Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
Hocam forumda 14 sayfaya kadar baktım ama aldığım hatayı alan başka yok herhalde neyi yanlış yapmış olabilirim artık direk foto ekleyip sorayım dedim. Bu ekran geldikten biraz sonrada 3 saniye sonra kapatilacak diyor ve et kapanıyor

Bi akıllı tahtaya iso dosyası içindeki maygunimg dosyasını kopyala. Maygunimg dosyasını etkullanıcılarla paylaş. Bağlantıyı kopyala ağyolu.txt dosyasına yapıştır. Ağyolu.tx dosyasını mini önyükleme iso dosyasının içine yapıştır. Sonra miniönyükleme iso dosyasını başka bi akıllı tahtada çalıştır. Falan filan ben yapamadım. Akıllı tahtaların aynı ağa bağlı olmama ihtimali var mı bilemedim açıkçası.
Neyi eksik yapıyorum nerede yanlış var. Bi tahtaya yaparken bütün sistemi sildim :D tekrar başka bi imaj yükledim ama o güzel imaj değil. Bu imajı kullanmak istiyorum ama beceremedim yardım pls

Son düzenleme:
Hocam hata yok.Şu anda ağ üstünden kurulan versiyon deneniyor.Usb den kurulan için biraz bekleyeceğiz sanırım
Sağol hocam. Kafayi yicektim. Forumda bi bi t vatandas bile sorun yasamadim rahat kuruluyor deyince kendimi sorgulamaya baslamistim. Bırak yedek imajimda yoktu yani. Keşke calisan son imaj bekliyor olsaydi driveda

Tm hocam
Kalibrasyonu öyle deniim
Yarın faz 2 nin yazılımı görmüyordu
Yeni imajda ekli ve ayarları yapılmış gösteriyor
Birde son ben kalibre yapayım dedim olmadı

hocam FAZ 1 de kalibrasyon butonları aktif mi siz de. benim denedigimde pasif görünüyordu sanırım dokunmatik arızalı.
eger sizde aktif ise kalibreyi sıfırla yaptıgınızda düzelmesi lazım

Ben de sene başından beri sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Tüm btr arkadaşlarıma tavsiye ettim. Kesinlikle mükemmel ve çok kullanışlı. Eline sağlık hocam. 2019 güncellemeli olanı da bu dönem başı indirip Tahtalara kurdum. İlk kurulumda sıkıntı yok. Sonra kendini güncellemeye alıyor. Bu güncelleme sonrası klavye küçülüyor. Forumu taradım. Bi uygulama paylaşmışsınız bu konuda. Ama işe yaramadı bende. Nette Bi çözüm daha uyguladım. O da olmadı. Bi de Google Chrome Da sürükle bırak etkinliklerinde sıkıntı yaşadık. Algılamıyor. Eba etkinliklerini mozilla dan girerek çözdük ama morpa kampüs etkinlikleri hiçbirinde çalışmadı. Yaşayan var mı böyle bir sıkıntı? Baştan imaj attım, chromu kaldırıp tekrar kurdum VS düzelmedi. Tahtalar faz2

Hocam paylaşırken Everyone ve parolasız paylaştığımızda nasıl olacak agyolu.txt içeriği?

Hocam yinede bir kullanıcı adı ve parolası bilgisi bulunsuz.

Parolasız paylaşımda da kullanıcı adı ve parola istiyor ama herşeyi kabul ediyor.

Sanırsam ISO dosyasında sıkıntı vardı, şu an upload ediyorum 1 saate biter.

• Faz 1 için kalibrasyon yazılımı nda sorun mu varki hocam kalibre et dediğimde noktalara dokunduğum halde tepki vermiyor esc ile çıkmak gerekiyor
Faz 1 ET de bu sorunu bende yaşamıştım. Faz 2 lerdeki driverı yeniden kurduğumda düzelmişti. Sizde faz 2 driver varsa deneyin. Yoksa haber verin yarın yüklerim buraya...

Faz 1 ET de bu sorunu bende yaşamıştım. Faz 2 lerdeki driverı yeniden kurduğumda düzelmişti. Sizde faz 2 driver varsa deneyin. Yoksa haber verin yarın yüklerim buraya...

Başlat menüsünde sağ alt tarafta üzerine gelince Optical Touch Screen Control Panel yazan mavi renkli bir kısayol var. Bu faz-1 lerin dokunmatik yazılımı. Tek başına çalışıyormu bilmiyorum ama eğer çalışmaz ise önce "C:\Program Files (x86)\Optical Touch Device\" altında OtdSvc.exe uygulamasını yönetici olarak çalıştırıp sonra tekrar deneyin.

Sonucuda bildirirseniz sevinirm.

Son yüklediğim imajın indirme bilgilerini veriyorum. Dosyanın düzgün inip inmediğini buradan anlayabilirsiniz.
Genelde hangisi kullanılıyor bilmiyorum ama inşallah bunlar yeterlidir.

1355280219_maygun_mini_onyukleme.iso
Boyut: 355942400 bayt (339 MB)
MD5: 249AB0D0DA6706B31C82B33E6287F92E

1355280219_maygun_imajli_onyukleme.iso
Boyut: 8440844288 bayt (8049 MB)
MD5: DA6B088CE3D4555A06DF7FC4EC600E89

Son düzenleme:
@exelsior Hocam merhaba okulumuzda Vestelin kendi windows 8.1 imajını kullanıyorduk fakat sizin imajınıza geçme kararı aldık , imaj gayet güzel hoş olmuş elinize sağlık ancak bizim okuldaki çocuklara dayanmıyor tahta ve kilitleride bozuk ondan dolayı deepfreeze atmak istiyoruz. Her zaman ki gibi Faronics DeepFreeze Standart kurmayı denedik ancak versiyon 7 kurulumda hata veriyor , versiyon 8 (son sürüm) de kurulumda hata vermiyor normal işlemi tamamlıyor bilgisayarı yeniden başlatıyor kendisi ama açılınca deepfreeze gelmiyor. Bu programı kurabilmemiz için bir öneriniz varmıdır yada sizin tavsiye ettiğiniz sizin imajda çalışan bir deepfreeze programı varmıdır ?

Birde ek olarak hocam şuanda FAZ-2 Olan 3 farklı tahtamıza kurduk birisi direk Windows 10 Pro Education sürümü olarak dijital lisans ile etkinleşti ancak diğer 2 tahtamızda lisans kodunu görüyor ama etkinleştirme hatası veriyor , etkinleştirme işlemi yapmıyor çözümü nedir ?

Son düzenleme:
Son yüklediğim imajın indirme bilgilerini veriyorum. Dosyanın düzgün inip inmediğini buradan anlayabilirsiniz.
Genelde hangisi kullanılıyor bilmiyorum ama inşallah bunlar yeterlidir.

---------------------------
Checksum bilgisi
Ad: 1355280219_maygun_mini_onyukleme.iso
Boyut: 355942400 bayt (339 MB)

MD5: 249AB0D0DA6706B31C82B33E6287F92E

Checksum bilgisi
Ad: 1355280219_maygun_imajli_onyukleme.iso
Boyut: 8440844288 bayt (8049 MB)

MD5: DA6B088CE3D4555A06DF7FC4EC600E89

MD5 yeterli hocam digerlerine ihtiyaç yok

@exelsior hocam son imajı attığım bir tahtanın arkaplanını değiştirmişler. Kişiselleştir ekranında pasif hala. Herhangi bir resim açıp masaütü arkaplanı olarak ayarla dediğimde değişmiş olan arka plan görünümü değişti benim işlem yaptığım görsel arka plan olmadı.
yani örneğin sol anahtrı görseli arkaplan yapılmış. ben Atatürk görselini arklaplan olarak ayarla dediğimde sol anahtarı ekrana sığdır işlemi yapılmış gibi oldu. Atatürk masaüstü arkaplan görüntüsü olmadı. Var olan arkaplanı değiştiremiyorum ki olması gereken bu ama bir şekilde aşılmış.
İnternet üzerinden wallpaper diye arama yapılmış ve oradan bir görsel arkaplan olarak ayarlanmış diye anlattılar ama tam olarak nasıl yapıldığını tarif edemediler.

@exelsior hocam son imajı attığım bir tahtanın arkaplanını değiştirmişler. Kişiselleştir ekranında pasif hala. Herhangi bir resim açıp masaütü arkaplanı olarak ayarla dediğimde değişmiş olan arka plan görünümü değişti benim işlem yaptığım görsel arka plan olmadı.
yani örneğin sol anahtrı görseli arkaplan yapılmış. ben Atatürk görselini arklaplan olarak ayarla dediğimde sol anahtarı ekrana sığdır işlemi yapılmış gibi oldu. Atatürk masaüstü arkaplan görüntüsü olmadı. Var olan arkaplanı değiştiremiyorum ki olması gereken bu ama bir şekilde aşılmış.
İnternet üzerinden wallpaper diye arama yapılmış ve oradan bir görsel arkaplan olarak ayarlanmış diye anlattılar ama tam olarak nasıl yapıldığını tarif edemediler.
Hocam bu birçok farklı şekilde yapılmış olabilir. Özelden yazıyırum.

@exelsior Hocam merhaba okulumuzda Vestelin kendi windows 8.1 imajını kullanıyorduk fakat sizin imajınıza geçme kararı aldık , imaj gayet güzel hoş olmuş elinize sağlık ancak bizim okuldaki çocuklara dayanmıyor tahta ve kilitleride bozuk ondan dolayı deepfreeze atmak istiyoruz. Her zaman ki gibi Faronics DeepFreeze Standart kurmayı denedik ancak versiyon 7 kurulumda hata veriyor , versiyon 8 (son sürüm) de kurulumda hata vermiyor normal işlemi tamamlıyor bilgisayarı yeniden başlatıyor kendisi ama açılınca deepfreeze gelmiyor. Bu programı kurabilmemiz için bir öneriniz varmıdır yada sizin tavsiye ettiğiniz sizin imajda çalışan bir deepfreeze programı varmıdır ?

Birde ek olarak hocam şuanda FAZ-2 Olan 3 farklı tahtamıza kurduk birisi direk Windows 10 Pro Education sürümü olarak dijital lisans ile etkinleşti ancak diğer 2 tahtamızda lisans kodunu görüyor ama etkinleştirme hatası veriyor , etkinleştirme işlemi yapmıyor çözümü nedir ?

Hocam deepfreeze gerek yok.

Win 8.1 den 10 a geçiş bitti ama eğitim sürğmlerinde devam ediyor diye biliyorum. Etkinleştirme internette sorun yoksa Microsoft ile alakalı, zamanla hallolur inşallah, keşke daha önceden en az bir kere windows 10 yükleseydiniz.

Önceki sürümde Dokunmatik kalibrasyon çalışmıyor. Faz1 tahtalarda hiç aktif olmuyor. Faz2 tahtalarda kalibrasyon programı aktif oluyor fakat ilk başta kare kutucuklara tıklayın dediği ekranda ne kadar uygulasakta dokunmalarımızı görmüyor. Fatih kalemle de denedik durum aynı. Yeni sürüm kuran arkadaşlar kalibrasyon çalıştırabildiniz mi?
Ekleme: Morpakampüste sürükle bırak etkinlikleri çalışmıyor.

Başlat menüsünde sağ alt tarafta üzerine gelince Optical Touch Screen Control Panel yazan mavi renkli bir kısayol var. Bu faz-1 lerin dokunmatik yazılımı. Tek başına çalışıyormu bilmiyorum ama eğer çalışmaz ise önce "C:\Program Files (x86)\Optical Touch Device\" altında OtdSvc.exe uygulamasını yönetici olarak çalıştırıp sonra tekrar deneyin.

Sonucuda bildirirseniz sevinirm.
Hocam bendeki sorunu FAZ2 driver kurarak çözmüştüm. Sıkıntı bende değil @mehmetkeskin64 adlı arkadaşta...

Son düzenleme:
Hocam bu durumu da ortadan kaldırdım.

Yeni özellik eklendi:
  • Duvarkağıdı kilitlendi.
  • Sistem üzerinde bulunan imaj yükleme ortamını güncellemek için geliştirdiğim araç, ISO dosyası kök dizinine eklendi.(Bu özellik son sürümde tekrar değişmiştir)
    • Bu özellik sayesinde klavye ve f7 basmak gerekmeksizin sistem üzerindeki kurtarma ortamı çalıştırılarak, takılı usb bellekteki ayar txt dosyalarıyla yönlendirmeli YENİ sürüme uygun imaj yükleme işlemi yapılması sağlandı. Bu güncelleme yapılmaz ise yeni imajı, eski sürüm yükleme ortamıyla yüklemeye çalışıyor ve bu da bazı özelliklerin çalışmamasına, hatalı çalışmasına yada tutarsız çalışmasına neden oluyordu. Bu özelliği kullanan tahmin ettiğimden fazlaymış.

Son düzenleme:
cevap verirseniz sevinirim
kullanıcı şifresi yok, sistem direk açılır. Administrator şifresi ise (program vs kurmak-çalıştırmak isterseniz) iso içerisinde .exe şeklinde mevcut, exe ye tıklarsanız administrator şifresi direk clipboarda kopyalanır ve yapıştırırken kimse göremez.

Bugün arkadaşlardan 2 adet geri bildirim aldım. Birisi duvar kağıdı ile ilgili, bir diğeri DSurucusu dosyalarının kopyalanmaması ile ilgiliydi.
Bir de mart ayına girmemizden dolayı bir hata iletisi farkettim, sayısistemleri çevrimindenn kaynaklanan bir sorundu onu da çözdüm.
Şu anda bu sorunlar giderilmiş durumda ve tekrar güncelliyorum.

Hocam kolay gelsin. Kurulumda şöyle bir hatayla karşılaşıyorum. Nedeni nedir?

Ekli dosyalar

• 20190302_140633.jpg
    20190302_140633.jpg
    171.9 KB · Görüntüleme: 40
Hocam indirdiğiniz imajı, linkinden bir kontrol edin güncel olanı mı diye.

1855010319_maygun_imajli_onyukleme.iso

En son bu herhalde. Ben bunu indirip kurmaya çalıştım. Okulunuzun web sitesinde bu bulunmaktaydı.

1855010319_maygun_mini_onyukleme.iso

Daha sonraki anlatımınızda bundan bahsetmişsiniz. Ben de anlattığınız şekilde mini ön yüklemeyle yaptım. Ne dediyseniz harfi harfine yaptım. Ama çıkan hata o şekildeydi.

1855010319_maygun_imajli_onyukleme.iso

En son bu herhalde. Ben bunu indirip kurmaya çalıştım. Okulunuzun web sitesinde bu bulunmaktaydı.

1855010319_maygun_mini_onyukleme.iso

Daha sonraki anlatımınızda bundan bahsetmişsiniz. Ben de anlattığınız şekilde mini ön yüklemeyle yaptım. Ne dediyseniz harfi harfine yaptım. Ama çıkan hata o şekildeydi.
Bir kaç defa daha bu hata bildirilmişti, kimisi tekrar indirince düzeldi,kimisinde ben imajı tekrar yüklemiştim.
İmajı inidiripbir de öyle tekrar deniyorum.

Geri