Faz-2 Tahtamız bir Anda Kapanıyor

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar

Faz-2 tahtamız hocamız ders anlatırken temas olmamasına rağmen kapanıyor.Kapandıktan sonrada açmak istediğimizde bazen açma tuşuna basmamıza rağmen açılma olmuyor.Ne zaman fişi çeksek o zaman açabiliyoruz.Böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba?

format attım ama düzelme yok.sürücülerini güncelleştirdim .Her yolu denedim ama çözemedim sıkıntıyı .Arıza kaydı açsam servis bunu halleder mi acaba

Servis geldiğinde tahta çalışır durumdaysa, "sağlam" deyip; hiç bir şey yapmadan geri gidiyor.

Hocam arıza kaydı oluşturun servis mecbur gelip bakacak. Yazılımsal bir durum gibi durmuyor ilgilenmek zorundalar. Arıza kaydı oluşturmaya çekinmeyin.

Bizdede buna benzer sorun olmuştu hocam geçen yıllarda, sanki fanıyla ilgili bir sıkıntı vardı. Aşırı ısınma sonucu kendi kendini kapatıyordu yanlış hatırlamıyorsam sizinkide buna benzer bir sorun gibi duruyor

hocam bizde de olmuştu fanın olduğu kısımı temizledik toz olmuştu baya muhtemelen ısı problemı nedeniyle kapanıyordu sonrasında halloldu.

sorun donanımsal gözüküyor. anakartta veya güç ünitesinde olabilir. servisi çağırın baksınlar. onlar geldiğinde sorun çıkarmasa da ısrar nedin baksınlar.
bizde tahtanın biri herhangi bi yere basmadan aniden kapanıyordu. imajı tekrar yükledim yine aynı. servis geldiğinde problem çıkarmadı :) problemi görmemiz lazım falan dedi durumu anlattım. anakartta problem olabilir dediler. değiştirdiler. yine aynı sıkıntı devam edince güç ünitesini değiştirdiler. düzeldi.

Hocam kapandığına emin misiniz? Uykuya alıyor ya da kısa süreli ayarlandığı için kapanıyor olmasın. Bazen de uykuya geçince ekrana dokunmak, uyandırmak için yetebiliyor.
Win8.1 için Bilgisayar Ayarları>Güç ve Uyku dan kapanma süresini uzatmayı deneyebilirsiniz.

Büyük olasılıkla işlemci ısındığı için kapanıyordur.
Fan temizliği ve macun yenilemesi yapmanız lazım.
Faz2 lerin garantileri devam ediyor.
Servisin yapması gerekli....

Hocam kapandığına emin misiniz? Uykuya alıyor ya da kısa süreli ayarlandığı için kapanıyor olmasın. Bazen de uykuya geçince ekrana dokunmak, uyandırmak için yetebiliyor.
Win8.1 için Bilgisayar Ayarları>Güç ve Uyku dan kapanma süresini uzatmayı deneyebilirsiniz.

Maalesef kapanıyor hocam.butun tahtalara aynı imajı yüklüyorum onlarda sorun yokken bu tahtada hep kapanma sorunu oluyor

Geri