Faz-2 - Windows 10 v.1809 - Güncel İmaj (17.04.2019)

Kodla Büyü
bazı tahtalarda sorun gider komutuna bastığım halde etkinleştirme sağlanmadı? ileride sorun çıkarır mı bu durum?

office 2010 lisanssız yüklenmiş, bu yazılım da ileride açılmama ya da uyarı penceresi vb şeyler çıkarır mı? ilaçlamaya gerek var mıdır?

bir de netsupport yüklemişsiniz. idare pc ye de netsupport öğretmen yazılımını yükledim ama tahtaları görmeyi başaramadım. faz 2 fiber bağlantı mevcut, akıllı swicht ler var doğal olarak. var mıdır bu durumda bizim bir ana bilsayardan tahtaları yönetebilmemiz?

idaredeki swicht i akıllı tahtaların bağlı olduğu swichlerden birine taksam diyorum ama bilmiyorum olur mu? artı bunu nasıl yapacağım?

bazı tahtalarda sorun gider komutuna bastığım halde etkinleştirme sağlanmadı? ileride sorun çıkarır mı bu durum?

office 2010 lisanssız yüklenmiş, bu yazılım da ileride açılmama ya da uyarı penceresi vb şeyler çıkarır mı? ilaçlamaya gerek var mıdır?

bir de netsupport yüklemişsiniz. idare pc ye de netsupport öğretmen yazılımını yükledim ama tahtaları görmeyi başaramadım. faz 2 fiber bağlantı mevcut, akıllı swicht ler var doğal olarak. var mıdır bu durumda bizim bir ana bilsayardan tahtaları yönetebilmemiz?

idaredeki swicht i akıllı tahtaların bağlı olduğu swichlerden birine taksam diyorum ama bilmiyorum olur mu? artı bunu nasıl yapacağım?
- Etkinleştirme işlemi için 'Sorun Gider' i tıklamanız tek başına yeterliydi. MEB hattında ya da cep telefonunuza bağlayarak deneyin birkaç kere hocam. Sonuç alamazsanız D diskinde 'Araçlar' klasöründeki 'Bios Lisans Kodu' programındaki keyi el ile girmeye çalışın.
- Office 2010'u lisansız yazılım kullanmamak adına o şekilde kurduk. İleride herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Bu şekilde devam eder kullanımı.
- Tahta IP yapısı 192.168.xxx li yapıdadır. İdari hatlar ise 10.xxx lu yapılarda. o yüzden direkt olarak görmez. Bunun için program arayüzünden ayarlara girip ip aralığını tanımlamanız gerekiyor.

- Etkinleştirme işlemi için 'Sorun Gider' i tıklamanız tek başına yeterliydi. MEB hattında ya da cep telefonunuza bağlayarak deneyin birkaç kere hocam. Sonuç alamazsanız D diskinde 'Araçlar' klasöründeki 'Bios Lisans Kodu' programındaki keyi el ile girmeye çalışın.
- Office 2010'u lisansız yazılım kullanmamak adına o şekilde kurduk. İleride herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Bu şekilde devam eder kullanımı.
- Tahta IP yapısı 192.168.xxx li yapıdadır. İdari hatlar ise 10.xxx lu yapılarda. o yüzden direkt olarak görmez. Bunun için program arayüzünden ayarlara girip ip aralığını tanımlamanız gerekiyor.

*Dediğiniz şekilde de lisanslamaya çalıştım ekteki gibi uyarı verdi.

Hocam ip aralığı girdim 10. lı şekilde ama yine görmedi. İdare hattı 192 li tahta 10. lı yapıda. Ters yazmışsınız. Açıkçası biraz uğraştım ama akıllı swicth nedeniyle imkansız gibi geldi bıraktım. Benim 192 li ip yapısına sahip idare pc sinden 10. Lı yapıya sahip et ye ulaşmam mümkün mü ki? Siz bunu yapabildiniz mi ? Kısaca tarif ederseniz çok makbule geçer. Havanda su dövmek istemiyorum. Mümkün olup olmadığını merak ediyorum. Mümkünse yapmak istiyorum.

***Ofis sıkıntı çıkarmayacaksa kalsın böyle tamam bakalım.

İmajları bugün kurdum. Şimdilik olumsuz bir yorum gelmedi. Elinize sağlık hocam. Ama şu netsupport işini yapabilirsek güzel olur.

Cevaplar için teşekkürler....

Ekli dosyalar

• IMG-20180228-WA0005.jpeg
    IMG-20180228-WA0005.jpeg
    157.7 KB · Görüntüleme: 122
Kafam almadı. Akilli tahtaya giden bir swiche normal bilgisayar bağladım. Tıplı akıllı tahta gibi 10. lı ip aldı. Ama sarı ünlem verip internete girmiyor. Akilli tahtaya sonuçta windows var. Pc de de var. Aletin akıllı tahta olduğunu nasıl anlıyor da internet veriyor bu alet?

Niyetim idarede 1 pciyi 10 li ip lere dahil edip et leri net support ile kpntrol etmekti. Sanırım bu da olmayacak

wintousb ile yüklenemiyorum imaj hata veriyor. ntfs olarak seçtim.

Son düzenleme:
wintousb ile yüklenemiyorum imaj hata veriyor. ntfs olarak seçtim.
1. aşamada auto format ile flash belleğinizi NTFS olarak formatlayın
2. aşamada auto format tikini kaldırın ve 4. sıradaki Linux ISO satırından imajı tanıtın hocam.

Bu şekilde defalarca denendi; herhangi bir yükleme problemi gerçekleşmedi.

Hocam ben imajı denedim ve kullanışlı olduğunu gördüm. Sadece kilit ekranındaki "Etkullanici" hesabının nasıl kaldırılacağını öğrenmek istiyorum. Çünkü kilit ekranında görünen bu hesap, hesap ayarlarında görünmüyor. Başka bir ifadeyle kullanıcı hesaplarında sadece FatihAdmin hesabı, kilit ekranında hem FatihAdmin hem Etkullanici hesabı var.

hocam winsetupfromusb de hangi ayarı seçiyoruz? seçenekleri denediğimde linux iso olanını kabul etti sadece ama onda da fat32 yi kabul etmedi, diğerlerinde fat32 oluyordu bunda ntfs mi seçiyoruz?

Linux İSO ve ntfs olmalı hocam.
Hocam indirdim ve kurdum beğendim, ellerinize sağlık, ben ekstradan iso doyasına program eklemek istiyorum bu mümkün müdür, her tahtaya ayrı ayrı yükleyeceğime iso ya ekleyip tek formatla işin içinden çıkmak istiyorum. Mümkünse nasıl yapabilirim

Hocam imajı yüklemeye başlamadan bu hatayı veriyor

Ekli dosyalar

• IMG_20181004_110837.jpg
    IMG_20181004_110837.jpg
    172.2 KB · Görüntüleme: 202
1803 de Dokunmatik klavye küçük. 1709 daki kadar değil ama tahtaları %150 ekran ölçeklendirmesi ile kullanılıyor genelde. Bu %100 müş gibi görünüyor.

Geri