Faz-1 - Windows 7 - Güncel İmaj (02.10.2018)

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
İlimiz Faz-1 etkileşimli tahtaları için hazırlamış olduğum Windows 7'li imajdır.

Özellikleri:
* 02.10.2018 tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* Imaj boyutu 13.2 GB'tır.
* Etkinleştirme problemi yoktur. Sistem hızlı ve stabildir. .Otomatik güncelleştirmeler kapalıdır.
* Tek kullanıcı vardır ve yönetici yetkilidir.
* Microsoft Office 2010 yüklenmiştir; etkinleştirilmemiştir. Herhangi bir etkinleştirme uyarısı çıkmamaktadır.
* Atak 2.0 ve TimeFreeze test edilmiştir. (TimeFreeze kurulumunda Cache Bellek alanı olarak en az 10240 MB olarak belirleyin.)
* Netsupport School 11.41.19 TR öğrenci sürümü kurulmuştur. Herhangi bir tahta ya da bilgisayarda öğretmen sürümünü kurarak tüm tahtaları görüntüleyebilirsiniz.
* Python yüklendi ve derste işlenmeye hazır durumdadır.
* PC Remote Receiver programı yüklendi. Öğretmen Android veya iOS telefonu ile tahtayı kablo gerektirmeksizin kontrol etme ve görüntü paylaşma gibi özellikleri kullanabilir. Aynı isimli uygulamayı mağazadan telefonuna kurmak zorundadır.
* Rufus ve WinSetupFromUsb ile usb belleğe yükleme test edildi.
* Google Drive linki olup MD5 ve SHA1 değerleri aşağıdadır.

Yeni Sürüm: https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-1-imaj-windows7-eylul-2019.170499/

MD5: 1c67ea7d1b9fa521e2fd574f7ab0863f
Sha1: b1b45c5915ad330c06f00ea980600ccf7568789d

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Son düzenleme:
teşekkürler hocam denemek isterim, hangi uygulamada yazdıralım iso yu? rufus,universal,iso to usb? bazen sorun çıkarabiliyor belli birinde yapmazsak

Winsetupfromusb programı ile daha sağlıklı oluyor. Birkaç gün içinde güncel yeni imajı paylaşacağım isterseniz bekleyin hocam.

Faz1’lerde win7’den başkası yalan, imaj boyutu da çok makul ;) MEB sertifikası da yüklüyse ve q klavye ayarlı ise geriye timefreeze’leyip kullanmak kalır :)

Elinize sağlık hocam. Çok teşekkür ederiz.

Sertifika yüklü ve Q klavye ayarlanmış hocam. Timefreeze test edilmiştir, bir sorun olmayacaktır.

kurmaya çalıştım ama hata veriyor..rufus ile kurarken mbr seçerek kurdum,gpt mi seçmem gerekirdi..Hata veriyor ve yeniden başlat menüsü geliyor. Neden olabilir _

kurmaya çalıştım ama hata veriyor..rufus ile kurarken mbr seçerek kurdum,gpt mi seçmem gerekirdi..Hata veriyor ve yeniden başlat menüsü geliyor. Neden olabilir _
Rufus son sürümü ile deneyin ve mbr seçin hocam. Bazen Rufusta problem çıkabiliyor. 2. Defa Rufus ile yükleme yapın.
WinSetupFromUsb ile daha sağlıklı yükleme yapar.

Hocam rufus mu win to usb ile mi yazdırmak daha iyi? Ve Admin şifresini özele gönderebilirmisiniz. Teşekkürler
WinSetupFromUsb'yi daha çok kullanıyorum hocam. Bununla ayrıca multiboot sistem de oluşturabiliyorsunuz.
Kullanıcı şifresizdir hocam.

Rufus son sürümü ile deneyin ve mbr seçin hocam. Bazen Rufusta problem çıkabiliyor. 2. Defa Rufus ile yükleme yapın.
WinSetupFromUsb ile daha sağlıklı yükleme yapar.
İmajı ekle deyince bu hatayı verdi bu seferde,ilk defa başıma geldi..Yardımlarınız ve emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    574 KB · Görüntüleme: 126
windows usb tool da da aynı hatayı verdi,ilk defa başıma geliyor:)

Ekli dosyalar

• Adsıza.png
    Adsıza.png
    526.1 KB · Görüntüleme: 69
hocam wintousb kullanırken fat32 mi seçiyoruz yoksa ntfs mi?seçiyoruz. Flashı formatı önemli mi?

Hocam imajımızı tahtaya kurdum ama son kertede driverler yuklenmedi diye bir uyarı verdi. Tahta açıldı ama dokunmatik ve ag çalışmıyor win7 orijinal driverlerini bulup kurdum. Yine çalışmadı. Fare ile touch pad ayarlarina tıklandığında touch pad bulunmadı diye bir hata veriyor. Bir oneriniz var mi. (Donanimsal bir problemde degil Win10da dokunmatik çalışıyordu.)

Hocam imajımızı tahtaya kurdum ama son kertede driverler yuklenmedi diye bir uyarı verdi. Tahta açıldı ama dokunmatik ve ag çalışmıyor win7 orijinal driverlerini bulup kurdum. Yine çalışmadı. Fare ile touch pad ayarlarina tıklandığında touch pad bulunmadı diye bir hata veriyor. Bir oneriniz var mi. (Donanimsal bir problemde degil Win10da dokunmatik çalışıyordu.)
Hocam imajı hangi program ile yüklediniz flash belleğe? İmajın içinde zaten orijinal driverler yüklüdür. İmajı yeniden yükleyin tahtaya öyle deneyin.

Geri