Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

FAZ 2 - Linux dokunmatik sürücüleri

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında Hobbadanak tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Hobbadanak

Hobbadanak Üye

Bunu nereden indirebilirim? Kars.meb' de bir tane var kuramadım.
    ETAP kurmak istemiyorum. Bu ETAP imajını oluşturanlar sürücüleri nereden temin etmiş? Sıfırdan Linux kurmak istiyorum da...

2. vlk4n

vlk4n Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhabalar hocam bir mesajını daha görmüştüm cevap yazamamıştım.
    Öncelikle etap sürümünde kernel 3.18 sürümü mevcut bu sürümde dokunmatik sürücüler çalışıyor. Sizin netten temin ettiğiniz sürücüler bu kernel için. Fakat netten indirmiş olduğunuz yada yüklemek istediğiniz linux dağıtımı muhtemel kernel sürümü 4.18 yada 4.19 dür. Etkileşimli tahta sürücüleri kernel 4 sürümleri ile uyumsuz ve sürücü yok. Bu yüzden kurulum yapamazsınız.

Peki ne yapabilirsiniz. Ubuntunun eski sürümlerinden kernel 3.18 olan bir versiyonu kurabilirsiniz. Yanılmıyorsam 12.04 sürümü 3.18 kernel kullanıyor.

Sürücü çalışmaları devam ediyor. Faz2 lerde bu sorun devam etmektedir. Faz1 ler için durumu bilmiyorum

3. Hobbadanak

Hobbadanak Üye

Aydınlatıcı bilgi için çok teşekkürler. Milyar liralık Fatih projesi için doğru dürüst bir sürücü bile sunamamaları bana çok dokunuyor doğrusu. Yılların Linux kullanıcısıyım. Pardus kullanma konusunda çok hevesliydim. Daha kurulum aşamasında bile hayal kırıklığına uğradım. Bitmek bilmeyen GRUB hataları, disk bölümlendirmenin bile grafik arayüzünün olmaması, Pardus mağazasının çalışmaması, dokunmatik ekran sürücüsünün olmaması beni çok üzdü gerçekten.

4. crscnt61

crscnt61 Üye

Etap 5.2 sürümü çıktı galiba onu bi deneyin. Normalde ben de yıllardır linux kullanırım ve inanın sizi çok iyi anlıyorum

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal