Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
Hocam mümkünse yeni imajı bizimde güncelleyip iso haline getirebileceğimiz bir halde yayınlarsanız çok memnun oluruz. Bolca dua alırsınız

Mustafa hocam imajınızda daha önce sağ tuşta var olan windows defender ile tara seçeneği şu an yok bununla ilgili bir uygulama yaparsanız seviniriz.

YARDIM LAZIM!
Bu aşamada bana Faz-1 lerin donanım özelliklerini verebilecek olan var mı. Sürücü güncellemelerini de yapıyorum, bunun için tam aygıt adları lazım.
Wlan-Lan-Vga-Audio,Chipset aygıtlarının tam adları ve donanım kimliklerine ihtiyacım var.
Donanım kimlikleri aygıta sağ tık özellikleri, ayrıntılar, donanım kimlikleri seçilince listede en üstte yazan ifadedir.

Örnek Donanım Kimliği: PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_14371A46&REV_04

Mevcut lisansları var pc ler eski sayılır hocam oem 8-10 yıllık pc
Hocam 8-10 yıllık pc ye 64 bit windows 10 kurmaya çalışma sıkıntılı olabilir. En başta 64 bit desteği olmama ihtimali var. Sonra donanım yetersiz gelebilir. Tüm bunlar bir yana windows 10 da kullanıma uygun geçerli bir lisans olmayınca yasal etkinleştirme olmaz.

Değerli hocam, D sürücüne kopyalanacak dosyalar için kullandığımız klasör gibi bir de katılımsız programları atabileceğimiz bir KATILIMSIZ klasörü olsa ve kurulumun bir noktasında komut dosyası ile bu klasör içerisindeki katılımsız exeler otomatik olarak sırayla çağırılarak kurulsa güzel olur diye düşünüyorum. Nitekim birçok programın katılımsız versiyonları internet de bulabilmekte. Hatta konuya ait ilk mesaja birkaç programın katılımsız versiyonunun linkide koyulabilir.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Değerli hocam, D sürücüne kopyalanacak dosyalar için kullandığımız klasör gibi bir de katılımsız programları atabileceğimiz bir KATILIMSIZ klasörü olsa ve kurulumun bir noktasında komut dosyası ile bu klasör içerisindeki katılımsız exeler otomatik olarak sırayla çağırılarak kurulsa güzel olur diye düşünüyorum. Nitekim birçok programın katılımsız versiyonları internet de bulabilmekte. Hatta konuya ait ilk mesaja birkaç programın katılımsız versiyonunun linkide koyulabilir.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Hocam bu dediğiniz olay mümkün ama olay biraz farklı. İmaj kurulduğunda sınırlı kullanıcıda açılıyor. Eğer kurulumdan sonra uygulama kurulumlarına geçerse ilk anda yönetici izni gerekli diyerek kullanıcı hesabı kontrol denetimie takılacaktır.

Bu arada bu şekilde hazırlanan katılımsız kurulumlar tamamen isteyen kişi tarafından hazırlanır. Bu genellikle bir script ile yaptırılır. Bazı uygulamalar GUI gerektirmeyen sessiz kurulum parametrelerine sahipken, bazı uygulamalar illa bir kullanıcı GUI etkileşimi ister. Bu da bir script ile aşılabilir.

Mesela elinizde bu şekilde atıyorum 12-13 program kurulumu ve bir başlatıcı script dosyası içeren bir içerik hazırda olsa, ben bunu ilk oturum açmada bir kez çalışmak üzere ayarlayabilirim. Ama dediğim gibi kullanıcı hesabı denetimi yönetici parolası isteyecektir.

Bu durumda en iyisi işin bu KATILIMSIZ kısmını kendinizin hazırlaması ve kurulum bittikten sonra o bilgisayarada yönetici olarak scriptin çalıştırılmanızdır. Katılımsız kurulum içeriği ni D: sürücüsüne atılacak dosyalar içeriisne koyabilirsiniz, kurulumda süre uzar. Yada daha güzeli bu içeriği bir bilgisayarda ağ paylaşımına açıp kısayolunu masaüstüne attırıabilirsiniz.

Bunun için size bir pencere aralamak istiyorum: AutoIt Scrpting Language. Çok basit bir şekilde kurulum scriptleri oluşturabilirsiniz.

Hocam imajı nasıl hazırladınız nasıl özellestirdiniz driver ve programlari nasil enjekte ettiniz ayrintili bilgi vermeniz mumkun mu bizde kendimize ait imajimizi yapsak. Kolay gelsin tebrikler

Acaba yeni gelecek olan Windows 10 1809 imaj sürümünde windows güncellemelerini tamamen devre dışı bıraksam mı?
Ne dersiniz...?

geri sayım sayacı koyabilirsiniz sınavlarda denemelerde öğrenciler sürekli kaç dkk kaldı diyor ben program kuruyorum ama imajda olsa daha guzel olur sonra tahtayı uzaktan kontrol edebilecek pcremote gibi bişey yapılabilir buda baya kulanıslı

geri sayım sayacı koyabilirsiniz sınavlarda denemelerde öğrenciler sürekli kaç dkk kaldı diyor ben program kuruyorum ama imajda olsa daha guzel olur sonra tahtayı uzaktan kontrol edebilecek pcremote gibi bişey yapılabilir buda baya kulanıslı

Hocam böyle bir kullanım ilk sizden duydum. Genelde sımavlarda tahtalar kapalı oluyor. Genele hitap eden bir uygulama değil galiba. Ama yinede kullandığınız program nedir öğrenmek isterim.

Hocam böyle bir kullanım ilk sizden duydum. Genelde sımavlarda tahtalar kapalı oluyor. Genele hitap eden bir uygulama değil galiba. Ama yinede kullandığınız program nedir öğrenmek isterim.
Hocam ben ortaokulda çalışıyorum bizde liselere hazırlık deneme sınavları oluyor o zaman çalıştırıyorum geri sayım sayacını tam hatırlamıyorum ama öyle rasgele indirmiştim free timer dı sanıırm güzel olur bence zamanı giriyorsunuz manuel kendisi sayıyor ikide bir öğrenci sorup sınıfta ses konsantrasyon bozukluğuda olmuyor

Bence de evet ama bu ilerde başka bir soruna sebep olabilir mi? Esas sorun bu. Bunu kestirebilmek lazım. Yanlış hesap bağdattan dönmesin sonra.

Otomatik güncelleme, güncelleme olmamasından daha çok sorun çıkartıyor.

Güncellemeye ihtiyaç duyulursa nasıl etkinleştirilebileceğini belirtirseniz ihtiyaç halinde sorun aşılır.

İmajın güncel hali Faz-1'de stabil çalışıyor mu?

Emekleriniz için tekrar teşekkürler Hocam.

Otomatik güncelleme, güncelleme olmamasından daha çok sorun çıkartıyor.

Güncellemeye ihtiyaç duyulursa nasıl etkinleştirilebileceğini belirtirseniz ihtiyaç halinde sorun aşılır.

İmajın güncel hali Faz-1'de stabil çalışıyor mu?

Emekleriniz için tekrar teşekkürler Hocam.
Şu an indirmede olan çalışıyor, yenisini yayınlamadım. Faz1 lerin donanım özellikleri ile ilgili bilgi istemiştim arkadaşlardan. Sürücü güncellemeleri için. Henüz dönen olmadı. Ona göre yenisini yayınlayacağım.

YARDIM LAZIM!
Bu aşamada bana Faz-1 lerin donanım özelliklerini verebilecek olan var mı. Sürücü güncellemelerini de yapıyorum, bunun için tam aygıt adları lazım.
Wlan-Lan-Vga-Audio,Chipset aygıtlarının tam adları ve donanım kimliklerine ihtiyacım var.
Donanım kimlikleri aygıta sağ tık özellikleri, ayrıntılar, donanım kimlikleri seçilince listede en üstte yazan ifadedir.

Örnek Donanım Kimliği: PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_14371A46&REV_04

İmajın içinde yer alan bilgiler dosyasındaki direktifler dogrultusunda gerekli şeyleri yaptım ama masaüstü rsmini değiştiremedim.ilgili klasörün içine Duvarkagidi.jpg şeklinde dosyayı attıktan sonra imajı yükledim ama olmadı.nerede hata yaptım acaba?

İmajın içinde yer alan bilgiler dosyasındaki direktifler dogrultusunda gerekli şeyleri yaptım ama masaüstü rsmini değiştiremedim.ilgili klasörün içine Duvarkagidi.jpg şeklinde dosyayı attıktan sonra imajı yükledim ama olmadı.nerede hata yaptım acaba?
Hocam bir kez imajı uyguladığınız bilgisayara, duvar kağıdını usb belleğe attıktan sonra tekrar mı usb bellek ile yüklemeye çalıştınız?

Hocam ben ortaokulda çalışıyorum bizde liselere hazırlık deneme sınavları oluyor o zaman çalıştırıyorum geri sayım sayacını tam hatırlamıyorum ama öyle rasgele indirmiştim free timer dı sanıırm güzel olur bence zamanı giriyorsunuz manuel kendisi sayıyor ikide bir öğrenci sorup sınıfta ses konsantrasyon bozukluğuda olmuyor
Hocam bahsettiğiniz programı inceledim. Size şöyle bir yöntem önereceğim. Free timer programının portable olanının bir et nin d: sine atın. Ayarlarını yapıp, uygulama kısayolunu masaüstüne atın.
Bu kısayolu usb bellektedi imaj dosyasının yanına kopyalayın. D: deki uygulama klasörünü de usb bellekteki DSurucusu klasörüne atın. İmaj usb bellekten kurulduğunda masaüsyüne kısayolu ve d: de gerekli uygulama klasörü ile beraber gelecektir.
Bu işlem ağ üzerinden kurulumla da geçerlidir.
Aynı mantıkla birçok uygulama imaja eklenebilir.
Kolay gelsin.

Geri