Fatih Projesi TRT GAP'ta anlatılacak, Sorularımızı Soralım!!

Kodla Büyü
tdemirparmak' Alıntı:
Tunay bey her bişiyin farkında, demek ki eğitek tarafında bizi anlayan birleri var. Bir TTKB olayın farkına varsa!

Hocam kabul Tunay bey herşeyin farkında, İstanbuldaki programa geldiginde kendisine karşılıgımda ilk cümlesi sorunlarınızı biliyordum, bu program için biraz daha araştırdım, forumdaki yazışmaları okudum yani konuma çalışıpta geldim demişti. Konuşmasında da sorunlarımızı bildigini ve çözümün çok yakın oldugunu, yazının egitekten çıkıp bakan imzasında oldugunu anlatmıştı tarih 9 ekim 2010.

Yeni programın yayın tarihi :01.02.2011 ve Tunay bey yine sorunlarınızı biliyoruz, herşeyin farkındayız diyor. Şunu da biliyoruz ki sorunun çözümü tamamıyla egitekin ve yetkililerinin elinde degil. PGM var, TTKB var, adıdı şanını bilmedigim bir sürü birim var.

Ama çıkıpta bize tekrar tekrar sorunlarınızı biliyoruz, öneminiz artacak artıyor demek, bu konuda kamuoyu yeterince bilgilendirilmedigi için bilişimciler kendilerini arka planda kalıyor sandılar demekle derdimize derman olunmuyor ki. Çalıştayda da belirtmişlerdi, bilişim ögretmenleri norm fazlasına yeni çalışmadan sonra düşmeyecek denmişti ve peki düşmedi mi? Millet takır takır dökülüyor birçok ilde. Bunun stresini telaşını aylardır çeken onlarca bt ögretmeni var herkesçe malum, yer degistirmek zorunda kalan, kurdugu düzeni geciken düzenleme yüzünden bozan insanlar var.

Peki yapılan çalışmalarda BT dersleri de var mı? Derslerin durumunu düzeltmeye yönelik, önemini, gerekliligini açıklamaya yönelik bir çalışma var mı? İşte bu noktada ümitsizim.

Tunay bey ve diger egitek yetkilileri sorunlarımızı biliyor, eyvallah kabul biliyorlar ellerinde tek başlarına düzeltecek yetkileri yok bu da kabul, meb'de işler yavaş yürüyor bunu da yıllardan beri anladık, formatör ögretmenlik uygulamasındaki sorunlar yeni degil, görevlendirmelerdeki sorunlar yeni degil, egitekin durumdan artık bunalıp yetkiyi illere bırakması da bilinen yaşadıgımız bir hadise ama bari yapılan çalışma hakkında bilgilendirme yapılsın, bir takım girişimler yapılsın norm olaylarından dogan sorunlar düzenlemeye kadar durdurulsun birşeyler yapılsın, hiç bir duruma faydası olmadıktan sonra durum bilinse ne yarar bilinmese ne.

Biz sürekli neden egiteke takılmış haldeyiz? Çünkü bizi en iyi anlayabilecek, bizi en iyi savunabilecek birim egitek, bu güzide bölümü zan altında bırakacak hakkım yoktur fakat umarım egitekte bizi yangel yat osman olarak görmüyordur...

Bir arkadaşımızın yazmıştı diger bir başlıkta Tunay beyde bilişim ögretmeni diye, Tunay bey elektonik ögretmeni arkadaşlar.

Saygılarımla

ya arkadaş ben anlamıyorum biz hala burda ne tartışıyoruz??? şimdi bilişimci bir arkadaşımız yayına katıldı. sorduğu soruyu aynen aktarıyorum "derslerde kullandığımız ders kitapları kalkacak mı?" bu nasıl bir zihniyet? sen yayına katılmışsın sorduğun soruya bak. senin dersin kaldırılıyor sen ders kitabını soruyorsun..

sesumut' Alıntı:
ya arkadaş ben anlamıyorum biz hala burda ne tartışıyoruz??? şimdi bilişimci bir arkadaşımız yayına katıldı. sorduğu soruyu aynen aktarıyorum "derslerde kullandığımız ders kitapları kalkacak mı?" bu nasıl bir zihniyet? sen yayına katılmışsın sorduğun soruya bak. senin dersin kaldırılıyor sen ders kitabını soruyorsun..
o arkadaş cidden bunu sorduysa yuh diyorum vizontele tuba yı hatırlattı bana

telefon açan kişilerin ben gerçekliğinden şüpheliyim yayın arkasındaki kişiler bağlanıyor sanırım öğretmenim diye.

volkankey' Alıntı:
telefon açan kişilerin ben gerçekliğinden şüpheliyim yayın arkasındaki kişiler bağlanıyor sanırım öğretmenim diye.
Katılıyorum hocam.
Gerçek olsalar bile muhtemelen hazır soruları sorduruyorlardır.
Yoksa zümresinden bu kadar bihaber öğretmen arkadaşlarımız yoktur herhalde.

birlik olalım artık tek vücut türkiye geneli ortak karar alabilen kararlarımızı imzalı olarak gerekli mercilere duyurabilecek bir dernek gibi birşey kursak inanın daha etkili olur diyorum. hatta öyle bir derneği de kurabilirim ama destek çıkılması gerekir ve her türlü yardım etmeye hazırım yeter ki yumruğumuzun sesi duyulsun...

arkadaşlar yok birisi demiş ki FATİH projesinin tam göbeğinde bilişimciler diye! bırakın ya bu gün başka bir ilçeden arkadaşım aradı. müfettiş neden 4-5 derse giriyorsun diye basmış fırçayı. İlçe mem adamı direk norm fazlası duruma sokmuş. Kimsenin zerre kadar umurunda değiliz. DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR. BİZ olmasak da ir şekilde işleri yürütecekler. Bence bir an önce tepkilerimiz koymalıyız. ben şahsen artık dyned işini bıraktım. kurmuyorum bilgisayarlara. gelsin kim kurarsa kursun.yakında hepimizi çok kötü şeyler bekliyor. ALLAHIMDAN HAYIRLISINI DİLİYORUM.

sesumut' Alıntı:

O arkadaşı bi elime geçirirsem...

Birlik olalım demekle birlik olunmaz. İstanbul'dan bir Allahın kulu keyfini bozup gelmemiş ise bu zihniyet Ankara'da da İzmir'de de değişmez. Çoğunluk formatörlükten yana oldukça, sadece canı yanan konuştukça bu işler olmaz.. Kendinizi kandırmayı kesin. Birlik olamıyoruz. Şu ana kadar Ankara'yı çoktan ayağa kaldırmalıydık ama müfettişten 4-5 lere derse girdiğimiz için fırça yiyoruz. Norm fazlası olduk diye bizi sürdükleri okullara tıpış tıpış gidiyoruz. Lanet olsun böyle zihniyete. Sizin sırtınızdan sopa hiç eksilmeyecek arkadaşım. Dediğim gibi kendinizi hiç boşa kandırmayın.

Cemal TANER' Alıntı:
Hafize hoca fatih projesi ile birlikte bt öğretmelerinin daha değerli olduğunu ve bt dersinin zorunlu olması gerektiğini söyledi . kiiiiii ben uydudan trt okuldan seyrediyordum 9:48 de yayın bitti :)

Hem bir bilişim tekn. öğretmeni olarak hemde Hafize hocanın y.lisans öğrencisi olarak diyebilirim ki akademizyenler içerisinde şu an bizim durumumuzdan en fazla rahatsız olan ve bir şeyler yapmaya çalışan kişi Hafize Hocadır. Kendisinin gali ba bu ay olacaktı eğitegin dergisinde bir de makalesi yayınlanacaktı. O makalede de bilgisayar dersinin mutlaka zorunlu ders olması ve ders saatlerinin artırılması gerekliliğinden bahsediyordu. Kendisine çok teşekkür ediyorum gayretlerinden doalyı

mfk' Alıntı:
Birlik olalım demekle birlik olunmaz. İstanbul'dan bir Allahın kulu keyfini bozup gelmemiş ise bu zihniyet Ankara'da da İzmir'de de değişmez. Çoğunluk formatörlükten yana oldukça, sadece canı yanan konuştukça bu işler olmaz.. Kendinizi kandırmayı kesin. Birlik olamıyoruz. Şu ana kadar Ankara'yı çoktan ayağa kaldırmalıydık ama müfettişten 4-5 lere derse girdiğimiz için fırça yiyoruz. Norm fazlası olduk diye bizi sürdükleri okullara tıpış tıpış gidiyoruz. Lanet olsun böyle zihniyete. Sizin sırtınızdan sopa hiç eksilmeyecek arkadaşım. Dediğim gibi kendinizi hiç boşa kandırmayın.
bu ümitsizlik niye Allah aşkına. ne kadar karamsar olmuşuz yahu. gelmeyen gelmez zorla mı tutup getireceğiz. o gelmesin bu gelmesin eee nolacak tamam haklısınız ama herkes kendini bi kenara çekilirse hiç kimse uğraşmasın ozamann. artııı benim şu anda açıkçası hiçbir derdim yok ve canım da yanmadı çok şükür. formatörüm memnunum ama genel hava formatörlükten yana olmadığı için birçok arkadaş madur olduğu ve norma düştükleri ve benim de gerçekten onlar için ızdırap çektiğim için böyle bir fikir sundum ve sonuna kadar varım. sonuçta hepimiz birlik olmadıkça sesimizi duyuramayız. ben kesin kafaya koydum. Allah izin verirse bilişimci arkadaşlarımızın (kesinlikle diğer branştan olup formatör olmuşları kastetmiyorum bilişim teknolojileri zümrelerini kastediyorum zaten formatörlük kelimesine alerjim var) seslerini duyurabilmeleri için resmi bir dernek kuracağım. katılmak isteyen desteklemek isteyen fikri olan arkadaşlarım varsa bana bildirebilirler. şimdiden hayırlı olsun

bence yayın trt 1 de ve daha izlenebilir bir saatte olmalıydı.. bu da saçmalık :verymad:

bslisesi hocam yapacağınız bütün çalıişmalarda destekçinizim. ne olursa olsun. ben ankarada keçiorendeyim. aynen bende sizin gibi formatör kelimesine alerjim var.arkadaşlarımız anlamıyorum. formatör olmak için mi eğitim fakültesine gittik. biZ zaten hvada karad formator olabiliyoeruz. arkadaşlar ek derslerini full aldıkları için pek onemsemiyorlar. ama ben kazanılmiş hak olan öğretmenliğimi istiyorum. bilgisayar tamir etmek istemiyorum

Geri