Faz-2 (Yeni imaj yayınlanmıştır)

Kodla Büyü
Faz 2 de windows10 kullanan var mı acaba? Kullanıyorsanız önerir misiniz. Burdaki imaj dosyasını indirdim Flash belleğe imajladım ama deneme fırsatım olmadı. Tavsiye eder misiniz. Dokunmatiği özellikle windows8.1 deki gibi stabil olur mu. Faz 1 deki win7 deki dokunmatik olayını sevmedim.

öncelikle teşekkürler.
ben sizin eylül-ekim ayı gibi yayınladığınız imajı 17 tahtaya kurdum. ama klavyede bir problem var. bazen bir excel hücresi veya web metin kutuları gibi yerlere yazarken birkaç harfe bastıktan sonra metin kutusundan/hücreden, imleç kendiliğinden çıkıyor. Böyle bir problemle karşılaştınız mı? çözüm buldunuz mu?
Bir de bazen windows media player, tam ekran modunda kalmıyordu, normal pencereli moda geçiyordu kendiliğinden.

Aslında yukarıdaki 2 problemin de netsupport'la alakalı olabileceğinden şüphelendim. sanki görünmez bir fare tuşuna basımı oluyor gibi ama teknik bilgim yok.
Yukarıdaki problemlerin olmayacağından emin olsam bu imajınızı da denemek isterim.(özellikle klavye imleç sorunu...)

Faz 2 de windows10 kullanan var mı acaba? Kullanıyorsanız önerir misiniz. Burdaki imaj dosyasını indirdim Flash belleğe imajladım ama deneme fırsatım olmadı. Tavsiye eder misiniz. Dokunmatiği özellikle windows8.1 deki gibi stabil olur mu. Faz 1 deki win7 deki dokunmatik olayını sevmedim.
Bana göre Faz-2'ler ile en uyumlu sistem Windows 10dur hocam. Dokunmatik açısından hiçbir sorun yok.
öncelikle teşekkürler.
ben sizin eylül-ekim ayı gibi yayınladığınız imajı 17 tahtaya kurdum. ama klavyede bir problem var. bazen bir excel hücresi veya web metin kutuları gibi yerlere yazarken birkaç harfe bastıktan sonra metin kutusundan/hücreden, imleç kendiliğinden çıkıyor. Böyle bir problemle karşılaştınız mı? çözüm buldunuz mu?
Bir de bazen windows media player, tam ekran modunda kalmıyordu, normal pencereli moda geçiyordu kendiliğinden.

Aslında yukarıdaki 2 problemin de netsupport'la alakalı olabileceğinden şüphelendim. sanki görünmez bir fare tuşuna basımı oluyor gibi ama teknik bilgim yok.
Yukarıdaki problemlerin olmayacağından emin olsam bu imajınızı da denemek isterim.(özellikle klavye imleç sorunu...)
O imajda bahsettiğiniz gibi bir sorun vardı maalesef hocam. Yeni imajda bu sorunu düzelttim. Mevcut imajınızdaki bu sorunu düzeltmek için şu açıklamadakileri uygulayın hocam:
Sorunun adı focus stealing yani odak çalma. Bu sorunu biz de okulda çok yaşadık ve sorunun netsupport school'dan kaynaklı olduğunu öğrendik. Sorunu, aşağıdaki uygulamaların özellikler kısmındaki uyumluluk modundan tüm kullanıcılar için windows 7 modunu ve yönetici olarak çalıştır seçeneklerini vererek çözdük.
client32,
runplugin,
runplugin64,
pcinssui (öğretmende)

Bana göre Faz-2'ler ile en uyumlu sistem Windows 10dur hocam. Dokunmatik açısından hiçbir sorun yok.

O imajda bahsettiğiniz gibi bir sorun vardı maalesef hocam. Yeni imajda bu sorunu düzelttim. Mevcut imajınızdaki bu sorunu düzeltmek için şu açıklamadakileri uygulayın hocam:
teşekkürler hocam. deniyicem inş...

Hocam elinize sağlık faz1 win7 hdd için yaptığınız imajı kullanmıştım. Çok memnun kaldım. Şimdi win7 için ssd imajınızı deneyeceğim. Ve faz 2 win10 imajınızı da deneyeceğim. Elinize sağlık.
Bir videolu eğitim bekliyoruz sizden sıfırdan bir imaj nasıl hazırlanır üzerine. Çok merak ediyorum.

Son düzenleme:
İmajinizi yükledim fakat icindeki office 365 değil ve lisansi kabul etmiyor. Professional plus yerine office 365 plus kursaydiniz keske

Ekli dosyalar

• 90602462-B9FB-40F5-8BE8-2D1B64530A2B.jpeg
    90602462-B9FB-40F5-8BE8-2D1B64530A2B.jpeg
    104.3 KB · Görüntüleme: 80
İmajinizi yükledim fakat icindeki office 365 değil ve lisansi kabul etmiyor. Professional plus yerine office 365 plus kursaydiniz keske
Office 365 olunca lisanslanıyor mu? Evvelki sene ilk kurduğumda Meb'in verdiği lisans anahtarlarıyla lisanslamıştım. Ama sonra lisanslar ortadan kalktı ve bir daha lisanslanmadı. Ben de meb ile anlaşmaları bitti diye düşündüm

Son düzenleme:
Elinize sağlık güzel kullanışlı bir şeye benziyor. Fakat masaüstü arkaplan resmini beğenmedim. Bir de etkinleştirilmemiş yazılım koymak yerine, hiç koymamak daha iyi bence, ya da ücretsiz yazılım konulabilirdi.

Bu olasılık hiç aklıma gelmediği gibi daha önce bahseden de olmadı hocam. Sonraki imajlarda değiştiririm inşallah.

Yaşanmadı hocam.

E-kilit ekranında QR kod girerken dokunmatik sorunu olmuyor, o çok iyi oldu gerçekten. Yalnız ben soldan çekilen ekran klavyesi ile sorun yaşıyorum. Soldan çekilen klavyeyi ortaya getirdikten sonra ne çıkılabiliyor, ne taşınabiliyor, ekranda öylece kalıyor. Bu durum e-kilit yükleyince oluyor onu da belirteyim.

Görev çubuğundaki klavyeyi kullanıyoruz, büyük bir problem değil ama sizde de yaşanıyor mu merak ettim?

E-kilit ekranında QR kod girerken dokunmatik sorunu olmuyor, o çok iyi oldu gerçekten. Yalnız ben soldan çekilen ekran klavyesi ile sorun yaşıyorum. Soldan çekilen klavyeyi ortaya getirdikten sonra ne çıkılabiliyor, ne taşınabiliyor, ekranda öylece kalıyor. Bu durum e-kilit yükleyince oluyor onu da belirteyim.

Görev çubuğundaki klavyeyi kullanıyoruz, büyük bir problem değil ama sizde de yaşanıyor mu merak ettim?

Bu problemi faz 1'de yaşıyordum, yanlış başlığa yazmışım. o_O
Faz 2 imajı ile e-kilit oldukça uyumlu çalışıyor.;)

https://www.bilgisayarbilisim.net/uyelerimiz/doganytu.98821/

konuyu açan öğretmenim sizden bir ricam olacak eğer mümkünse tabi.

bu imajı kurdum kullanıyorum gayet hoş, beğendim de.

şimdi ben bunun sadece belirlediğim bölüme kurulan şeklinde olanına ihtiyacım var. bunu yapmak çok zor değil ise o şekilde olanı yapıp paylaşabilir misiniz?

bunu şundan dolayı istiyorum pardus ve windows kurulumu yapacağım sınıfımdaki tahtaya, bu konuda sorduğum kadarıyla pardus bütün harddiski yeniden biçimlendiriyor, ben pardusten sonra bunu belirlediğim bir alana kurmak istiyorum ondan böyle bir ricam var.

şimdiden teşekkürler

https://www.bilgisayarbilisim.net/uyelerimiz/doganytu.98821/

konuyu açan öğretmenim sizden bir ricam olacak eğer mümkünse tabi.

bu imajı kurdum kullanıyorum gayet hoş, beğendim de.

şimdi ben bunun sadece belirlediğim bölüme kurulan şeklinde olanına ihtiyacım var. bunu yapmak çok zor değil ise o şekilde olanı yapıp paylaşabilir misiniz?

bunu şundan dolayı istiyorum pardus ve windows kurulumu yapacağım sınıfımdaki tahtaya, bu konuda sorduğum kadarıyla pardus bütün harddiski yeniden biçimlendiriyor, ben pardusten sonra bunu belirlediğim bir alana kurmak istiyorum ondan böyle bir ricam var.

şimdiden teşekkürler
Hocam hazırladığım imaj 100 GB'ı C diye, diğer geri kalan kısmını da D diye ayırır. Siz şimdilik Pardus ETAP'ı Windows'un yanına kuramıyorsunuz; çünkü yayınlanan Pardus ETAP imajları tüm diski sıfırlayacak şekilde oluşturulmuş. İlerleyen zamanlarda bu konu üzerinde yoğunlaşıldıkça istediğiniz doğrultuda çalışmaların da yapılacağını düşünüyorum.

Hocam hazırladığım imaj 100 GB'ı C diye, diğer geri kalan kısmını da D diye ayırır. Siz şimdilik Pardus ETAP'ı Windows'un yanına kuramıyorsunuz; çünkü yayınlanan Pardus ETAP imajları tüm diski sıfırlayacak şekilde oluşturulmuş. İlerleyen zamanlarda bu konu üzerinde yoğunlaşıldıkça istediğiniz doğrultuda çalışmaların da yapılacağını düşünüyorum.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim öğretmenim. aynen ben ikisi bir arada olsun istiyorum ondan sizden bir istekte bulundum pardus u kurduktan sonra pardus içerisinde disk alanını küçültüp yani bir nevi D bölümü oluşturup daha da sonra bu bölüme sizin imajınızı kurmayı düşünmüştüm ondan talepte bulundum. Neyse bakalım zamanla belki yaparlar ya da yapan olur umarım.

hocam sorunu çözdünüz mü? bende de aynı hatayı verdi 2. tahtaya kurmak için yeniden belleğe yazdırdığımda.
ya da başka birisi aynı sorunu yaşadıysa bana çözüm önerisinde bulunabilir mi

hocalarım soruyu sordum ama kendim cevap yazayım sanırım cevabı buldum.
sorun bellek kaynaklı ben daha önce usb3.0 a kurmuştum şimdi usb2.0 a kurdum ondan bu hatayı veriyor imiş. Haa usb2.0 olduğu için mi yoksa şuan benim kullandığım usb2.0 da bir sorun var ondan dolayı mı açmadı tam olarak bilemiyorum çünkü elimde daha başka usb2.0 olmadığı için deneyemedim. bu sorunla karşılaşan olursa önce elinde varsa başka bir usb2.0 ı denesin sonra usb3.0 ı denesin derim sorunun tam çözümünü görmek için.

Hocam selamlar. E kilit ya da atak kullanmak istemiyorum. Ancak öğrencilerin de tahtayı izinsiz açmasını da istemiyorum. Normal bilgisayarlardaki gibi kullanıcı ve adı şifre oluşturma şansım var mıdır? Şifresiz bilgisayarın açılmasını engelleyebilir miyim kullanıcı ayarlarından..

Bu imajı bir türlü yükleyemedim tahtaya. Bios ve Uefi olarak ayrı ayrı hazıradım usb ye. tahtadan gerekli ayarları yaptım ama clonezilla bir türlü başlamadı.

Bu imajı bir türlü yükleyemedim tahtaya. Bios ve Uefi olarak ayrı ayrı hazıradım usb ye. tahtadan gerekli ayarları yaptım ama clonezilla bir türlü başlamadı.
Öğretmenim geçenlerde bende ilk bir tahtaya kurdum daha sonra tahtaya pardus u denemek için kurdum sonrasında tekrar windows kurmam gerekti ilkinde kurduğum şeyi ikincisinde kuramadım. yukarıdaki cevaplarda da yazdığım üzere ilk kurduğumda usb3.0 belleğe atmıştım imajı sonrakinde usb2.0 a atmıştım buna dikkat etmedim sorun ya benim usb2.0 bellekte idi ya da sistem usb3.0 bellek olmadan kurmuyor ondan dolayı başka bellek varsa bir deneyin derim, kolay gelsin.

İmaj indirirken son ekarada indire basınca-
doc-14-24-docs.googleusercontent.com ana makinesine erişim reddedildi- hatası veriyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

Son düzenleme:
Hayırlı günler arkadaşlar;
Windows 10 yükledikten sonra tahta yeniden başlatınca yada kapatıp açınca otomatik onarım ekranı geliyor, tahta açılmıyor.
Sorunun nedeni ve çözümü nedir?

Hocam selamlar. E kilit ya da atak kullanmak istemiyorum. Ancak öğrencilerin de tahtayı izinsiz açmasını da istemiyorum. Normal bilgisayarlardaki gibi kullanıcı ve adı şifre oluşturma şansım var mıdır? Şifresiz bilgisayarın açılmasını engelleyebilir miyim kullanıcı ayarlarından..
Kullanıcı hesaplarından yapabilirsiniz.
Winsetupfromusb kullanın bu hataları almazsınız hocam.
Herhangi bir program kurmak için eba admin şifresi istemiyor değil mi hocam
Eba admin kullanıcı hesabı yok imajda. Imajın hiçbir yerinde şifre bulunmamaktadır.
İmaj indirirken son ekarada indire basınca-
doc-14-24-docs.googleusercontent.com ana makinesine erişim reddedildi- hatası veriyor. Yardımcı olabilir misiniz ?
Googleda oturum açıp tekrar indirmeyi deneyin hocam.
Hayırlı günler arkadaşlar;
Windows 10 yükledikten sonra tahta yeniden başlatınca yada kapatıp açınca otomatik onarım ekranı geliyor, tahta açılmıyor.
Sorunun nedeni ve çözümü nedir?
Imajı kurduktan sonra hangi programları yüklediniz sisteme hocam?

Hocam C: sürücüsünü korumak için hangi deepfreeze veya benzeri program kurdunuz shadow defender, time freeze gibi. Birde kurduysanız eğer hangi sürümünü kurdunuz hocam kararlı çalışan paylaşırsanız sevinirim, çünkü bu programlar bazı imajlarda yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi windows'u otomatik onarıma geçmesine sebep oluyordu.

Hocam C: sürücüsünü korumak için hangi deepfreeze veya benzeri program kurdunuz shadow defender, time freeze gibi. Birde kurduysanız eğer hangi sürümünü kurdunuz hocam kararlı çalışan paylaşırsanız sevinirim, çünkü bu programlar bazı imajlarda yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi windows'u otomatik onarıma geçmesine sebep oluyordu.
Toolwiz Timefreeze programını kullanıyorum hocam. İmajı yüklediğiniz vakit D Diskinde Araçlar diye bir klasör vardır ve içinde de bu program var. İmajdan sonra istediğiniz vakit C Diskini korumaya alabilirsiniz. Kurulum sırasında dikkat etmeniz gerekenler görselde yer almaktadır.
timefreeze.jpg

Geri