FAZ 1 Clonezillla İmajı Paylaşıyorum.

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
https://goo.gl/huyXZZ

İşletim Sistemi:Windows 7 (Touchscreen panel çalışmadığı için win 10 yapmadım)
Boyut:42 GB
Part Sayısı:59
Part Boyutu:700 MB

Clonezilla ile hazırlanmış İSO dosyasıdır.Kurulumda sadece bir onay vermeniz gerekiyor.Universal USB installer ile flash disk e yazınız.

Kullanıcı : Administrator (şifresi kaldırılmış)

KURULU PROGRAMLAR

1‐Libre Office

2‐Solutions Türkiye ( A1‐A2) (İngilizce)

3‐Headway Elemantary (İngilizce)

4‐Asel Akıllı Tahta (ASEL Yayınları Z‐Kitap Flash İle Çalışıyor)

5‐Antropi

6‐Starboard Software

7‐Epic Pen

8‐Dyned Courseware‐Dyned Record Manager

9‐V‐Sınıf Etkileşimli Tahta

10‐Google Earth

11‐Sanlab 9‐10‐11‐12

12‐Akser Aktif Kitap (Kuran‐ı Kerim)

13‐Elifba

14‐Aver Vision Doküman Kamera

15‐Adobe Reader X

16‐Foxit Reader

17‐Winrar

18‐VlC Player

19‐K‐Lite Codecs

20‐Gom Player

21‐Quicktime Player

22‐Fences

23‐Bilgiyolu – Kültür Test (Lise)

Ekli dosyalar

• ekran goruntusu.png
    ekran goruntusu.png
    340 KB · Görüntüleme: 1,845
Hocam ben de kendime bir imaj hazırlamıştım ama şöyle bir sorunum var. Normalde vestelin verdiği imajdaki keyi girince kurduğum win 7 pro kabul etmedi. Ben de tahtayı öğrencilerle sökerek arkasındaki etiketin keyini girdim etkinleştirdim. Ama diğer tahtalara bu imajı yüklediğimde benden yine etkinleştirme için key istedi. Ama ne vestel imajının keyini ne de benim BT sınıfındaki tahtanın eyini kabul etmedi.

Sizde bu imajla diğer tahtalara kurulum yapınca aynı sorun söz konusu mu? Her tahtada etkinleştirmek için ürün anahtarı istiyor mu? Bu problemi nasıl çözdünüz? (Bahsi geçen sistem Faz 1 windows 7 pro)

açılış hızı nasıl hocam bendeki win7 li imajın açılması hazır hale gelmesi 2 dakika sürüyor hızlıysa bunu indiriyim?

Bu imajı yüklersek, tahtanın içindeki kendi kurtarma bölümünü de silmiş oluyoruz değil mi? Hani F8-Bilgisayarı Onar- Windows yükle diyerek ilk haline döndürebilir miyiz istesek yine tahtayı?

julian41' Alıntı:
Bu imajı yüklersek, tahtanın içindeki kendi kurtarma bölümünü de silmiş oluyoruz değil mi? Hani F8-Bilgisayarı Onar- Windows yükle diyerek ilk haline döndürebilir miyiz istesek yine tahtayı?

yüklenebilir.

emrahsahan' Alıntı:
julian41' Alıntı:

yüklenebilir.

Tüm partları indirdim sorunsuzca, tekrar paylaşımınız için teşekkürler.

32'lik Flasha sığmayacağı için elimde boşta duran Harici HDD'yi ikiye böldüm. Böldüğüm HDD'nin ayırdığım bir bölümüne iso'yu Universal Usb Installer ile boot ettim, aynı flashlar için yaptığımız gibi yani. Ama acaba iso'yu hariciye boot yaparken yapmak gereken ekstra bir şey var mı?
Hariciden ilk defa bootable device yapmayı deniyorum.. Ek bir şeye gerek var mı acaba?

julian41' Alıntı:
emrahsahan' Alıntı:
julian41' Alıntı:

yüklenebilir.

32'lik Flasha sığmayacağı için elimde boşta duran Harici HDD'yi ikiye böldüm. Böldüğüm HDD'nin ayırdığım bir bölümüne iso'yu Universal Usb Installer ile boot ettim, aynı flashlar için yaptığımız gibi yani. Ama acaba iso'yu hariciye boot yaparken yapmak gereken ekstra bir şey var mı?
Hariciden ilk defa bootable device yapmayı deniyorum.. Ek bir şeye gerek var mı acaba?

Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok sadece açılışta f7 ile hariciden boot edeceksiniz.

emrahsahan' Alıntı:
julian41' Alıntı:
emrahsahan' Alıntı:
julian41' Alıntı:

yüklenebilir.

Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok sadece açılışta f7 ile hariciden boot edeceksiniz.

Teşekkürler sayın hocam, iyi çalışmalar.

MEB hattından indirme şansımız yok sanırım. Direk link paylaşma imkanı olan varsa bir de direk link ile denesem indirmeyi.

Link çalışmıyor.
MEB üzerinden indirme yapılacak şekilde yükleme yapılabilir mi?
42gb olması evdeki kotayı doldurur.Teşekkürler.

emrahsahan' Alıntı:
https://goo.gl/huyXZZ

İşletim Sistemi:Windows 7 (Touchscreen panel çalışmadığı için win 10 yapmadım)
Boyut:42 GB
Part Sayısı:59
Part Boyutu:700 MB

Clonezilla ile hazırlanmış İSO dosyasıdır.Kurulumda sadece bir onay vermeniz gerekiyor.Universal USB installer ile flash disk e yazınız.

Kullanıcı : Administrator (şifresi kaldırılmış)

KURULU PROGRAMLAR

1‐Libre Office

2‐Solutions Türkiye ( A1‐A2) (İngilizce)

3‐Headway Elemantary (İngilizce)

4‐Asel Akıllı Tahta (ASEL Yayınları Z‐Kitap Flash İle Çalışıyor)

5‐Antropi

6‐Starboard Software

7‐Epic Pen

8‐Dyned Courseware‐Dyned Record Manager

9‐V‐Sınıf Etkileşimli Tahta

10‐Google Earth

11‐Sanlab 9‐10‐11‐12

12‐Akser Aktif Kitap (Kuran‐ı Kerim)

13‐Elifba

14‐Aver Vision Doküman Kamera

15‐Adobe Reader X

16‐Foxit Reader

17‐Winrar

18‐VlC Player

19‐K‐Lite Codecs

20‐Gom Player

21‐Quicktime Player

22‐Fences

23‐Bilgiyolu – Kültür Test (Lise)
HOCAM LİNK SİLİNMİŞ. TEKRAR YÜKLEME OLANAĞINIZ VARMI.

Geri