fatihle birlik de gelen aver cihazı nedir?

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar bu cihaz hakkında bilginiz varmı? klavuzda pek karışık geldi. basitçe özet olsa dedim.buraya yazdım . ne işe yarar. neler yapılabilir ve en kolay bağlantı şekli....

baş kısmını nasıl açacaz. klavuzda yazmıyor. çekersem kopacak. başsız kalcak

hocam aver cihazını sormuşsunuz size anlatayım.
cihazın adı döküman kamera.
bir bilgisayara usb girişinden takıp cd ile gelen programı yüklerseniz çalışmaya başlar.
programı kurup başlattıktan sonra 360 derece dönebilen kamera sayesinde kameranın gördüğü resmi tarayıcı gibi ama daha kısa sürede kaydedebilirsiniz. biraz kurcalarsanız kılavuza gerek kalmadan birçok özelliğinide kullanabilirsiniz.
extra yardıma ihtiyaqç duyarsanız pm atabilirsiniz.
destek sağlarız sizlere. aynı zamanda kamera olarakta çalışıyor.
usb veya hardiste direk kayıt yapabiliyor.
kolay gelsin.
Fatih projesi Eğitmeni

baş kısmını çekmiyorsun hocam.döndürürüyorsun alttaki tırtıklı kısımdan

projeyle gelen yazıcı da oldukça kapsamlı onunla ilgili paylaşımlar da faydalı olur diye düşünüyorum

Döküman kamera okullara bir tane veriliyor. Bizde öğretmenlerin sırayla sınıflara taşımasından sa bir yerde kurulu kalmasını ve ihtiyacı olanın direk kullanabilmesini sağlamak için sabit bir yere kurduk kamerayı. Kamerayı kurduk derken zaten hiç bir ekstra işi yok biliyorsunuz. sadece elektirik bağla yetiyor. fakat öğretmenlerin kamerada nasıl göründüğünü algılamaları için bir de vga çıkışından bir monitöre bağladım. Öğretmenler arkadaşlar doğrudan usb belleklerini takıyor ve monitörden görüntüyü ayarlayarak capture tuşu ile resimlerini alıyorlar. Yine de kullanımda zorlanabilme ihtimallerini düşünerek bir de yönerge hazırlayarak yanına astık. Gayet aktif bir kullanım oldu. İşi olan gidiyor hemen sayfaları resim olarak alıp usb ile akıllı tahtaya atıyor. Henüz kullanmayan okullara böyle bir kullanımı tavsiye edebilirim.

sedada' Alıntı:
Döküman kamera okullara bir tane veriliyor. Bizde öğretmenlerin sırayla sınıflara taşımasından sa bir yerde kurulu kalmasını ve ihtiyacı olanın direk kullanabilmesini sağlamak için sabit bir yere kurduk kamerayı. Kamerayı kurduk derken zaten hiç bir ekstra işi yok biliyorsunuz. sadece elektirik bağla yetiyor. fakat öğretmenlerin kamerada nasıl göründüğünü algılamaları için bir de vga çıkışından bir monitöre bağladım. Öğretmenler arkadaşlar doğrudan usb belleklerini takıyor ve monitörden görüntüyü ayarlayarak capture tuşu ile resimlerini alıyorlar. Yine de kullanımda zorlanabilme ihtimallerini düşünerek bir de yönerge hazırlayarak yanına astık. Gayet aktif bir kullanım oldu. İşi olan gidiyor hemen sayfaları resim olarak alıp usb ile akıllı tahtaya atıyor. Henüz kullanmayan okullara böyle bir kullanımı tavsiye edebilirim.

teşekkürler anlatım için

herohamster' Alıntı:
onunla zeki müreni görebileceğiz hadi hayırlı olsun :puhaha: :puhaha:

bn kameranın kullanımını öğretmenler odasında ufak bir toplantıyla anlattım ve aynen bununla karşılaştım:) Vay bee Zeki Müren'de izi görecek mi :)

Programı tüm tahtalara kurduk, isteyen öğretmen sınıfa götürüp çalıştırıyor, ama kesinlikle yetersiz 1 tane yetmeyecek piyasada 2 bin liraya satılıyor alınması da zor

mrb.Arkadaşlar döküman kamera bilgisayarda çalışıp gösterdiği halde etkileşimli tahatada görüntü vermiyor sebebini bilen var mı acaba? teşekkürler...

Arkadaşlar Fatih kapsamında gelen yazıcı da gerçekten çok kapsamlı, onunla ilgili de kullanım ve diğer önerileriniz var mı? Yazıcı hakkında da bilgi paylaşımı yapılması faydalı olabilir...

mkpinar' Alıntı:
mrb.Arkadaşlar döküman kamera bilgisayarda çalışıp gösterdiği halde etkileşimli tahatada görüntü vermiyor sebebini bilen var mı acaba? teşekkürler...

Kenarında küçük bir düğme var büyük ihtimal ondandir

rehberliği gittiğim lisede öğretmen fotolarını bunla çekmek istedi müdür yardımcısı.ama aletin görüntüsü komik onun önünde poz vermek dahada komik):
sonra vazgeçtiler onla çektirmekten. :lol:

Sadece fotoğraf tarayıp usbye aktaramak için fiyatı nedeniyle çok gereksiz bir araç...Kitaplardaki görsellerden daha fazlası nette var zaten.

hmmtklnc' Alıntı:
hocam aver cihazını sormuşsunuz size anlatayım.
cihazın adı döküman kamera.
bir bilgisayara usb girişinden takıp cd ile gelen programı yüklerseniz çalışmaya başlar.
programı kurup başlattıktan sonra 360 derece dönebilen kamera sayesinde kameranın gördüğü resmi tarayıcı gibi ama daha kısa sürede kaydedebilirsiniz. biraz kurcalarsanız kılavuza gerek kalmadan birçok özelliğinide kullanabilirsiniz.
extra yardıma ihtiyaqç duyarsanız pm atabilirsiniz.
destek sağlarız sizlere. aynı zamanda kamera olarakta çalışıyor.
usb veya hardiste direk kayıt yapabiliyor.
kolay gelsin.
Fatih projesi Eğitmeni

hocama katılıyorum ayrıca: herhangi bir kurulum yapmadan vga kablosu ile görüntüsünü akıllı tahtaya aktarabiliyor

mkpinar' Alıntı:

Aynı sorunla karşılaştım bende karşılaşıp çözebilen var mı acaba olayı. kenar seçimlerinden PC ve RGb yi seçtim ancak olmuyor. Usb ile bağlarsam görüntü alabiliyorum.

selcuklu' Alıntı:
mkpinar' Alıntı:

Aynı sorunla karşılaştım bende karşılaşıp çözebilen var mı acaba olayı. kenar seçimlerinden PC ve RGb yi seçtim ancak olmuyor. Usb ile bağlarsam görüntü alabiliyorum.

PC yerine usb seçince görüntü aktarıldı garip...

Geri