Faz 2 win 8.1 recovery tuşu?

Kodla Büyü

horozerk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ghost 11 ile HDD partision lara baktığımda recovery yi gördüm ama hicbir f tuşu ile recovery baslatamadim, tuşu biliyorsanız paylaşır misiniz?

f tuşu değil de windows 8'in sistem geri yükleme ayarları içerisinde fabrika ayarlarına döndür seçeneği olabilir. akıllı tahtada denemedim ama okulda orjinal windows 8 yüklü bir bilgisayar üzerinde öyle yapmıştım.

Faz 1 de f8 tuşuyla açtıgımızda seçeneklerden biri onarmayla ilgili oluyordu. Belki benzerdir. Win 8 kullanmadim.

Denetim masasında, kurtarma bölümünden ulaşılıyor. Sağdaki seçeneklerin en altında bir linkten ulaşılıyor, sıfırlama diye geçiyor. Recovery'den geri yüklüyor.

Faz 2 bir bilgisayarda bunu kullandım. Hatta bu kurtarma bölümünü bir harici bir diske alıp, f7 ile uefi boot ile açıp istediğiniz bir tahtaya yüklemek de mümkün. Bunu da denedim. Çalışıyor.

eya' Alıntı:
Denetim masasında, kurtarma bölümünden ulaşılıyor. Sağdaki seçeneklerin en altında bir linkten ulaşılıyor, sıfırlama diye geçiyor. Recovery'den geri yüklüyor.

Faz 2 bir bilgisayarda bunu kullandım. Hatta bu kurtarma bölümünü bir harici bir diske alıp, f7 ile uefi boot ile açıp istediğiniz bir tahtaya yüklemek de mümkün. Bunu da denedim. Çalışıyor.

teşekkür ederim hocam bilgilerinizi paylaştığınız için.

Bizdeki bilgisayarın biri hiç açılmıyor. Sıkıntım bu benim yani açılışta geri yükleme yaptırmam lazım f7 olmuyor shift+f10 var onda da şifre istiyor ne olduğunu bilmiyorum muhtemelen yönetici şifresi kaldı öyle tahta.

f8-bilgisayarı onar-bilgisayarı sıfırla yapınca kendi içindeki yedeği geri yüklüyor

bende de söyle bir durum var F8 ile recovery bölümüne giriyorum fakat "bilgisayarı onar" seçeneği yok güvenli modda aç vb. seçenekler var

hyalcin_61' Alıntı:
bende de söyle bir durum var F8 ile recovery bölümüne giriyorum fakat "bilgisayarı onar" seçeneği yok güvenli modda aç vb. seçenekler var
var hocam var. daha bugün yaptım tesadüfen buldum. f8 ile açın. bilgisayarı onar var ordan okuyup ilerleyin en mantıklı seçenek bilgisayarı sıfırla geldi bana ve yaptım formatladı.tertemiz açıldı. f8 ile girin ordaki aşamalardan okuyarak ilerleyin güvenli modda aç kısmının en altındaydı yanılmıyorsam.tesadüfen deneyerek bulduğum için tam adım adım anlatamayacağım ama ordan yaptım. %100 garanti faz 2 win 8.1 yüklü tahta

bilgisayarmax' Alıntı:
hyalcin_61' Alıntı:
var hocam var. daha bugün yaptım tesadüfen buldum. f8 ile açın. bilgisayarı onar var ordan okuyup ilerleyin en mantıklı seçenek bilgisayarı sıfırla geldi bana ve yaptım formatladı.tertemiz açıldı. f8 ile girin ordaki aşamalardan okuyarak ilerleyin güvenli modda aç kısmının en altındaydı yanılmıyorsam.tesadüfen deneyerek bulduğum için tam adım adım anlatamayacağım ama ordan yaptım. %100 garanti faz 2 win 8.1 yüklü tahta

faz2 de açılışta f8 tuşu çalışmıyor. akıllı tahta hiç açılmıyorsa klavyeden f8 tuşuna bastığınızda hiçbir tepki vermiyor. açılışta sadece f7 ve DEL tuşu çalışıyor..bilgisayarı sıfırla bölümü sadece tahta açılıyorsa işe yarıyor.

ama bizim tahta şifre girme bölümüne kadar geliyordu yani bir nebze açılıyordu belki o yüzden işe yaramıştır.ben de umutsuz vaziyette denerken bıldum açıkcası

açılışta f8 tuşuna basıp bilgisayarı onar seçeneginden bilgisayarı sıfırla şeçip baştan yüklüyor.bir saatlik uzun yükleme degil ikinci seçeneği seçmek lazım.
ben 5 tahtaya yaptım .açılışta donup kalıyodu .

faz 2 win 8.1 yüklü tahtayı nasıl sıfırlayacağım?
kurtarma bölümü silinmiş. diğer tahtaların kurtarma bölümünü nasıl alabilirim?

Geri