desteklenmesi amacıyla 2022 yılı sonuna kadar 23 bin etkileşimli tahtanın kurulumu ile Eğitimde FATİH Projesi kapsamında toplamda 545 bin 691 derslikte etkileşimli tahtanın öğrenci ve öğretmenlerin hizmetinde olacağını kaydetti. Özer, "Böylece örgün eğitim veren tüm resmî okullarımızdaki dersliklerin yüzde 90'ı etkileşimli tahta ile buluşmuş olacak." dedi.

2021’de Aidata ile 50.000 ET için sözleşme imzalanmış ama ben hiç duymadım. Herhalde iptal oldu.

Bu hafta aldığım duyuma göre üstte de paylaştığım 10.000’lik ihaleyi sanırım yine Aidata kazanmış ve yakında kurulum yapılacakmış.

Kullanım kılavuzunda MEB ve Fatih projesi logosu görünüyor:

Şu habere göre şirket 30.000 ET sipariş almışmış:

Ekli dosyalar

• 5883C232-F3AE-4E84-A522-81DCCDFEF9E2.jpeg
    5883C232-F3AE-4E84-A522-81DCCDFEF9E2.jpeg
    49.4 KB · Görüntüleme: 42
2021’de Aidata ile 50.000 ET için sözleşme imzalanmış ama ben hiç duymadım. Herhalde iptal oldu.

Bu hafta aldığım duyuma göre üstte de paylaştığım 10.000’lik ihaleyi sanırım yine Aidata kazanmış ve yakında kurulum yapılacakmış.

Kullanım kılavuzunda MEB ve Fatih projesi logosu görünüyor:

Şu habere göre şirket 30.000 ET sipariş almışmış:
hocam çalıştığım okula aidatalar kuruldu (hatta teslim aşamasında olmasına rağmen okulumuzu dahil ettiler) ve 2 hafta gibi bir sürede tahtalar geldi montajı yapıldı. Okula haftaya taşınacağımız için tahtaları kullanma fırsatımız olmadı lakin ama çevrede gene birkaç okula daha montajı yapıldı ve kullanılmaya başladı. O okullardan gelen duyumlarıma göre bir sıkıntı yok. Özellikleri de üç aşşağı beş yukarı bu şekilde (çünkü yeni versiyonu diye aklımda kalmış) https://dmo.gov.tr/Katalog/Urun/Detay/1148806_1064253 . Bir de vestellere göre en büyük avantajı usb sayısı (type c de mevcut galiba) hdmi, vga, usb gibi bazı portlar hem yanda hem önde de mevcut olması.

45 bin yeni ET, Dünya Bankası finansmanlı “Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi (SSDEP)” kapsamında 15 biner üç lot olarak alınacakmış:

Örgün eğitim veren tüm devlet okullarımızda, dersliklere kurulumu tamamlanan etkileşimli tahta sayısı Nisan 2023 itibarıyla 560 bine ulaştı. Teslim süreci devam eden 15 bin etkileşimli tahtanın kurulumu haziran ayında tamamlanacak ve sayı 575 bine çıkacak. Ayrıca alım işlemleri devam eden 45 bin etkileşimli tahtanın 2023 yılı sonuna kadar kurulumunun tamamlanması planlandı. 45 bin etkileşimli tahtanın kurulumu tamamlandığında tahta sayısı 620 bine ulaşacak ve böylece proje kapsamında olup aktif olarak kullanılan tüm dersliklerde etkileşimli tahta kurulumu tamamlanmış olacak.

Özer, 2023 yıl sonu itibarıyla ülke genelinde örgün eğitim veren devlet okullarındaki tüm dersliklerde etkileşimli tahta kurulumu planlandığı gibi tamamlandıktan sonra yeni açılan okulların ihtiyacını karşılamak üzere etkileşimli tahta alımına da devam edileceğini kaydetti.

Geri