Faz 2 Etkileşimli Tahta Ekran Kararması

Kodla Büyü

Buralp86

Aktif Üye
Faz 2 etkileşimli tahtaya Mersin imajını yükledim. Birkaç gün sonra tahtanın köşesinde 2 karışlık alanda kararma oldu. Yalnız kararmanın olduğu yerde dokunmatik çalışıyor. Ölü piksel olsa dokunmatik çalışmaz diye düşünüyorum. Ekran çözünürlüğünü değiştirdim önce bir düzeldi sonra bir gün sonra gene aynı yer kararma oldu. Acaba neden olabilir yardımınızı bekliyorum teşekkürler

Buralp86' Alıntı:
Faz 2 etkileşimli tahtaya Mersin imajını yükledim. Birkaç gün sonra tahtanın köşesinde 2 karışlık alanda kararma oldu. Yalnız kararmanın olduğu yerde dokunmatik çalışıyor. Ölü piksel olsa dokunmatik çalışmaz diye düşünüyorum. Ekran çözünürlüğünü değiştirdim önce bir düzeldi sonra bir gün sonra gene aynı yer kararma oldu. Acaba neden olabilir yardımınızı bekliyorum teşekkürler

Aynı durum bizim de 1 tahatamızda var.
Sağ alt köşede.
Kararmanın imaj ile alakası olmadığını düşünüyorum.
Servis geldi ve paneli değiştiricez dedi.
Ben de nasıl olsa işlev görüyor deyip çok üstüne düşmedim.
Servis hala gelecek :)
Ama eğer farklı bir imaj deneyip de başarılı olursanız buraya yazın lütfen...

İmaj ile alakası yok ölü piksel 2 tahtada bizim okulda vardı servis götürdü yenisi gelecek

Peki hocam kabul işlemi benzeri bir şey yapmadık kullanabilirsiniz dediler kullanıyoruz bir sıkıntı olur mu servisi arasak

Servis donanımsal hata deyip götürdü arkadaşlar garanti kapsamında ekran kararması olursa arayın servisi gelip götürüyor

Benim sınıfın tahtasının sol alt köşede kararma oldu. Yarın gelecekler bakalım.

Kararma tahtanın alt kısmındaki ledlerle alakalıymış bizde de oluyor arada gelip ledleri değiştiriyorlar garanti kapsamında

Dün bizde de bir tahtada meydana geldi. Alt orta kısımda kullanırken 1 saat sonra kararma oldu. Notunu aldım servis formu düzenleyip göndereceğim.

hocamkararma iki türlü olur içindeki floresan kısmı bozulmuş oolabilir bide convertör kart arızası olabilir biri garantiye giriyo diğeri girmiyor problem etmeyin servis gelince hallediyor ama tam garanti kapsamına girer diyemiyorum bneim başıma daha önce bi kaç defa geldi.. kesinlikle imaj dan degil

bizde de oldu aynı. soldaki hoparlörün üst kısmı yukarıya doğru soluklaşarak karardı iki karış boyutunda. servisteki arkadaşa resmini çekip attım. panelin ledi ölmüş paneli söküp tamir etmemiz gerek dedi. yani yazılımsal birşey değil arkadaşlar.

ledler bozuluyor arkadaşlar.o değiştiriliyor.sizden video kayıt isterler.Kararmanıın nasıl olduğu gibi.

Merhaba hocalarım. bildiğiniz üzere faz 2 tahtaların garantisi bitti ve biz sıklıkla bu ekran kararması sorunları yaşıyoruz. Bunun sebebi nedir, led arızası olmaması için nelere dikkat etmeliyiz, bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Merhaba hocalarım. bildiğiniz üzere faz 2 tahtaların garantisi bitti ve biz sıklıkla bu ekran kararması sorunları yaşıyoruz. Bunun sebebi nedir, led arızası olmaması için nelere dikkat etmeliyiz, bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.
Ben servisçi arkadaşa sordum : "Bu arıza neden kaynaklanıyor" diye, "Tahta açıkken kapağı kapatıyorlar, aşırı ısınmadan dolayı oluyor" dedi.

Geri